Ha ​fáj a szív (Az alázat nővérei 1.) 55 csillagozás

Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Milyen árat kell fizetnie Hannah-nak a szereleméért és az elvesztett ártatlanságáért…?

A tizenhét éves Hannah Lapp Pennsylvaniában, egy hagyománytisztelő amish családban nő fel, de szakítva a Régi Rend szigorú szabályaival, a zárt közösségen kívül szeretne házasodni. Három éve szerelmes a mennonita Paul Waddellbe, aki utolsó egyetemi évének megkezdése előtt megkéri a lány kezét. Hannah igent mond, bár tudja, hogy döntése örökre megváltoztatja a családjához és a barátaihoz fűződő viszonyát.
Eljegyzésük estéjén szörnyű tragédia történik, ami után Hannah mindent elveszít, amiben addig valaha hitt. Olyan kérdések szövevénye feszíti, amelyekre a közösség szabályai, valamint a hitbuzgó vezetők nem adnak választ. Szóbeszédeken alapuló, koholt vádakkal árasztják el, miközben rádöbben, hogy nemcsak a családban és a közösségben változik meg a helyzete, de annak az embernek a szívében is, akit szeret.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kossuth, Budapest, 2020
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630999908 · Fordította: Németh Dorottya
Kossuth, Budapest, 2020
400 oldal · ISBN: 9789635440610 · Fordította: Németh Dorottya

Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Nem tudok sokat az amishokról, de mindig is szerettem volna kicsit belelátni a közösségükbe, megismerni az életüket, a gondolataikat, ez a könyv hozzásegített egy kicsit ehhez az élményhez.
A történet napjainkban játszódik, nehéz elhinni, hogy valóban létezik ma ilyen, konzervatív, puritán elvek szerint élő közösség. Az amishok nem használnak áramot, nem járnak autóval, szigorú szabályok szerint öltözködnek és saját maguk oldják meg a problémáikat. Elhatárolódnak a világi dolgoktól, de a fiatalok 18 évesen kapnak esélyt arra, hogy megismerkedjenek a városi, nagyvilági élettel, és dönthessenek arról, hogy elhagyják a közösséget, vagy pedig felveszik a hitet.
Hannah egy fantasztikus karakter, azonnal megszerettem, vele sírtam, vele nevettem, szerettem és reménykedtem. Tisztasága, kedvessége, szerénysége levett a lábamról és nem tudom, mit kívántam jobban, hogy találja meg a helyét a közösségben, vagy hagyja el azt, és élje a saját, szabad életét. Egy nagyon erős nő, aki hatalmas változáson megy keresztül a történet végére.
Megrendített ez a történet, ugyanakkor Hannah ereje lenyűgözött, a szerző remekül szőtte a szálakat, már most alig várom a következő részt, pedig fogalmam sincs, mikor fog megjelenni. most már tudom, október környékén várható.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/05/cindy-woodsmall-h…

klara_matravolgyi>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Ez egyszerűen bicskanyitogató volt. Egyre jobban dühít, hogy a 21.században ez létezik és megtörténhet.

Nono_ P>!

spoiler

A könyv olvasása közben rengeteg érzés kavargott bennem. Így volt olyan, hogy felindultan, hangosan kommenteltem egyes eseményeket.
Bár levontam félcsillagot, mert volt egy rész, amikor úgy éreztem, a cselekmény nem halad előre. Ennek ellenére mindent tudok mondani a könyvről csak azt nem, hogy hidegen hagyott volna Hannah sorsa.
De! Ha szeretnéd, hogy a könyv igazán megérintsen, azt javaslom, ne olvass nagyon utána, csak kezd el!
Kimondhatatlanul várom a folytatást! ♥

Az élet fájdalmas, mégis ajándék, amit meg kell becsülni.

