Lány ​a mólón 95 csillagozás

Húsz évvel ezelőtt…
A huszonegy éves Sophie egyik éjszaka eltűnik. Semmi nyom nem marad utána, csak egy edzőcipő a roskatag régi mólón és kongó űr legjobb barátnője, Frankie szívében.

Húsz év múlva…

A tenger partra dob egy holttestet. Sophie bátyjának unszolására Frankie visszamegy a tengerparti kisvárosba. Elárasztják az emlékek, melyeket a tragikus eset óta próbál elfelejteni.
Vajon mi történt pontosan Sophie-val azon az éjszakán? És vajon tudja-e valaki, hogy korábban mit követtek el ők ketten Sophie-val ugyanazon a mólón?

Frankie hátborzongató leveleket kap, és mindenütt Sophie kísértetét véli felfedezni. A régi ismerősök ellenségesek vele szemben, mintha mindenki elhallgatna előle valamit.

Pedig valaki tudja az igazságot…

Eredeti mű: Claire Douglas: Local Girl Missing

Tericum, Budapest, 2017
314 oldal · ISBN: 9789634380078 · Fordította: Megyeri Luca
Tericum, Budapest, 2017
314 oldal · ISBN: 9789634380184 · Fordította: Megyeri Luca

Daniel Collier · Francesca Howe · Leon McNamara · Sophie Rose Collier

Anglia · Oldcliffe

Claire Douglas: Lány a mólón

Van-e borzasztóbb, nyomasztóbb érzés annál, amikor hajszál választ el az igazságtól? S vajon van-e borzasztóbb, ha eközben hajszál választ el a tévedéstől is? A régi bűnök nem évülnek el, sőt, egyre nyomasztóbbá válnak. Jó és rossz, tisztátalan és tiszta, nő és férfi, gyermek és felnőtt, igaz és hamis, (el)hinni vagy kételkedni. A történet kibontása, a főszereplő hölgy folyamatos falakba ütközése annyi cselekményszálat indít el a jelenben és a változó nézőpontú flashbackek spoiler felidézése révén a múltban, hogy féltem, indokolatlanná és értelmét vesztetté válik a nyomozás eredeti célja. Végül aztán helyükre kerültek a szereplők, az egyre gyorsabbá és izgalmasabbá váló cselekmény megtalálta a maga ütemét, megmentve ezzel, a szürke hangulatú, múltat feszegető és a krimi műfajának minden tekintetben megfelelő könyvet. A történelem keveredik a szereplők múltjának titkaival, és lassan bontakoznak ki azok az események, melyek miatt………egykori barátok. Izgalmakat ezúttal a beszélgetős pillanatok adják, nem pedig az akciók, így a könyv képes volt visszahozni valamicskét az évtizedekkel ezelőtt virágzó, rejtvényfejtős krimik világából. Egy szisztéma egy előre meghatározott szabályrendszer alapján, hasonlóan ahhoz, ahogy Agatha Christie regényei is születtek. Elsőre talán csodálkozunk, de ha mögé nézünk, vagy kiismerjük a módszert, már korántsem leszünk annyira meglepődve a végén. A krimi írásához, viszont tagadhatatlanul ért az írónő, mert a gyilkos személye lassan, izgalmasan bontakozik ki, és több gyanúsítottan keresztül juthatunk el az igazi tettesig.

Lénaanyukája P
Claire Douglas: Lány a mólón

Nem olvastam az írónő nagy sikerű „Ikrek” című könyvét, úgyhogy nem tudom, hogy ez jobb vagy rosszabb annál. Vagy az is csak középszerű, mint ez, amit hamar elolvastam ugyan, de holnapután már gondolkodnom kell azon, vajon miről is szólt.
Mondjuk egész szépen kibontakozott a történet, a mivagyunkazöribariktól jó messzire eljutottunk a végére. Azt, hogy ki a gyilkos, a fele után, a háromnegyede előtt lehetett tudni spoiler, illetve én rájöttem, mert az egész könyv elég kiszámítható volt. A vége meg nyálaskás lett ezzel a mindenki elnyeri méltó büntetését és jutalmát lezárással.
Na jó, most már kezdem unni, hogy azok a könyvek, amiknek a címében szerepel a lány szó, nagyrészt unalmas, ötlettelen ponyvák. De bizakodom. Vagy hogy valaki elkezdi a fiús könyveket is írni.

