Vágyaim ​ura (Kékvérűek 1.) 136 csillagozás

Claire Contreras: Vágyaim ura

Minden ​eszközzel óvtak tőle, mégis a karjában végeztem
Aki járt már Marbellában, biztosan hallott a tivornyáiról híres Elias hercegről. Minden nyáron megjelent a biztonságiakkal és a barátaival, aztán kibérelte a családom néhány part menti nyaralóját. A szüleim minden nyáron elküldtek. Először mindenféle táborokba, később bentlakásos iskolába mentem. Bármit megtettek, hogy távol tartsanak ettől a társaságtól. De a tiltott gyümölcs édességével semmi sem vetekedhet…
Évekig nem jártam otthon. Amikor a nyári szünetben végre hazautazom, elsőre nem sok változást tapasztalok. Elias herceg ugyan visszatért, de csak a testőrséget hozta magával, a barátait nem. Kezdetben úgy tűnt, mintha ott sem lenne. Szigorú utasítást kapok, hogy ne beszéljek vele, és még csak rá se nézzek, de a herceg jócskán megnehezíti a dolgom. Ráadásul van egy rendezetlen ügyünk.

A New York Times bestsellerszerző, Claire Contreras egy olyan Franciaországba repíti az olvasót, ahol a nagy dinasztiák… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Álomgyár, Budapest, 2022
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635703012 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2022
302 oldal · ISBN: 9789635703029 · Fordította: Goitein Zsófia

Elias · Adeline

Claire Contreras: Vágyaim ura

– A hatalommal felelősség jár.
– Jól van, Pókember.

A förtelmes borító ellenére adtam a kötetnek egy esélyt, és egyáltalán nem bántam meg.
Igazán szórakoztató volt.
Szeretem az ilyen fajta modern arisztokratikus történeteket.
Hozzá kell tenni, hogy Adelinere úgy hivatkozik mindenki, mint egyszerű, rang nélküli lányra. Azért azt ne felejtsük el, hogy ennek a lánynak az apja miniszter.

Ugyan Pierre nem szorul rá a sajnálatomra, de a herceg jól bele rondított a levesébe.

Összességében jó volt, érdemes nekiugrani!

Kollár_Betti I>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

– Ne hajts nekem térdet! – suttogta.
– Nem a királyom vagy?
– Nem a világom vagy?

Az alapsztori tetszett, mert nagyon szeretem az ilyen modern királyos/herceges történeteket. A szereplőkkel sem volt gond, érdekelt hova fut ki a cselekmény, annak ellenére, hogy azért sejthető volt, mi fog történni. Engem nem zavart, hogy a mai Franciaországban játszódott és nem egy kitalált vagy tényleg monarchiaként működő helyen.

Az egyetlen problémám az volt a könyvvel, hogy valahogy nem tudtam átérezni egyes fontos és meghatározó pillanatokat. Le volt írva, hogy mi történik, hogy mit érez az adott szereplő, de én nem éreztem. Egy heves momentumnál nem váltott ki belőlem szaporább szívdobogást vagy épp egy fájdalmas pillanatnál nem szorult össze a mellkasom. Nem tudom, hogy ez a leírás hiányossága vagy esetleg a fordítás mássága miatt lehetett, de az volt az érzésem olvasás közben, hogy egyszerűen nem tudok átérezni benne dolgokat.

Ettől függetlenül egy este ledaráltam, és nyúltam is a következőért.

Köszönöm szépen az @Álomgyár_Kiadó-nak a recenziós példányt, és hogy olvashattam a könyvet!

pinkprincessreads>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Csak szólok, Eliasba lehetetlen nem beleszeretni.

Előszeretettel szoktam böngészni az Álomgyár kínálatát és amikor rábukkantam erre a sorozatra, mármint a Kékvérűekre, egyből tudtam, hogy képtelen leszek várni a magyar fordításra, szóval egyből bele is vágtam angolul. Hogy megéri-e elolvasnotok? Garantáltan! El is mondom miért.

Adeline egy igen kellemetlen esemény hatására visszatér gyermekkora meghatározó helyszínére, Marbellára. Igaz, az elmúlt években a tanulmányai, illetve a munkája messze repítették innen, viszont az az emlékezetes este igen mély nyomott hagyott benne. A családja, mint mindig, most is óva intette őt, nehogy véletlenül találkozzon az épp náluk vendégeskedő, igen rossz hírű francia királyi családdal. Viszont míg egy kisgyermeknek gátat tudnak szabni a szülők, addig egy felnőtt nő életébe vajmi kicsi esélyük van beleszólni. Adelinenak viszont jelen esetben esze ágában sincs vegyülni ezen beképzelt kékvérű emberekkel, de hát isten útjai kifürkészhetetlenek…

Elias herceg élete legnagyobb feladatának beteljesítése előtt Marbellára utazik, hogy kicsi nyugalomra találjon eme embert próbáló időszakban. Mindenki tudja róla, hogy nemsokára ő lesz Franciaország következő uralkodója, ami egy külső szemlélőnek ugyebár mesés dolognak tűnik, számára viszont csak komoly lelki terhekkel jár ez. Megfelelő lesz erre a feladatra? Változást tud vajon hozni a franciák életébe vagy szépen lassan a feledés homályába taszítja a dinasztiáját? A régi kicsapongó herceg él még benne vagy az előtte tornyosuló feladatok alatt már rég megsemmisült?

