Hamupipőke, ​menj a búsba! 59 csillagozás

Hogy ne csókolj meg több békát?
Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba!

Gondoltál ​már rá, melyik Disney-hercegnek felelnek meg a volt pasijaid? Ki lenne Hamupipőke párja, aki örömmel táncolt a lánnyal? Persze a kulimunkára már az egyik alkalmazottját küldte, hogy keresse meg a cipő tulajdonosát. Kire osztanád a meg nem értett művészlelket a Szépség és a szörnyetegből? És ki játszaná a munkamániás Robin Hoodot?

Darby Quinn olyan lány, aki régóta nem hisz a tündérmesékben. Kudarcos kapcsolatai után úgy dönt, le kell vonnia a megfelelő következtetéseket:
Tilos randizni olyannal, aki teljesen rá van szervülve az autójára.
Ha valaki túl jónak tűnik, hogy igaz legyen, az így is van.
Képtelenség megváltoztatni a férfiakat.
Van néhány nem lehetetlen eset. De ők nem számítanak, mert a Sors annyira mocskos dög.

Ám egy napon Darby megismerkedik az észbontóan szexi Jake-kel. Elsőre a férfi tényleg kedvesnek, megbízhatónak és teljesen normálisnak látszik. Vajon már róla is rajzolják az új hercegfigurát a… (tovább)

Eredeti mű: Cindi Madsen: Cinderella Screwed Me Over

Lettero, 2017
400 oldal · ISBN: 9786155733192 · Fordította: Frei-Kovács Judit
Lettero, 2017
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155733185 · Fordította: Frei-Kovács Judit

ZitussKa P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Egy Libris sèta alkalmával akadt meg a szemem ezen a könyvön ès nagyon kíváncsi lettem rá, hogy a chick lit ès a romantikus jelző mennyire passzol hozzá. Már csak azèrt is mivel tapasztalataim szerint az effèle törtènetek tele vannak hangosan nevetős rèszekkel ès igazán szórakoztató jelenetekkel, èrdekes karakterekkel.
Azt kell mondjam, nem csalódtam! Haláli egy könyv. Èn szemèly szerint nagyon èlveztem ès le sem tudtam tenni. Viszont nincsenek benne váratlan fordulatok így mindenki egy humoros-romantikus törtènethez mèrten èrtèkelje :)
Kikapcsolódásnak tökèletes.

Deziréé

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Legelőször a cím, majd a borító, végül a tartalom volt az ami elvarázsolt, azonnal tudtam nekem el kell olvasnom ezt a könyvet. Majd mikor elolvastam legvégül maga az egész könyv is elvarázsolt, a cselekménye, a szereplők és minden együtt. Alig térek magamhoz. Annyira nagyon tetszett. Szinte képtelenség volt letenni, főleg az utolsó 100 oldalnál, észre sem vettem, hogy az utolsó oldalakat olvasom.
Imádtam, főleg azokat a részeket, mikor Darby a volt szerelmeit Disney-hercegekhez hasonlította.
Nagyon jól megírta az írónő a könyvet, ilyet még nem is olvastam.
Sokat nevettem a könyvön, Darby és Jake humoros szóváltásai igazán szórakoztatóak voltak. De Darby mindenkit fölülmúlt, hihetetlen mikor bénázik és megmondja a tutit a férfiaknak. :D
Zseniális könyv.

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

A Grimm- és a Disney fivérek aranykorának egy szakaszába születtem. Kevés, melyet nem volt lehetőségem vagy kedvem megnézni :D

Ha ezt párosítjuk a mai molyságommal kapunk egy vicces, szerethető és élvezhető történetet.
Ugyanakkor leszögezném, ez a kötet nem azok könyve lesz, aki gyermeke és maga világában nem szán helyet, ennek a „mese” világnak. Ő dolga ezen nem veszünk össze!

Szerettem és szívesen olvasnék még tőle, mert kikapcsolt és megnevettetett. Könnyed volt ugyanakkor, egy limonádénál több.

Amit mondani tudnék, hogy azt a bizonyos Csészikét is csorbán szerettük meg! Ezt senki se felejtse el! ;-)

Evika82 P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Könnyű hanagvételú édi-bédi limonádé, amit szerettem olvasni.
Jókat nevettem egy-egy mesehasonlatos, volt pasis összesítőn.
Bírtam ezt a kétkedő, bizalmatlan csajt, aki már annyi niemand alakkal találkozott/randizott, hogy elvesztette a szerelembe vetett hitét… de Hál' istennek belép a képbe Jake… lehet, hogy mégis létezik a tökéletes pasi, aki megéri a kockázatot?
A könyv végére kiderül.
Olvassátok! :)

Trice29 P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Igazán üdítő limonádé, egy nehéz nap után.
Nem tudom miért, de a Szex és New York sorozat jutott róla az eszembe.
Jókat nevettem a félresikerült kapcsolatokon, sok mindenben magamra is ismertem. Úgy látszik kijár mindenkinek némi bénázás :o)
Drukkoltam Jake-nek, szerethető pasi. A vége felé Darby már egy kicsit sokkkkk volt, de minden jó, ha …
Szórakoztató olvasmány se több, se kevesebb.

