Az ​öröklés szabályai 1 csillagozás

Claire Bidwell Smith: Az öröklés szabályai

A ​halált, a gyászt és a veszteséget öt lépésben engedjük közel magunkhoz: elutasítás, düh, alkudozás, depresszió és belenyugvás. Erre az öt jelképes fejezetre oszlik Claire Bidwell Smith könyve is, amelyben felidézi a szülei halála árnyékában eltelt fiatalságát, majd azt az utat is, amelyet e súlyos teherrel a lelkében megtett. Hosszú volt ez az út, alkohol és drogok buktatóival, pusztító és függőséget okozó kapcsolatok zsákutcáival. Claire alig múlt tizennégy éves, amikor a szüleinél szinte egyszerre diagnosztizáltak rákbetegséget, és csupán huszonöt éves, amikorra már mindkettőjüket eltemette. A kétségbeesés és a magány eleve kudarcra ítélt kapcsolatokba űzte, amelyben démonaival küzdve megsértett másokat, és maga is megsérült.
Fájdalma egyszerre volt pajzs és gát is: egyfelől védelmezte a további fájdalomtól és a szembenézés kényszerétől, másfelől érzéketlenné tette az élet új lehetőségei iránt. A gát leomlásával azonban végül szembenézett félelmei forrásával és… (tovább)

Eredeti mű: Claire Bidwell Smith: The Rules of Inheritance

Cartaphilus, Budapest, 2016
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632664903 · Fordította: N. Kiss Zsuzsanna

MariannaMJ

Invitáljuk a depressziót magunk mellé a kandallóhoz, üldögéljünk ott vele, ne keressünk egérutat… Ha át merjük adni magunkat a depressziónak, távozni fog, amint elvégezte a veszteségünk által rárótt feladatot.

Kapcsolódó szócikkek: depresszió · veszteség
MariannaMJ

Összehaverkodtam egy Katie nevű csajjal. A talpára csillagokat tetováltatott. Így mindig a csillagok felett jár, mondja.

MariannaMJ

A düh akkor jön felszínre, amikor visszanyered a biztonságérzetedet annyira, hogy tudd, bármi ér most már, szinte biztos, hogy túléled.

MariannaMJ

Minden nap gondolok anyámra.
De nem úgy, ahogy szoktam. Tizenkét év után mitikus alak az életemben, néha nehéz elhinnem, hogy valóban létezett.

MariannaMJ

De közben belül borzadva hőkölök vissza. Hogy képes erre ez a nő? Hogyhogy csak úgy éli az életét, sminkel, benyomja a hangot a telóján, ebédet csomagol?
Már kifelé tartok, le a lépcsőn, nyitom a garázst, kocsiba ülök. Vezetek a munkahelyemre, közben a híreket hallgatom, kávézom.
Leparkolok a garázsban, megyek föl a lépcsőn a klinikára. Nyitom a bejáratot, végigkopogok a folyosón, egyik kezemben a kávé, másik vállamon a retikül, pajzsnak a dossziék. Valahol belül visítani tudnék, mikor látom magam.

MariannaMJ

Gyakran tűnődöm, ki lennék most, ha élnének a szüleim. Nézem a baráti körömet, és irigylem a biztonságérzetüket. Észre se veszik, hogy van hátterük, én annál inkább észreveszem, hogy milyen merészen próbálkoznak erre-arra életpályákkal, kapcsolatokkal. Minden mérföldkőhöz abban a biztos tudatban közelítenek, hogy a helyén találják.

MariannaMJ

Colin az egyetlen fogódzóm. És keményen fog.
Szerelembe esésünk a szó szoros értelmében esés volt.
Álom nélküli mélységbe: a szerelem úgy szolgáltatott ki egymásnak bennünket, mint a kábítószer.

MariannaMJ

Csak bő egy évtized múlva, amikor már nyakig vagyok a szülőségben, hajszoltan, tele szeretettel és türelmetlenséggel a csöpp lény iránt, akit a világra hoztam, csak akkor gondolok bele, hogy ha szülök tizenkilenc évesen, az talán megkímélt volna a nyomorú, pusztító évektől, melyeknek elébe néztem.

Kapcsolódó szócikkek: szülő
MariannaMJ

Senki nem tudja igazából, mennyire depressziós vagyok, senki nem tudja, hogy napjaim rendszerint csatározások az álmatlansággal.