Mint láthatjátok mindketten igen nehéz terheket cipelnek vállaikon, viszont a marbellai újratalálkozásuk pici fényt gyújt mindkettejük életében. Nem kell itt rögtön tűzijátékra gondolni, inkább csak apró, pislákoló tábortűzre, ami szépen lassan az egész erdőt felemészti. Őszintén szólva én imádtam ezt a lassú építkezést, ugyanis kialakult köztük egyfajta bizalom, barátság és hit, ami a szenvedélyes érzéseiket tökéletesen kiegészítette. Persze a könyvben bonyodalomból sem volt hiány, gondolok itt kényes szülő-gyermek kapcsolatokra, a monarchia és az azt támadók közti ellentétre, pár emlékezetes elit eseményre, illetve a múlt rejtett árnyaira. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy mennyire etikus egy hercegnek egy nemesi vért még messziről sem látóval összeszűrnie a levet.

Kifejezettem tetszett a könyv váltott szemszöge, ami által mindkettejük fejébe pici betekintést nyerhettem, persze a váltásoknál mindig majdnem megtéptem magamat. Adeline és Elias története megtanította nekem, hogy két ember között kialakuló érzésekre minimálisan nincs hatással a másik társadalmi pozíciója, valamint pénzügyi helyzete, ellenben a bizalommal, az őszinteséggel és az egymásba vetett mély érzésekkel. Készüljetek fel lányok, mert Elias garantáltan el fogja rabolni a szíveteket, Adeline személyiségét pedig egyenesen imádni fogjátok. Egyszerűen zseniális ez a könyv! Minden romantikus lelkületű olvasónak kötelző!

Deliriium>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Nekem ez a könyv tényleg tetszett?! XD

Már az alapstory nagyon vonzott, a maga királyi vonalával. Ami igaz, igaz… nem állítom, hogy nem volt klisés. Megvoltak a maga hibái, de tényleg élvezni tudtam.

A százalékok látván, az emberek nagyrészét nem nyerte meg magának a könyv, és értem is miért.
Például az első ami eszembe jut, amit jobban meg lehetett volna írni, az maga Adeline. Elég 50-50 re sikeredett. Mondjuk ott volt ez a dolog, hogy spoiler és ezzel a hirtelen megoldással szerintem az írónő saját magával tolt ki.
Viszont sok pillanatban, meg nagyon jónak, és nagylelkűnek tűnt a csaj, úgyhogy ezért mondom, hogy 50-50 arányban tudtam értékelni.

Eliasnak is megvoltak a maga „gyerekes” cselekedetei, de nekem ő alázatosabbnak hatott, mint Adie, bár ez lehet már csak az én megérzésem.

A történetben is voltak hibák. Néha túl száraznak hatottak a konverzációk meg stb. de a végefelé ahogy egyre jobban belemerültünk a drámába, mintha több életet vitt volna bele az írónő.

Összességében egy nagyon gyorsan olvasható könyv, és fent tudja tartani az olvasó figyelmét. :)

Hópárduc P>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Szerintem ez egy közepes könyv volt.
Haladósan olvasható.
Kisebb konfliktusok és erotikus részek találhatóak benne.
A szereplők átlagosak, különösebben nem lettek szimpatikusak, de nem is annyira rosszak.
Alkalmasint jó volt a kettős szemszög. :)

L_B_Mariann>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Vártam, hogy magával ragadjon a Hol volt hol nem volt… de nem történt meg. Körülbelül a történet feléig úgy éreztem, hogy jó kis történet lesz ez… ám könyv másik felénél már sajnos ennyit sem éreztem.
A szereplők sem lopták be magukat a szívembe, maradtak a semleges zónában. Rám nem hatott egyáltalán Elias. Aramis viszont igencsak felkeltette az érdeklődésemet! ;)
A történet nagy pozitívuma, hogy gyorsan lehet vele haladni!

bemese05 P>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Ez az első könyvem az írónőtől, de ez is egy darabig kallódott a polcomon. Kiváncsi voltam rá,de nem égtem a vágytól, h olvashassam! Igazából tetszett, gyorsan lehetett haladni az olvasással és nem volt túl sok unalmasabb rész benne! A szereplők nem kerültek túl közel a szívemhez sajnos, pedig szeretem amikor kicsit bele tudok esni a pasiba, vagy imádom a csaj stílusát, de itt nem mozgatott meg semmit! off Összeségében jó kis könyv volt, kikapcsolt, az erotikus részek is rendben voltak. Örülök, h váltott szemszögű lett a vége fele, mert kiváncsi voltam Elias érzéseire és gondolataira, nekem mindig így kerek egy történet!

