A ​nagy Pusheen cica meglepetéskönyv 95 csillagozás

Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Hogy kicsoda Pusheen? Ebből a cuki cicás képeskönyvből –főszerepben a duci cirmos cicával, aki viharos gyorsasággal hódította meg az internetet – mindent megtudhatsz róla!

Pusheen, a duci cica világszerte milliók szívébe lopta be magát a már ikonikussá vált, rekeszizmokat bizsergető, GIF animált, bohókás táncmozdulataival. Digitális énjén túlnőve,most nyomtatott változatban is feltűnik első önálló képeskönyvében! Nézd meg, mitől dorombol a leghangosabban, és miért rajonganak annyian ezért a csintalan, imádnivaló cicusért! Az Én, Pusheen cica, amiben (a még soha nem látott új rajzok sokaságán kívül) Pusheen Tumblr és Facebook oldalának legnépszerűbb tartalmai is megtalálhatóak, igazi csemege a macskabolondok és a képregény-rajongók számára.

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634575320 · Fordította: Molnár Edit · Illusztrálta: Claire Belton

diamondfox>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Egyszerűen nem lehet erre kevesebbet, mint tökéletes pontszámot adni!(ΦωΦ)

Ki ne ismerné Pusheent? Tudom, hogy mindenki (is) Messengerből, a matricák közül ismeri nálunk, aztán akadtak még a Pesten Hallottam hőskorában remek meme-k is ebből a csodából (nem szépek, de nekem még megvannak!), és egyik jobb, mint a másik!
Gyorsan átlapozható könyv, amikor láttam, hogy felkerült a KMK webshopba elképzelésem sem volt, hogy ez mégis miről szólhatna – de repült a kívánságlistára. A csodálatos @Katara_Phoenix-től pedig megkaptam szülinapomra, úgyhogy hazafelé el is olvastam – és vigyorogtam a buszon, mint egy idióta :D

Kedvencem: Pusheen és a japán kaja, a macskaszauruszok (azt anya is látta és jót nevetett), valamint a tippek cicáknak. Hát haláli :D

Ajánlom azoknak, akik szeretik ezt a macskát, szeretetik amúgy is a cicákat és szeretnének egy ilyen szép, igényes könyvet tartani a kezükben (egyetlen rossz szavam nincs, gyönyörű, vastagabb papír, remek színek és csodaszép belső aprómintás borító).
(=ↀωↀ=)

millalilla013>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

ez a könyv 190 oldal cukiság. Cuki cicák cuki dolgokat csinálnak benne, ami sokszor szívmelengető, sokszor vicces és csak néha undi.
Ha nem lett volna leárazva, tuti nem veszem meg, de le volt árazva, úgyhogy megvettem a tesómnak, mert ő is szeret cuki cicákat rajzolni.
Ez a könyv meg tele van cuki cicákkal, ha még nem mondtam volna. Igazából tényleg csak ennyiből áll, egyszerű rajzokból, kétsoros szövegekkel mint mellékletekkel.
Jó kis 10 perces kikapcsolódás:D

Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

20 percnyi dorombolós cukiság, igazán igényes kiadásban tálalva.
Macskarajongóknak legalább egyszer kötelező olvasmány!

theodora P>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Cukiságbomba – pont jó volt, hogy feldobja az ebédszünetemet!
Kisgyerekeknek tökéletes, főleg ha gyakorolják az olvasást, a képek eszméletlenül cukik – viccesek, olyan amilt megszokhattunk Pusheentől.
Régi kedvencem ez a cica, sokszor használtam Messenger matricaként, sőt még Pusheen alakú párnám is van korábbról. :D

Nórcsy08>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Ha jobban belegondolok, Pusheen cica már nem mai macska. Nagyon sokszor és előszeretettel használtam/használom Messengeren a róla megmintázott matricákat.
Számos ábra már ismerős volt az előbb említett matricákból, illetve az interneten előforduló mémekből, de azért volt köztük sok-sok új, humoros ábra is.
Tényleg sikerült több új dolgot is megtudnom. Például Stormy-ról még nem is hallottam, de a könyv bemutatta őt is az olvasóknak. Azt viszont sejtettem, hogy Pusheen valóban egy létező cica és most meg is bizonyosodhattam róla. Biztos klassz macska lehet, ha ekkora népszerűségre tett szert. :D
A könyv ábrái színesek, vidámak, rengeteg ismerős szituációt véltem bennük felfedezni, ugyanis természetesen nekünk is van macskánk, meg úgy a családban egy jó pár. :D A hozzájuk tartozó szöveg pedig nagyon klassz. Kedvencem az 5. rész volt, de mindegyiken jót szórakoztam. Mindennek ellenére a könyv árát egy kicsit sokallom… De abban biztos vagyok, hogy Pusheen gyerekeket, felnőtteket is elvarázsol, mindenki szívét képes egy kicsit megmelengetni. :)