Gaby33

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Ennek a könyvnek először a címe fogott meg. Utána mikor elolvastam miről szól még jobban felkeltette az érdeklődésemet. Az első pár oldal elolvasás közben már többször jókat nevettem, ami a későbbiekben is gyakran előfordult. A könyv közepére egy picikét elvesztette a kezdeti jó lendületét, főszereplőnk belépett számomra az eléggé idegesítő típusú „libák” kategóriába, de a végére azért megint összeszedte magát. Érdekes megközelítés a hercegnős-mesés elemzés a párkapcsolatokra:)
Én remekül szórakoztam ezen könyvön, részemről megkapja az 5 csillagot!

estimese24

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Az alap ötlet nagyon nagyon tetszik. Vegyük sorjába az exeket és ki milyen hercegnek felel meg. Szuper. A Disney mesék, hercegek tényleg iszonyatosan hatással vannak ránk és kapcsolatainkra.
Darby a közepétől engem nagyon idegesített. A történetvezetés kreatív. A könyv így összességében egy erős, de nem tökéletes romantikus regény lett.

Szil78

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Egy kissé csalódás volt ez a könyv számomra. Egy ütős kis történetre számítottam, egy hasonlóan vicces történetre, mint amilyen a Bridget Jones (amit sírva röhögtem végig). Na hát az egyáltalán nem olyan. Egy csajszi siránkozását olvashatjuk, aki csalódott a szerelemben és a pasikban, így minden hímnemű lényt egy kalap alá vesz.
Egyes részeken iszonyat nehezen rágtam át magam. Darby személyisége és gondolkodása helyenként annyira idegesítő, hogy sikítani tudtam volna. Minden tiszteletem Jake-é, hogy nem hagyta faképnél kb a 2. találkozásuk után. Szörnyű volt az a nyávogás, az a nem is tudom minek nevezzem (de komolyan) valami, amit ez a csaj lenyomott. Vágom én, csalódott a pasikban, de ennyire cinikusnak lenni, és ennyire kisarkítva látni a világot.
Szóval nekem ez a könyv most nem jött be, lehet, hogy túl nagyok voltak az elvárásaim, vagy éppen rosszkor olvastam, de szinte még mosolyra is alig görbült a szám és nagyon fellélegeztem mikor végre a végére értem.

ilder P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Na szóval. Akkor most nekem kellene egy ilyen Jake férfiú.
Ha valaki tudja, hol lehet ilyen gyöngyszemre bukkanni, jelezze. Nekem ő vitte a pálmát.
Bár Derby is jó karakter volt a maga módján, néha azért fejbe kólintottam volna.
A sztori vicces volt, különösen az elején. Egy igazán könnyed, romantikus történetet kaptam, ami a vége felé egy kicsit, de tényleg csak kicsit, komolyabbra váltott.
Igazán soha nem rajongtam egy Disney hercegért sem, és most már tudom, is hogy miért.

hkriszti83

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Kedves, vicces, romantikus kis történet, aki pár óra könnyed kikapcsra vágyik, annak tökéletes!! :) Nekem tetszett, bár az tény, hogy Darby-t párszor szívesen fejbe vágtam volna egy lapáttal, hogy megjöjjön az esze, de nyilván ettől volt olyan kis szeretnivaló, amilyen mégha néha kicsit idegesítő is volt :) És hát Jake-et úgy egy az egyben imádtam! *.*

ViRead

Olyan sok időt kell várni a hercegre, és
amikor végül emberré változik, arra gondolsz, hogy állatként aranyosabb volt. Ki gondolta volna, hogy a végén visszasírjuk a szörnyeteget?

Evika82 P

Az igazság az, hogy a tündérmesék eleje mindig nagyon egyszerű. Csak az nehéz, ami utána következik. Az életben nincs egyértelmű befejezés.

Bitten

Nem tudod megjavítani az embereket. Magukon kell
segíteniük.

Bitten

Olyan erős vidékisuttyó-kiejtése volt, hogy már attól is
veszítettem néhány IQ-pontot, hogy hallgattam.

Bitten

– Szia! Foglalt ez a hely? – kérdezte egy pasas.
Felnéztem rá, és alaposan megfontoltam a választ.
Helyes volt, és talán ő…
– …mert az egyik barátunk le szeretne ülni, és nincs elég
szék az asztalnál.

Vivi_

Mintha egy pasi kellene ahhoz, hogy az embernek ne hiányozzon semmi. Hát mik vagyunk mi? Szentjánosbogarak? Most komolyan, ki akar ragyogni?

Bitten

A srác, aki egy narancslé miatt üvöltözik, azt
hiszi, hogy velem van a baj.

Bitten

Nem vagyok benne biztos, hogy jó
ötlet elhitetni a lányokkal, hogy a szerelem erejével és
türelemmel megjavíthatnak egy srácot. Mert a legtöbb srác
soha nem változik meg.

Vivi_

Az agymosás úgy két-három éves korban kezdődik, amikor az ember először hallja a tündérmeséket a hercegnőkről, a kastélyokról, a bálokról és arról, hogy mindenki boldogan él, amíg meg nem hal. Nem csoda, ha tizenhat éves korunkban sokkot kapunk, amikor a barátunknak fontosabb, hogy vagányul nézzen ki, vagy alaposan letaperolhasson, mint az, hogy levegyen a lábunkról.

Bitten

– Úgy hívsz, ahogy akarsz, csak hívj.