Ani249>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Egy kissé száraznak éreztem ezt a történetet. Sikerült kint maradnom a történetből, nem tudott magával vinni. Néha olyan érzésem volt, hogy ezt már tudnom kellene, de mivel ez az első rész, ez nem lehetett. Az alaptörténet jó volt, a megvalósítás nem lett tökéletes. Hihetetlen, hogy egy uralkodó család így élhet! Valahogy picit meseszerűnek tűnt!

Szil78>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Ez jo volt. Vicces, konnyed, szorakoztato. Persze nem hianyoztak a klisek sem, de a stilus miatt meg ez sem volt zavaro. Birtam Elit es birtam Addiet is. A parosukat meg meg inkabb. Pierre egyszeruen imadnivalo. Aramisrol sok minden nem derult ki ugyan, de valamiert megis megfogott. Biztos ujra olvasos lesz, na meg persze varom a folytatast.

turanett P>!
Claire Contreras: Vágyaim ura

Ami abszolút pozitívum, hogy gyorsan lehet vele haladni. Amikor becsuktam a könyvet, egyből az jutott eszembe, hogy ez egy vázlat, és még dolgozni kéne ezen. Nincsenek leíró részek, a karakterek sincsenek rendesen kidolgozva. Az egyik pillanatban karrierista nővel állunk szemben, a másik pilantban, pedig képes lenne mindent eldobni, mert pár napja megismert valakit. Ami meg igazán felbosszantott, az már megint a húsz éves szűz leányzó, aki eddig tudta tartogatni magát, de egy buliban, az erkélyen mögé áll egy idegen, kb kettő mondatot, ha váltanak, de már mászik is bele az ágyába, és utána természetesen elmenekül. Igen érett.
A férfi főszereplő (Elias) kemény, kimért, semmi érzelem, de amikor baj van, nem érti, hogy miért nem érzi a lány, hogy szereti. Ami még igazán zavart, hogy olyan királyságokról van szó a könyvben, ami nem létezik. Én ettől nem tudtam elvonatkoztatni. Aki engem meglepett, és igazán pozitív karakter lett, az Elias anyja. Igazából nm lett volna olyan rossz, ha még pofozgatják egy kicsit, és a rengeteg klisét kigyepálják belőle.

Niki_néni_olvas P>!

– Mindegy. Nincs szükségem apa elismerésére.
– Mindannyian ezzel áltatjuk magunkat. Aztán járhat mindenki terápiára – tette hozzá nevetve.

Agnesa_Porteleki>!

Az a megfutamodás, ha nem vállalod a véleményed, mert félsz, hogy elítélnek miatta.

Niki_néni_olvas P>!

– A hatalommal felelősség jár.
– Jól van, Pókember.

Bookaholic77 >!

Most jöttem rá, hogy a boldogságot megtalálni maga az életen át tartó küzdelem.

morcosmacska>!

…kinyílt az ajtó és megjelent Elias herceg. Tökéletes időzítés. Aznap kifejezetten házsártosnak tűnt. Már megint. Amikor egyedül volt a parton, még nyoma nem volt rosszkedvnek.
-Ismét randit terveznek? -kérdezte.
-Úgy néz ki. Eláruljuk az időpontot és a helyszínt, hogy megint belerondíthasson?
-Persze. Mikor lesz? -oldalra hajtotta a fejét és vigyorogva rám nézett.
-Az ön rendezvényén. Szerintem nem velünk lesz elfoglalva. De ne aggódjon! Másnap mindenről részletesen beszámolunk – mosolyogtam.
-Rendezvény ide vagy oda, gondolja, hogy nem találom meg, ha akarom?

L_B_Mariann>!

– Te soha nem hajtottál fejet. – Kortyolt egyet, aztán hátradőlt. – Mit kezdjek veled?
– Fejeztess le! Nem tudom. Mit teszel az olyanokkal, akik nem hajtanak fejet?
– Kár lenne téged lefejeztetni. Majd találok más módot a kínzásra.
Megmarkoltam a poharat.
– Például? Nem gondoltam, hogy kínzásra jöttem.
– Tud az jó lenni.
Megnyalta a száját, aztán kortyolt még egyet. Csillogó tekintetén éreztem, hogy elképzelte a kínzást.

Kapcsolódó szócikkek: Adeline · Elias
Bookaholic77 >!

Te vagy az egyetlen, akit úgy vittem ágyba, hogy nem tudtad, ki vagyok. Nem a nevem vagy a rangom miatt akartál lefeküdni velem, hanem önszántadból.

Kékvérűek sorozat · Összehasonlítás