Hogyan ​felejtsük el az exünket egy pazar lakomával 2 csillagozás

Egyedülálló receptek átmenetileg egyedülállóknak
Claire Jacquet – Marina Veuillet: Hogyan felejtsük el az exünket egy pazar lakomával

Három jó érv, hogy megvegyük ezt a könyvet.
1. Elhagyott életünk párja, és vele az étvágyunk is. Azóta egy falat se megy le a torkunkon. Pedig enni kell – de csak igazán finomat. Ha fáj a szívünk, kényeztessük a hasunkat!
2. Épp most hagytuk el életünk párját, és a bűntudat ólomsúllyal nehezedik a gyomrunkra. A sikeres újrakezdést mi sem szolgálja jobban, mint egy pazar lakoma!
3. Legjobb barátnőnk/barátunk, aki eddig életvidám és csupa jókedv volt, riasztó apátiába süllyedt, mióta szakított kedvesével. Ez a könyv biztosan segít felrázni szendergő érzékeit!

Több mint 50 egyszerű és erőt adó, egyszemélyes recept.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zsebszakácskönyvek Alexandra

Alexandra, Pécs, 2007
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633703359 · Fordította: Cserna Veronika

Ninácska P>!

Nagyon érdekes receptek vannak a könyvben, és az érdekes kifejezést most nem pozitív értelemben használom. A legtöbb recept (véleményem szerint) túl macerás, az összetevők pedig nagyon drágák, arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nagyon kevés helyen beszerezhetőek.
Számomra a jó recept viszont könnyen elkészíthető, nem túl drága összetevőkből dolgozik, úgyhogy ez most egy cseppet csalódás volt.
A köteteben található fotók viszont ennél a könyvnél is nagyon igényesek, szépek, különlegesek.

Veron P>!

Szándékosan nem írtam hozzá olvasás után értékelést, mert hirtelen felindulásomban kb 2 A4es oldalon keresztül tudtam volna leszedni róla a keresztvizet….
A számomra legnagyobb hibájáról mondjuk nem tehet: rengeteg egzotikus recept van benne, ami tőlem távol áll, én nem indulok be az osztrigára vagy szarvasgombára… aki szereti az ilyet, annak ez még plusz pont is lehet:)
Amit viszont már nehéz másképp értékelni: a legtöbb nem is nevezhető receptnek, legalábbis szerintem oldalakon keresztül egy koktél egy szelet valamilyenes kenyérrel, az nem recept…
De a legrosszabb: én elolvastam az összekötő szöveget is, mert én ilyen vagyok. Na, az fájt. A legkisebb baj vele az, hogy térdig gázolunk a rózsaszín nyálban. Meg hogy persze ők tudják, hogy milyen az mikor szakítasz, mert hát mindenki ugyanúgy reagál, nem? Nem. És attól sem érzem magam jobban, ha közlik velem, hogy ha három falat kajánál többet küldök be bánatomban, akkor hájas leszek (és gondolom egyedül is fogok maradni szerintük). Kösz. Tudnak vigasztalni, az biztos…
De a legrosszabbak a tanácsaik. Pl többször is javasolják, h ha bánatos vagy, menj vásárolni… hát persze, nem elég, hogy épp egyedül vagy, még költekezz is ki… lehet én látom rosszul, de sztem itt a legtöbben nem dúskálunk a pénzben, hogy minden rossz napunkon ezreseket dobáljunk szét… Arról nem is beszélve, hogy abban sem hiszek, hogy pusztán a vásárlástól majd jobb lesz. hál istennek, a többi problémámra már nem emlékszem:D Ja, azért van benne egy nagyon jó édesség-recept, csokoládés orgazmus néven, na az ért neki önmagában plusz 1 csillagot:D azt azért érdemes kilesni belőle:)

Minden változik.

Kapcsolódó szócikkek: változás
Ninácska P>!

Vissza kell térnünk az alapokhoz.

Ninácska P>!

A mesék tele vannak varázsételekkel és varázsitalokkal.

Ninácska P>!

Üzenjünk hadat a zaklatott szívdobogásnak!

Ninácska P>!

Milyen lenne csak édes krémen és reményen élni?

Ninácska P>!

Üssük ki magunkat egy nagy pohár kamillateával, most rögtön!

Ninácska P>!

Egyszerűt és finomat főzni néha drága mulatság.

Ninácska P>!

Csupa frissesség a tányérunkon!