smetalin
Claire Douglas: Lány a mólón

Mivel már tűkön ülve várjátok, vajon e Lány milyen is volt, így gyorsan értékelem a könyvet:
Kezdjük a címmel, elég lett volna annyi: Móló és akkor ez a lányos dolog nem tántorít el sok embert az olvasástól, hisz annyira nem volt ez rossz, szerintem. Tényleg nem, de most komolyan! Jó persze a cselekmény meg az írásmód néha kicsit darabos volt, de tekintsünk el ettől, mert ha a mögöttes tartalmat nézzük, akkor ez egy jó kis történet. Akit zavar az E/1 írásmód az ne olvassa, mert ez végig így van írva, váltott szemszögből és 20 év csúszással, és a főszereplő csajszi is idegesítő. Azt tudhatjuk meg a 320 oldalból, hogy mi is történt 20 éve, hogyan is halt meg Sophie és miért, és hát persze hogy a Mólón történt mindez!

Kókuszka
Claire Douglas: Lány a mólón

Mint krimi elég gyenge volt. Nem tetszett sem a stílus, sem a történet, sem a karakterek. Ami nálam kiverte a biztosítékot: spoiler

Claire Douglas: Lány a mólón

1. Teljesen megértem, hogy A lány a vonaton, mindenki úgy akar eladni könyvet, hogy „a lány így, a lány úgy, a lány amúgy, de nem úgy, hanem amúgy”.
2. Egyáltalán nem értem, hogy miért akar bárki is így könyvet eladni. Fölösleges, mert még a jó könyveket is abba a kategóriába soroljuk, hogy ez biztos csak rossz lehet, és már eleve félve vesszük le a polcról, hogy jaj, ne, már megint egy „Lány valahol”. És ha véletlenül némelyik jól sikerül, akkor nagyon örülünk, de ha nem, akkor pedig jön az „én megmondtam! tudtam, hogy borzalmas lesz!”

Hát ez borzalom volt.
Nincs is mit értékelnem.
Felgyújtanám az összes A LÁNY könyvet, mindet.
Az egész könyv nonszensz. 20 év után nyilván kinyomoz mindent, mert most már érdekli, hogy mi lett a csajjal, az elmúlt 20 évben meg le se sz*rta, már bocsánat. Hirtelen mindenkinek megered a nyelve, mindenki beszél, mindenki tud mindent.
Az egyedüli értékelhető az a könyv vége. Bár nem mondom, hogy nem gondoltam rá, de eléggé meglepett, hogy így lett lezárva. Viszont addig amíg eljutottam… a sok siránkozás, picsogás, és unszimpatikus karakter… Mindegy.

KönyvMoly_1989 P
Claire Douglas: Lány a mólón

Szeretem Claire Douglas stílusát!
Míg a legtöbben nem szerették a kiadó gondozásában megjelent előző könyvét, nekem nagy favoritom lett az is.
A Lány a mólón ugyan elmaradt az Ikrek egyedisége mögött, de a történet rendkívül olvastatta magát, és kíváncsi voltam, hogy végül is ki lesz a gyilkos, és mi is történt valójában?! A teljes végkifejletre azonban most sem sikerült rájönnöm, ami plusz egy csillagot ért az értékelésemben.
Érdekes volt a múlt és jelen váltakozása, és be is vitt az erdőbe… Sophie és Frankie is érdekes, egyedi karakterek, és az utolsó fejezetekig nem vagy biztos benne, hogy melyikük hazudhat… Vagy egy harmadik ember a hunyó?
Érdemes elolvasni, inkább pszichológiai krimi, mint véres, nyomozós thriller.

