Az ​álbarátnő (Dirty Martini Futóklub 1.) 301 csillagozás

Claire Kingsley: Az álbarátnő

Amikor ​tegnap éjjel megcsókoltalak, nem játszottam meg magam.

Everly Dalton egy két lábon járó, beszélő, Martinit vedelő randicsődtömeg. Felejtsd el, hogy a békát meg kell csókolni! Everly még az első randin sem képes túljutni. De a munkahelyén igazi nagymenő: a milliárdos Shepherd Calloway mellett még egyetlen asszisztens sem bírta olyan hosszú ideig, mint ő. A munkatársai csodálják, amiért képes kezelni a csúnya, gonosz farkast, és az sosem harapja meg.

Shepherd Calloway nem akar senki cukros bácsija lenni. Elege van azokból a nőkből, akik csak a pénzére hajtanak, ezért felhagy a randizással, és csakis üzleti birodalma irányításának szenteli az idejét. Egészen addig, amíg pénzéhes exbarátnője oda nem üt,
ahol a legjobban fáj, és nehéz helyzetbe hozza.

A megoldása – hogy Everly költözzön hozzá, és játssza el a barátnője szerepét – nyilvánvalóan őrültség. De az időzítése bámulatos: Everly történetesen szívességet szeretne kérni a főnökétől – nagy és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

344 oldal · ISBN: 9789635971718 · Fordította: Tóth Enikő Mária
344 oldal · ISBN: 9789635971725 · Fordította: Tóth Enikő Mária
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635970421 · Fordította: Tóth Enikő Mária

Finn_Hudson>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Ezt a könyvet leginkább úgy tudnám jellemezni, mint ami minden olyan romkom elemet tartalmaz, amit a műfaj megkíván.
Adva van egy fiatal, életvidám lány, akit mindenki kedvel és bárkivel megtalálja a közös hangot, na meg egy örökké komor fickó, aki képtelen az érzelmei kimutatására. Belekeverednek egy képtelen helyzetbe, ami a valóságban sosem történhetne meg (ezért mondom mindig, hogy a romkomok is tartalmaznak fantasy jegyeket), amely során az akadályokat leküzdve eljutunk a boldog végkifejletig.
Őszintén szeretem ezt a műfajt, és annak ellenére, hogy millió és egy ilyen történet van a piacon, amelyek nagy részét olvastam is, ez a történet is ki tudott kapcsolni és szórakoztatni. Két apróbb hiba mellett azonban nem tudok elmenni:
1. A fogalmazásmód: igen, a magyar fordítások nem minden esetben sikerülnek a legszerencsésebben, de nem hiszem, hogy itt is ez lett volna a probléma. Túl sok a rövid, tömör mondat, a szereplők gondolatai néhol egy tizenéves szintjén vannak megfogalmazva, amivel a fordító sem tud mit kezdeni.
2. Katakterépítés és -fejlődés: szeretem, ha a karakterek sokszínűek, életszagúak, viszont itt a mellékszereplők kidolgozattabbak voltak, mint a főszereplők. Richard karaktere például sokkal jobban lett felépítve, mint Everlyé, akiről annyit tudtunk meg, hogy életvidám és nagy szíve van. Karakterfejlődésen sem igen történt, amit olvasás közben eléggé hiányoltam.

Összességében viszont célját elérte, és lehet, hogy hónapok múlva nem fogok emlékezni a cselekményére, de abban a pár órában, míg olvastam, kikapcsolt és szórakoztatott.

nicosia P>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Általában nagyon bírom az álbarátnős történeteket, ezért az első megjelenési információ óta vártam, hogy elolvashassam ezt a könyvet. Azt kell, mondjam nem teljesítette be a várakozásaimat. Nem mondom, hogy csalódtam, de közel sem bűvölt el.
Vázlatosnak tűnt, sok egyszerű párbeszéddel, a jellemek nem igazán domborodtak ki. A főhősnőről pl. többször állítja a férfi főszereplő hogy a nagy szíve miatt szeretett bele, de nem igazán jön elő ez a nagy szív, hacsak az nem számít annak, hogy mindenkivel viccelődik a csaj első látásra. Ez csak egy ilyen a sok közül. Kicsit légből kapott, kicsit elkapkodott. Nem épül fel az érzelmi ív, inkább csak odateszi a szerző egy „ez van, ezt kell szeretni alapon”. Hozza az összes kötelező 21. századi elemet, úgy mint LMBTQ mellékszál, gazdag pasi, beteg szülő, de ezek jobbára tényleg csak kötelező elemnek tűnnek, nem beépülő érzelmi töltetnek.
Egynek aranyos, de annyira számomra nem érdekes, hogy a sorozat többi részét beszerezzem.

