Hamupipőke, ​menj a búsba! 221 csillagozás

Hogy ne csókolj meg több békát?
Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba!

Gondoltál ​már rá, melyik Disney-hercegnek felelnek meg a volt pasijaid? Ki lenne Hamupipőke párja, aki örömmel táncolt a lánnyal? Persze a kulimunkára már az egyik alkalmazottját küldte, hogy keresse meg a cipő tulajdonosát. Kire osztanád a meg nem értett művészlelket a Szépség és a szörnyetegből? És ki játszaná a munkamániás Robin Hoodot?

Darby Quinn olyan lány, aki régóta nem hisz a tündérmesékben. Kudarcos kapcsolatai után úgy dönt, le kell vonnia a megfelelő következtetéseket:
Tilos randizni olyannal, aki teljesen rá van szervülve az autójára.
Ha valaki túl jónak tűnik, hogy igaz legyen, az így is van.
Képtelenség megváltoztatni a férfiakat.
Van néhány nem lehetetlen eset. De ők nem számítanak, mert a Sors annyira mocskos dög.

Ám egy napon Darby megismerkedik az észbontóan szexi Jake-kel. Elsőre a férfi tényleg kedvesnek, megbízhatónak és teljesen normálisnak látszik. Vajon már róla is rajzolják az új hercegfigurát a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Lettero, Budapest, 2017
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155733185 · Fordította: Frei-Kovács Judit
Lettero, Budapest, 2017
400 oldal · ISBN: 9786155733192 · Fordította: Frei-Kovács Judit

Darby Quinn · Jake Knight

Mrs_Curran_Lennart P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Egy igazi humoros csajos regényt olvashattam. Az írónő stílusa helyenként Jennifer Crusie-éra emlékeztetett. Nagyszájú, talpraesett, de leginkább kiábrándult hősnő, aki fél szerelembe esni. Jókat nevettem az esettanulmányain, amikben a volt barátait mesebeli hősökhöz hasonlította. A végén persze levonta a tanulságot, hogy milyen pasival nem kezd. Jóformán alig maradt valaki, így a jóképű Jake számára szinte lehetetlen küldetés meghódítani hősnőnket. Bár nem egy tipikus romantikus regény, mégis nagyon jól szórakoztam rajta. Kellemes kikapcsolódás.

ZitussKa

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Egy Libris sèta alkalmával akadt meg a szemem ezen a könyvön ès nagyon kíváncsi lettem rá, hogy a chick lit ès a romantikus jelző mennyire passzol hozzá. Már csak azèrt is mivel tapasztalataim szerint az effèle törtènetek tele vannak hangosan nevetős rèszekkel ès igazán szórakoztató jelenetekkel, èrdekes karakterekkel.
Azt kell mondjam, nem csalódtam! Haláli egy könyv. Èn szemèly szerint nagyon èlveztem ès le sem tudtam tenni. Viszont nincsenek benne váratlan fordulatok így mindenki egy humoros-romantikus törtènethez mèrten èrtèkelje :)
Kikapcsolódásnak tökèletes.

Deziréé

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Legelőször a cím, majd a borító, végül a tartalom volt az ami elvarázsolt, azonnal tudtam nekem el kell olvasnom ezt a könyvet. Majd mikor elolvastam legvégül maga az egész könyv is elvarázsolt, a cselekménye, a szereplők és minden együtt. Alig térek magamhoz. Annyira nagyon tetszett. Szinte képtelenség volt letenni, főleg az utolsó 100 oldalnál, észre sem vettem, hogy az utolsó oldalakat olvasom.
Imádtam, főleg azokat a részeket, mikor Darby a volt szerelmeit Disney-hercegekhez hasonlította.
Nagyon jól megírta az írónő a könyvet, ilyet még nem is olvastam.
Sokat nevettem a könyvön, Darby és Jake humoros szóváltásai igazán szórakoztatóak voltak. De Darby mindenkit fölülmúlt, hihetetlen mikor bénázik és megmondja a tutit a férfiaknak. :D
Zseniális könyv.

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

A Grimm- és a Disney fivérek aranykorának egy szakaszába születtem. Kevés, melyet nem volt lehetőségem vagy kedvem megnézni :D

Ha ezt párosítjuk a mai molyságommal kapunk egy vicces, szerethető és élvezhető történetet.
Ugyanakkor leszögezném, ez a kötet nem azok könyve lesz, aki gyermeke és maga világában nem szán helyet, ennek a „mese” világnak. Ő dolga ezen nem veszünk össze!

