Halálos ​háromszög 38 csillagozás

Claire Kenneth: Halálos háromszög Claire Kenneth: Halálos háromszög Claire Kenneth: Halálos háromszög Claire Kenneth: Halálos háromszög

A szerelem és a halál regénye ez, napjainkban játszódik New Yorkban, de a történet szálai visszavezetnek Magyarországra, ahol a háború utolsó felvonása zajlik. A mély lélekrajzzal jellemzett főszereplő, Nicole gazdag amerikai asszony, a felső tízezer szépsége. Mindegyik házassága súlyos tévedés volt… Jonathan Jordan, a színész hollywoodi ambíciói miatt hagyja el. David Harper, a milliomos bankár meghal. Talán megérkezik a boldogság: az elszegényedett, Magyarországról menekült lengyel grófi sarj , Nedinszky Ádám oldalán. A New York-i és a Palm Beach-i társasági világ csodálattal adózik a harmonikus kapcsolatnak. Ám különös viharfelhők gyülekeznek…

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
Papp-Ker, Budapest, 2004
Corvin Hungarian Books, New York, 1990

Szédültnapraforgó>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Első olvasásom az írónőtől. Elég furcsa volt olvasni, ugyanis, tele volt angol kifejezésekkel. Nagyon érezhető volt, hogy egy amerikába diszidált, magyar írónő írta a regényt. Igaz nem tudom, hogy ő írta-e magyarul vagy valaki lefordította angolról, mindenképpen érdemes volt elolvasni. Valóban egy szerelmi háromszögről szól a történet, ami csúfos véget ér :( Főhősünk, Nicole, egy válás (1. férje: Jonathan, aki egy lumpen alak, színész volt, tőle van egy közös gyerek, Charles) és egy özvegység (David Harper, gazdag bankár, aki rákban meghal) után újra rátalál a szerelem, Ádám személyében, aki egy lengyel gróf leszármazottja. Boldog házasságban élnek, ugyan gyerekük nem lesz. Ádám viszont beleszeret Stellába, akivel 4 évig viszonyt folytat, persze Nicole semmiről nem tud, nem is gyanakszik. De a szerető többet akar, feleségül akarja vetetni magát, ezért furcsa dolgokra vetemedik. spoiler Sok titokra fény derül, izgalmas cselekmény, de szomorú végkifejlet. spoiler

GergelyBerni P>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Közepes, tipikus ponyva. Olyan volt, mintha valami régi szappanopera lenne. A stílus poros divatja múlt.
A Magyarországon a múltban játszódó rész megfogott. Azt már megfigyeltem, hogy sokkal jobb azoknak a novellának, vagy regény részleteknek a stílusa, amik Magyarországon játszódnak. Azok a részek nem felületesek, ott a szereplök valahogy mélyebbek. Az amerikai részben a figurákat mindig csak az érdekli, hogy a társaság mit szól.
A történetet én másképp zártam volna le, így maradt egy kis hiányérzetem.

Anita1113>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Párom anyukájának a magánkönyvtárából több Claire Kenneth könyv is a birtokomba került, és még soha nem olvastam semmit az írónőtől, így már egészen időszerű volt, hogy végre Ő is sorra kerüljön. Aztán amikor a könyv címkéit megnéztem, valahogy az jutott az eszembe, hogy ehhez nincs kedvem. Valahogy nem akaródzott elolvasni, de végül félretettem az ellenérzéseimet, és belekezdtem. És folytattam. És folytattam. És azt vettem észre, hogy befejeztem. És kellemesen csalódtam. Nem mondom, hogy új kedvenc írót avattam, de egészen magával ragadott a történet, és egyáltalán nem bántam, hogy elolvastam, és már kíváncsian várom a többi könyvet is, ami csak arra vár, hogy elolvassam.

Nagyon kellemesen szórakoztam, miközben olvastam, így nagyon örülök, hogy ez a könyv is gyarapította az általam elolvasott könyvek számát.

Niki P>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Nem ez volt az első Claire Kenneth könyvem és biztos vagyok benne, hogy nem is utolsó. Pörgős, izgalmas, magával ragadó, fordulatos és tanulságos is. Szeretem az olyan könyveket, amik nem kiszámíthatóak, egy megfelelő csattanóval a végén. Az írónő valóságosan mutatja be az emberi természetet, hogy mire képes egy ember a hírnévért, a pénzért, valamint, hogy mit képes kihozni belőlünk a féltékenység.

bordeaux I>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Jókat derültem rajta. A végére meg vártam még egy csavart, ami sajnos nem következett be, így a történet befejezése után se nagyon akartam elhinni, hogy tényleg ő a gyilkos.

Manawydan>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Átlagos kis ponyvaregény. Nem volt rossz, de azért jó sem volt. Nem értettem miért volt szükség a sok angol szóra, ami benne maradt a cselekményben. Olyan mintha hiányosra sikeredett volna a fordítás.

kmintkonyv >!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Szerintem ez egy jó kis könyv. Volt benne pár kevésbé érdekes rész, azért volt a pontlevonás. Ádám és Nicole házassága tökéletes. Lenne, ha Ádám nem tartana szeretőt. A gazdag feleség, a hűvös, szőke, elegáns Nicole és a szerető, a szenvedélyes, fekete hajú Stella egymás tökéletes ellentétei. Jó dolga van ennek az Ádi gyereknek. Sajnos a szerető kicsit többet akar, és ezért spoiler De ezek után Ádám spoiler Remélhetőleg Ádika legközelebb olyat választ, akit majd nem kell megcsalnia. Nekem egyébként tetszik, amikor benne maradnak az angol kifejezések Claire Kenneth műveiben, ez valahogy hozzátartozik a stílusához, és zavar, amikor lefordítják magyarra.

Ewelyn>!
Claire Kenneth: Halálos háromszög

Nem csalódtam most sem Claire Kenneth-ben.
Nem ez volt az utolsó regény amit olvastam tőle :)
Talán annyi, hogy én befejezetlennek éreztem a történet végét.

Niki P>!

… A vagyona tetszett, nem ő! Legalább tìz évvel idősebb nálad és csúnya, hervadt, hiába varratta fel az arcát! Semmi sem valódi rajta, csak a gyöngysora, a fogsora az hamis! A hajával is baj lehet, mert parókát visel!