Claire Kingsley: Az álbarátnő

– Helló! Bocs, én csak… nem tudtam, hogy zenélsz. És hogy van farmered.

Az utóbbi időben több nagyon szuper rom-komot is sikerült kifognom (két rubin pöttyöset is) és a fülszövege alapján ez is megnyerőnek tűnt, de sajnos nem tudta belopni magát a szívembe.

Az alapsztorival már más regényben is találkozhattunk, de ez önmagában még nem jelent semmit, szeretjük az ilyen fake dating könyveket, főleg ha tudnak valami újat mutatni. Nekem ő sajnos nem nagyon tudott. Már az elején sem tudtam belehelyezkedni a sztoriba, ugyanis nem értettem, hogy a főszereplő férfinak tulajdonképpen miért is van szüksége álbarátnőre, mit és miért akar bizonyítani az exének, akivel se a kapcsolatuk ideje alatt, se utána nem törődött és aki valójában sosem érdekelte.

Ráadásul a váltott szemszög miatt nekem elveszett az az izgalom, hogy csak az egyik fél érzéseit és gondolatait ismerem, ezáltal például átérzem a másikuk kapcsán érzett bizonytalanságát. Nem tudom, nekem egyszerűen átérezhetőbb, ha nem ismerem mindkét fél hozzáállását.

Ettől függetlenül, aki szereti a kamu-randizós sztorikat, gazdag főnök és beosztottja felállást, mindezt némi erotikus körítéssel tálalva, az könnyen lehet, hogy szeretni fogja ezt a könyvet is!

Missanette>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

El sem tudjátok képzelni mennyire jól esett most ez a könyv. Az írónőre pedig külön oda kell figyeljek, mert megmondom őszintén, nekem csodás üdeséget vitt a főnök-beosztott alapkoncepcióba. ♥️

Már Everly karaktere is teljesen levett a lábamról, mert hát ki a fene tud 2 évig nem gondolni a szexi főnökére…szexi főnökként….hát Everly! Persze, ha valakinek egy kemény, munkamániás, „folyton lefelé pillantó” zárkózott, de szuperdögös pasi a felettese, akkor lehet nekem sem ez lett volna az első gondolatom vele kapcsolatban. Nade ez a martinit szürcsölő, napfényes mosolyú, sárga színt kedvelő Mrs. Randikatasztrófa jó ügyvezető asszisztenshez méltó módon Shepherd Calloway rendelkezésére állt a legkétségbeesettebb helyzetben is. Mikor Shepherd tudomására jutott, hogy az apjával luksógorok lettek (ne tudjátok meg mekkorát röhögtem ekkor), azonnal álbarátnő titulussal áldotta meg a mi kis Everlynket. Pici asszisztensünkben azonnal megfogalmazódott a quid pro quo elve, és hatalmas elánnal vetette bele magát a feladatba…kizárólag 1x-i alkalommal. Gondolhatjátok, hogy nem ez volt a nemzeti színtű katasztrófa, hanem az, hogy be kell költözzél a főnöködhöz, mert te vagy a jóságos, mindent megoldó asszisztens, aki itt is meg fogja állni a helyét, ha törik, ha szakad. Szóval BOMBSHELL, egy ágyban kell aludnod a pasival meghatározatlan ideig. ♥️