Zanit
Claire Douglas: Lány a mólón

A befejezés elég érdekesre sikerült, nem erre számítottam.
Egyelőre nem is igazán tudom hova tenni a szereplőket és a történteket, valószínű, hogy még egyszer el kell olvasnom, hogy tisztább képet kapjak. Egy biztos, spoiler
A borító egyenesen gyönyörű lett!

mazsoka MP
Claire Douglas: Lány a mólón

Végig izgalmasnak találtam a két időben, két szemszögből elmesélt történetet. A vége megdöbbentett, de hát ez a célja a krimiknek, nem igaz?

Lanore P
Claire Douglas: Lány a mólón

A meglepetések könyve volt, még úgy is, hogy pár csavart ki lehetett találni. Tetszett, ahogy elkezdődött a történet Frankie gondolataival, ahogy magában Sophie-hoz beszélt, ahogy az emlékeivel visszavezetett a múltba, és Sophie naplója is nagyon érdekes volt, nem beszélve a hangulatról, a szeles tengerparti kisváros csendes nyugalmáról. Danielt sokáig nem tudtam hová tenni spoiler, ahogy Leon és a testvérei is furák voltak, de aki a legundorítóbb volt, az egyértelműen spoiler, már önmagában a tény, hogy spoiler, de a megszállottsága spoiler mindenkin túltett – gondoltam én, amíg ki nem derült, hogy spoiler még sokkal rosszabb. Nem sejtettem, hogy spoiler is része volt, valahogy nem ütközött ki a személyiségén, csak apró jelek voltak, amik arra utaltak, hogy valami nincs rendben. A végével én elégedett vagyok, bár jobban örültem volna, ha spoiler, de az epilógusnak nagyon örültem spoiler.

mozso87
Claire Douglas: Lány a mólón

Claire Douglas-től már olvastam az Ikreket, ami szintén egy nagyon jó könyv, de a Lány a mólón mindent visz. Ritkán találok olyan könyvet, ami a letehetetlen kategória, de ezt a könyvet tényleg nem bírtam letenni. Szerettem hogy a fejezetek hol a múlról, hol a jelenről számolnak be felváltva. Megszerettem a szereplőket is, a történet jól fel volt építve. Csak ajánlani tudom:)

mate55

Nekem csak az számít, hogy könyvek vegyenek körül.

mate55

MA, ebéd után, ezen a borús délutánon tudtam meg, hogy már nem élsz.

Praetorianus P

Senkit sem ismerünk igazán. Még azokat sem, akik közel állnak hozzánk. Pedig ők bánthatnak minket a leginkább.

Judit_Sike P

Te viszont folyton bújtad a könyveket. Kicsit idegesített is, amikor egymásnál aludtunk, és te pletykálás helyett inkább olvasni szerettél volna.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Judit_Sike P

Esténként gyakran elmegyünk valahová, legtöbbször a Sirályba. A hely elég gáz, büdös is, de legalább olcsó a sör.

Kapcsolódó szócikkek: kocsma · sör
Judit_Sike P

Olyan elszigetelten érzem itt magam! Miért van az, hogy valahányszor egyedül vagyok, eszembe jut az összes horrorfilm, amelyet valaha is láttam?

Judit_Sike P

Igyekszem nem belegondolni, hogy működő telefonvonal és internet híján gyakorlatilag teljesen el vagyok zárva a külvilágtól.

Judit_Sike P

– Ha valaki, akkor te ismerted Sophie-t. Tudod, hogy egy ábrándos romantikus volt. Azt mondta, Leon olyan volt, mint egy hős a kedvenc regényeiből; álmodozó és mogorva, mint Heathcliffe vagy Mr. Darcy.

Judit_Sike P

– Szerintem túlságosan leegyszerűsíted – vágtam közbe. – Az emberek különbözőek, így a barátságok is. Minden barátunk más-más személyiségjegyeket vált ki belőlünk.

Kapcsolódó szócikkek: barátság
Judit_Sike P

Vajon minden nővel ez történik, aki Oldcliffe-ben marad?
Férjhez mennek, jól elhíznak, és többé nem festik a hajukat?

Kapcsolódó szócikkek: Anglia · Oldcliffe