Nikolett0907 P>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

A mai világban is még annyi minden megtörténik, amit egy „modern” felfogású nő nem is gondolná, hogy lehetséges. Ez a könyv pont jó példa arra, hogy mennyi mindent nem tudunk a világunkban élő emberekről, férfiakról, nőkről és gyermekekről.

Az Amish világról nagyon keveset tudtam, az általános tényeket leszámítva, hiszen nincs körülöttem senki, aki ide tartozna. Már egyszer olvastam egy sorozatot, melyet egy magyar írónő írt és ott is ledöbbentem gondolkodásuk és hitükkel kapcsolatban.

Ebben a kötetben sokkal szélesebb rálátásom lett és őszintén szólva a hideg futkos a hátamon, ha csak visszagondolok azon eseményekre, melyek ezen a lapon le lettek írva. A képzeletem kiegészítette, majdan próbáltam megszépíteni, de nem sok sikerrel jártam.

A karakterek egytől egyig éltek, lélegeztek, sírtak és szenvedtek. Voltak jó pillanataik, de összességében számomra nagyon nyomasztó volt velük azonosulni.

Tudom, hogy ez csak egy könyv, számtalan nehéz sorsról írtak már, de ettől a regénytől többször dühös lettem, majd bizony alig kaptam levegőt. Nagyon mélyen érintet és sokáig nem eresztett. Ettől függetlenül minden elismerésem, mert remek történet, már ha lehet ilyet írni..

Ajánlom!

Katica_98 P>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Egy különleges történet, egy különleges világról. Az amishok életmódja már nem idegen számomra, ez volt az ötödik könyv amit erről a konzervatív közösségről olvastam. El tudom fogadni az életvitelüket, azt, hogy keresztényként azt gondolják így kerülnek legközelebb Istenhez, de a törvényeikkel nem értek egyet. Nagyon szigorú szabályok között élnek. A családfő az akitől mindenre engedélyt kell kérni, aki mindenben döntést hoz. Az amishok a Biblia szó szerinti betartására törekszenek. A Biblia a megbocsátást, az irgalamat hirdeti.
Pld. „Az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek!”
„Én sem ítéllek el. Menj, de többé ne vétkezzél!”
„Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztalni! Bocsássatok meg, és bocsánatot fogtok nyerni!”
Ez néha a könyvben ellentmondásos volt.
A történetről nem szeretnék írni, de mindenképp meg kell említenem a barátságot. Rég olvastam egy ilyen szép igaz barátságról, mint amilyen ebben a könyvben volt. Ez volt az egyik erős szál ami a történetet vezette. A testvérek viszonyát negatívumként tudom említeni, de a testvériség is végig jelen volt.
A történet a maga világában nagyon szép. Valóban fáj a szív amikor olvasod.
Megvan minden miértnek a miértje. Nincsennek megválaszolatlan kérdések. Észre sem vettem, hogy 400 oldalas könyv volt. Bátran ajánlom mindenkinek, én is folytatom a sorozat olvasását.

off

cicus61 P>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Van pár könyv, ami nagyon megviselt lelkileg, és ez is olyan. Tényleg borzasztó, hogy a 21.században még vannak emberek, akik úgy élnek, mintha megállt volna az idő. Egy fanatikus vallási csoport, ahol megvannak a szabályok, amik néha nagyon durvák. Én biztos nem élnék ott, nem bírnák ezt az elszigeteltséget. Hannah előtt le a kalappal, nagyon erős és különleges lány, amit kibírt, az nem semmi. Az emberek kegyetlensége másokkal szemben borzasztó. De mindennel együtt nagyon tetszett.

kratas P>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Oké, most már értem, hogy az első rész olvasása után anyám miért kérdezte, hogy mikor szerzem meg a folytatásokat.
Szóval igazán izgalmas történetet kaptam, végig érdekes volt olvasni Hannah történetét és természetesen sikerült megkedvelni, mert végig ő a jó és a körülmények a rosszak. Meg más emberek ugye. És igen, én is várom a következő rész olvasását, de igyekszem egy kicsit kitartani, hogy ne vegyem rögtön kézbe :)
spoiler