Az írónő nagyon jól engedte fel a kuplungot Shepherd karakterét illetően, mert lassan nyitotta ki az alapból full zárkózott jellemét. Szépen alakította a felszín alatt a valódi érzelmek kibontakozását a szereplők között, Shepherd pedig fokozatosan láttatni engedte Everly előtt az igazi énjét. Természetesnek érződött a gondoskodás és a szalonnasütés reggelire, hogy aztán megfogalmazódjon a két főszereplőben a szerelem gondolata is. Nagyon lágyan fordultunk át az álkapcsolatból a valóságba, miközben egy Thor kalapácsszerű ütéssel felérő kémia is a lapok közé robbant. Mert kérem szépen, itt perzselő szeizmikus kisülésekre kell számítani ám! ♥️

Na szóval, nem nyáladzok tovább a könyv felett, egyszerűen csak annyit mondok, hogy muszáj elolvassál egy vicces helyzetekkel teli, támogató barátnőkkel ellátott, színlelt kapcsolatból építkező cuki történetet. ♥️

Silverlight>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Szeretem az álbaratnős törtèneteket, szóval ez a könyv előnyből indult nálam. Mègis számomra nem volt igazán magávalragadó. Az alapszituáció tetszett, de valahogy a vègère kicsit ellaposodott az egèsz. Könnyen olvasható ès szórakoztató, de olvastam már jobb hasonló regènyt.

Trice29 P>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Ez a történet olyan, mint egy felnőtt mese a jó fajtából ♥
Everly még a betűkön keresztül is bearanyozta a napomat, hihetetlen jellem a csaj.
Shep egy kicsit merev nekem, de nem teljeset elveszett :o)
Tetszettek nagyon a barátnők, a családtagok is aranyosak voltak.
A kémia is kellően forróra sikerült.
Csíptem az egészet ♥
Claire, mint író végleg meggyőzött♥

morcosmacska>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Ha valami, akkor ez a könyv eszméletlenül kellemes csalódás volt! Könnyed, vicces, humoros, szórakoztató volt, és a kémia is fantasztikusan működött a főszereplőink között. Az írónő az erotikus jeleneteket sem spórolta ki, de hidd el Shep és Everly esetében sosem tud elég lenni a vízszintes mambo! ;) Emellett csodásan át tudta adni az érzelmeket és a párkapcsolat apró-cseprő komfort állomásait is (egy kézfogás, egy közös reggeli elkészítése, egy közös emlék…). Ez egy igazi munkahelyi grumpy x sunshine történet, ami garantáltan a te napodat is beragyogja majd! Viszont nem a sablonos, már-már unalmas fajta…

Everly Dalton rekordot döntött a morcos-morgós Shep Calloway asszisztensei között. Mivel a pasitól egészen konkrétan mindenki retteg, a személyi asszisztenseit úgy cserélgeti, mint más a bugyit. Everly azonban más, őt mindenki imádja, mert szeretnivaló, kedves és a jókedve ragadós – egy igazi napsugár lány.

Shepherd nem különösebben foglalkozik a kollégáival, amíg azok lelkiismeretesen elvégzik a munkájukat. Így van ezzel Everly esetében is, akit gyakorlatilag meg sem lát, csak elvisel. Ám egy jótékonysági gálán minden megváltozik, amikor is fény derül arra, hogy az édesapjával új címen osztoznak – lyuksógorok lettek (köszi @Missanette :'D ♥). Shep belerángatja Everlyt egy kamukapcsolatba, majd egy kamueljegyzésbe, így a dolgok tovább bonyolodnak…

A helyzet roppant irónikus, mert a párosunk olyan mesteri szinten űzi a kamukapcsolatot, hogy a végén színészkedni is elfelejtenek.
Minden könnyű és természetes.
Kell ennél több?!