Caledonia_Valley P>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Egy negyed órányi cukiságbomba… Pusheen mindig is nagyon édes volt, és most egy teljes kötet szól róla, ami tele van aranyosabbnál aranyosabb illusztrációkkal és helyzetekkel. A fordításra véleményem szerint nem lehet panasz, a belső humor szépen átjött. :)

Aoimomo P>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Lányom olvasta (6.5 éves) videóhívásban anyukámnak, egy ülésben. Amit én tapasztaltam jártamban-keltemben, hogy nagyon nevetgélnek.
Amit Katica kért ide felvésni, hogy nagyon jó volt, és a lelkemre kötötte, hogy öt csillagot adjak rá.
Biztos hallunk még róla, már látom lelki szemeimmel, hogy rongyorsa olvassa szerencsétlent.

SayanKimblee>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Már eleve a szárnyas cincálógyíkkal kiérdemelte az öt csillagot, de az egész könyv zseniálisan übercuki az elsőtől az utolsó oldaláig. * – *

Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Mérhetetlenül aranyos könyv volt! :)
Ehhez tudni kell, hogy én macskás vagyok és a cicákkal szemben már alapból elfogult vagyok. :D
Szinte csak illusztrációból áll, amik viccesek és imádnivalóák voltak.
Feldolgozta az ünnepeket, Pusheen életét, fontosabb tudnivalókat a cicákról.
Nagyon igényes kiadás ahhoz képest, hogy a kiadó nem feltétlen az ilyen típusú könyvekre specializálódott, bár tény és való, hogy az árához képest kevés tartalom van benne.
Sok helyen a saját macskáimra ismertem.
Gyerekeknek és macskarajongónak vagy egyenesen Pusheen rajongóknak ajánlom! :)

Vikiberry>!
Claire Belton: A nagy Pusheen cica meglepetéskönyv

Ez a könyv úgy ahogy van imádnivaló! ☺️♥
Eleve nagyon szeretem Pusheen cicát, nagyon szerettem volna egy saját példányt a könyvből is. Szerintem a benne levő dolgok arra is teljes mértékben alkalmasak, hogy egy borúsabb napon felvidítsák az embert. Én legalábbis tutira sűrűn elő fogom venni, mert mindenhol találtam benne valami megmosolyogtatót. A legnagyobb kedvencem az “elegáns Pusheen”, de mindent imádok benne! :D

Ezt a könyvet akár hetente is elő szoktam venni, csak úgy belelapozni, annyira tetszik, bármikor felvidít.^^♥

Könyvmolyképző, Szeged, 2019

Hol lakom: A házban
Hobbim: Blogolás, alvás
Kedvenc ételem: Minden
Kedvenc szavam: „Miau”
Álmom: Barátokat szerezni az egész világon

Kapcsolódó szócikkek: macska

A cicák érzelmi világa

Boldogság (Most ettem)
Szomorúság (Enni kéne)
Düh (Most már tényleg enni kéne!)
Kíváncsiság (Hol a kaja?)
Elégedettség (Mindent felfaltam)
Félelem (De azért maradt még, ugye?)

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · düh · elégedettség · félelem · kíváncsiság · macska · szomorúság

6 érv a cicalét mellett

6. És pite

Dettig>!

Rémmesék cicáknak

Hol volt, hol nem volt…
Volt egyszer egy etetőtál.
Ami üres volt.

Hol volt, hol nem volt…
Volt egyszer egy fürdőkád.
Amiben macskák ültek.

Hol volt, hol nem volt…
Volt egyszer egy porszívó.

Kapcsolódó szócikkek: fürdőkád · macska · porszívó · rémmese

Pusheen 5 játéka:
1.Hideg tárgyak nyalogatása (jég, ablak)
2.Alvás a legkényelmetlenebb helyeken (a távirányítón, a billentyűzeten)
3.Jódlizás (hajnali 2-kor)
miaúúiiaúáhhiiimiaúú
4.Nyomakodás Itt Pusheen látható egy dobozban.
5.Hárométeres síkfutás Itt Pusheen látható ahogy szalad a kibontott konzerv felé.

Sippancs P>!

Miért jó, ha van kistestvéred?
(főszerepben: Stormy)

Játszunk?
Odaadod?
Anyu is megmondta, hogy ne legyél irigy!
Megmondalak.
Nem mi voltunk.
Öribarik.

Lia_>!

A halogatás szabályai
1. lépés: Hanyagold a munkát!
2. lépés: Harapj valamit!
3. lépés: Szundíts egyet!
4. lépés: Felejtsd el, hogy mit csináltál!

99 - 100. oldal, IIl. rész - Életmód