Sipor P>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Szerintem ez egy nagyon jól megírt könyv és nagyon olvastatta magát. A könyv második fele annyira beszippantott, hogy egy este alatt elolvastam, pedig elég lassú olvasó vagyok.
Érződött, hogy az írónő nagyon jól ismeri az amishok világát. Én szinte semmit nem tudtam róluk, a legtöbb infó új volt. off

A regény története nem a legvidámabb. spoiler Ami nagyon szomorú volt számomra, hogy a lány családja mennyire nem támogatta a 17-18 éves Hannah-t egy ilyen nehéz helyzetben. Hannah testvérét meg egy kanál vízben meg tudtam volna folytani, amiért áskálódott a nővére ellen. spoiler

Eredetileg csak az első kötetet akartam elolvasni egy kihívás kedvéért, de szerintem folytatni fogom a sorozatot valamikor.
Inkább női olvasóknak ajánlanám.

Thena>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Nagyon szépen és jól megírt könyv. Nem sokat tudok az amish vallásról, azt is leginkább filmekből, ami nem hiszem, hogy a leginkább megbízható forrás sok esetben. Ezen a könyvön végig éreztem, hogy aki írta, az tényleg közelebbről ismer amish embereket, a gondolkodásukat, törvényeiket. S hálás vagyok érte, hogy úgy sikerült bemutatni ezt a vallási közösséget, hogy nem keltett bennem szélsőséges érzéseket a vallás iránt. Mert bár voltak olyan megnyilvánulások, tettek, amelyek szélsőségesek voltak, de inkább tudtam be az adott személy gyengeségének, bűnének, téves gondolkodásának, mint magának a vallás tanainak, hiszen volt arra is bőven példa, hogy tudnak gondolkodni a szigorú szabályokon túl is.
Fájdalmas volt Hannah szemén keresztül követni a történteket, hogy hogyan próbálja meg megérteni és feldolgozni azt, ami vele történt, úgy, hogy nem volt mellette sokáig olyan ember, aki segített volna, s ő olyan ártatlan, tapasztalatan, s sok mindenben tájékozatlan volt. S mindezek ellenére Hannah hite olyan erős tudott maradni, ami számomra csodálatra méltó volt.

Mezítlábas_Vándor>!
Cindy Woodsmall: Ha fáj a szív

Szomorú könyv, tele ítélkezéssel, képmutatással, titkolózással, rosszindulatú pletykákkal.
Szegény Hannah! Nagyon sajnáltamspoiler.
Paul szála nem igazán volt érdekes. spoiler
A kedvencem Mary spoiler és Matthew volt, akik igazi barátai voltak Hannah-nak. spoiler Elle is szimpatikus volt, főleg eleinte. spoiler A bölcs, megértő, szeretetteljes dokit, dr. Greenfieldet is nagyon kedveltem. spoiler Sarah egy önző, buta kis csitri. Carol és Dorcas sem lett szimpatikus. spoiler
A pennsylvaniai német érdekes volt. Volt, amit ki tudtam következtetni a németből, de sok esetben nagyon más. Kíváncsi vagyok, hogy hogy ejtik a szavakat, inkább németesen vagy inkább angolosan.
A könyv tetszett, bár voltak benne klisés részek. De olyanok is, amikről azt hittem, hogy klisés lesz, és mégis máshogy alakult. A végére nem számítottam, nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.

Nono_ P>!

– Szeretni fogjuk, mert létezik, igen, egyszerűen azért, mert létezik.

Bea_Könyvutca P>!

Az élet fájdalmas, mégis ajándék, amit meg kell becsülni. Mégis.

Bea_Könyvutca P>!

Ha mindennek a végén Isten áll, akkor azok, akik vele vannak, jó véget érnek – előbb-utóbb.

Az alázat nővérei sorozat · Összehasonlítás