Hópárduc P>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Nekem kellemes kikapcsolódást nyújtott a könyv. A történet talán már ismerős, álbarátnő, aztán egy kicsit más is lesz.
A szereplőket nagyon megkedveltem. A rideg főnök érző szívet takar. :) Everly pedig igazi kis napfény bomba. :) Megérdemlik egymást.
Kettős szemszög nekem nagyon tetszett.
Nem kell tőle semmi komolyat várni, nagyon kellemes könyv. :)

Szűcs_Viktória_>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Ha szereted Vi Keeland könyveit, akkor ez is tetszeni fog. Ugyanolyan könnyed hangvételű, amivel gyorsan lehet haladni.
♢ Ha olvastad a fülszöveget, akkor már tudod is, hogy mi lesz a mű végi dráma.
Így aztán nem zsákbamacska a történet vége sem.
Mondhatnád, hogy ez baj! Lehet, igazad van.
♢ Egy jól működő sémára lett megírva a szori, ami szórakoztató. Szóval engem nem zavart, hogy végig tudtam a nagy végkifejlettet.
♢ Everly és Shepherd jó párost alkotnak, mind a munkában mint az álkapcsolatukban.
♢ Erotikus jelenetek 2-3 db van. Nem tűnik soknak, de pont akkor vannak, amikor a történet idokolja és inkább a történetre fokuszál a könyv.

Csak ajánlani tudom, ha egy könnyed olvasmányra vágysz!
Ha nagy csavarokra és mélyenszántó drámákra vagy kínáncsi, ez nem a te könyved!

turanett P>!
Claire Kingsley: Az álbarátnő

Maga a történet nem mondható mindennapinak, hiszen Everyt felkéri a főnöke, hogy játssza el a barátnőjét, és ha ez még nem lenne elég, akkor még be is kell költöznie hozzá. Shepherd nem bonyolítja a kapcsolatait, eltölt egy kis időt az aktuális barátnőivel, és ha azok már komolyabb dolgot szeretnének, teszem azt gyűrűt, a férfi egy vacsora keretében kiadja az útjukat, de azért egy luxusnyaralással kárpótolja őket. Az utóbbi barátnőjével is így tett, de ő nem értett a szóból. Ezért is kérte meg asszisztensét, hogy a segítségére siessen. Every végül kötélnek áll, és viccesebbnél viccesebb szituációba keveredik. Szép lassan kiderül, hogy a nagy morcos főni, nem is olyan szívtelen.
A történet tele van klisékkel, szokványos fordulatokkal, de ameddig olvastam, addig kikapcsolt, szórakoztatott.

Könyvmolyképző KU>!

Akkor sem esnék neked, ha te lennél az utolsó nő a földön, és a mi vállunkra nehezedne a fajfenntartás terhe.

Könyvmolyocska1 >!

Bármilyen furcsán hangzik, nem utáltam a hétfő reggeleket.

Könyvmolyképző KU>!

Milliónyi gondolat suhant át az agyamon, miközben dermedten álltam egyhelyben. Nem csókolhatom meg Shepherdet. Hiszen a főnököm. Ez csak színjáték. Csak arra szolgál, hogy távol tartsa magától az exét. Ha megcsókolnánk egymást, attól minden megváltozna.

Könyvmolyképző KU>!

Csak borzasztó randik végtelen sora vár rám, amíg fel nem adom a reményt, és beletörődök, hogy örökre egyedül maradok. Megspórolhatom magamnak a szenvedést, ha már most abbahagyom. Majd újra próbálkozok húsz év múlva, és abban az esetben örülni fogok, hogy lefagyasztattam a petesejtjeimet.

Könyvmolyképző KU>!

Mr. Calloway-hez nem fűzött baráti kapcsolat. Ezért nem kellett volna törődnöm azzal, ráakaszkodik-e valamiféle nőszemély a pénze miatt. De mégis zavart. Jobb meggyőződésem ellenére törődtem a főnökömmel. Nem tehettem róla. Azt gondoltam, egyszerűen ilyen vagyok, és próbáltam nem foglalkozni vele.

Könyvmolyképző KU>!

Nagyon furcsa gondolat kezdett az elmém peremén motoszkálni. Arra gondoltam, hogy a karomba zárom. Megvigasztalom. A hátát simogatom, míg beszívom a haja illatát.
Kimentem és magára hagytam, mielőtt valami ostobaságot csináltam volna.

Kollár_Betti I>!

– Csak a rák rákényszeríti az embert, hogy szembenézzen a saját halandóságával.

Kollár_Betti I>!

De örök optimista voltam, és egy lánynak szabad álmodoznia.