Szerettem és szívesen olvasnék még tőle, mert kikapcsolt és megnevettetett. Könnyed volt ugyanakkor, egy limonádénál több.

Amit mondani tudnék, hogy azt a bizonyos Csészikét is csorbán szerettük meg! Ezt senki se felejtse el! ;-)

Madama_Butterfly P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Mesebeli hercegek márpedig nem léteznek és pont. A kérdés már csak annyi, hogy szükség van-e rájuk…
Könnyed, humoros és gyorsan olvasható történet – ahol azért a főhősnőt néha a tükör elé állítottam volna és megkérdeztettem volna saját magától, hogy tényleg mindig a másikban van a hiba? Az alapsztori – mármint hogy a kapcsolatait (esettanulmányait) egy-egy mesehőshöz hasonlította – nagyon tetszett, kacarásztam is rajta nagyokat, vicces volt, egyedi és szórakoztató. Az más egy másik kérdés, hogy tényleg mindig minden rossz a másikon múlik és mi soha nem tehetünk semmiről? Ezt az egyet hiányoltam a könyvből, mégpedig a főhősnő önkritikáját: ha néha ellamentált volna rajta, hogy ha Ő másképp csinál dolgokat, az hogyan változtatta volna meg az adott mesét, és mi az, amit esetleg saját maga rontott el, akkor ez ötcsillagos lenne….de ez most nem jött össze.
Szigorúan 25 év felett, pár csalódáson túlesett nőnemű egyedeknek ajánlom -. a férfiakat és a fiatalabb korosztályt itt most kímélném… :)

Lynn

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Mindamellett, hogy nem egy túl értékes olvasmány, nekem nagyon jól esett és pont ilyenre volt szükségem.
Könnyed stílusban megírt, humoros romantikus történet, aminek persze semmilyen esélye nincs a való életben.
Két gyerekkel a hátam mögött már máshogy élem meg az ilyen 30 felett is szingli vagyok sorsokat, viszont pont a 6 éves lányom miatt eléggé képben vagyok a hercegnők terén (nem kifejezetten Disney-vonal, és leginkább nem is a filmes feldolgozások). Elgondolkodtató volt, hogy a kislányok személyiségét vajon hogy formálja ez a sok blődség, amit a hercegnős történetekben rájuk zúdít a társadalom.
Nem értek egyet azzal, hogy a lányokat „odaadják” a hercegnek, meg hogy le lehet venni a lábukról pár szép ékszerrel. Ezek károsak és sajnos teli van velük a gyerekirodalom.
Gondolatébresztőnek jó volt a könyv, ki is kapcsolt, de senki ne várjon tőle túl sokat.

Bleeding_Bride ISP

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Kedves Darby, megkérlek szépen ne bántsd már Hamupipőkét és ne húzz párhuzamot a hisztis süket fejed és a hercegnők között, mert te minden vagy, csak nem királynő alapanyag.

Erről a regényről egy volt évfolyamtársam jut eszembe. A csajnak sosem volt pasija, viszont kéretlen kelletlen adta mindenkinek a tanácsokat. A „meg fog csalni”, „csak ARRA kellesz neki” és minden klisé, ami a csövön kifért, azt fújta, mint más az ovis mondókákat. Amikor végre pasija lett, akkor kirúgta, mert a srác nem várta be a randin, mert hogy hét órára beszélték meg, de ő, mint ahogy egy jó nőhöz illik, kilencre ment, addig készült, természetesen a pasi volt a tuskó. Na ilyen Darby. Beleköt az élő fába is, azt észre nem veszi, hogy ő maga egy lyukas garast nem ér, de még a környezetéből sem szólna erről neki senki.
Meg sem értem, hogy minek akar egy ilyen hisztérikáért teperni bárki, mert ha nekem ilyen nőm lenne, hát már nem lenne…

Evika82 P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Könnyű hanagvételú édi-bédi limonádé, amit szerettem olvasni.
Jókat nevettem egy-egy mesehasonlatos, volt pasis összesítőn.
Bírtam ezt a kétkedő, bizalmatlan csajt, aki már annyi niemand alakkal találkozott/randizott, hogy elvesztette a szerelembe vetett hitét… de Hál' istennek belép a képbe Jake… lehet, hogy mégis létezik a tökéletes pasi, aki megéri a kockázatot?
A könyv végére kiderül.
Olvassátok! :)

Baráth_Zsuzsanna P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Lányok, belegondoltatok már, hogy milyen is az a herceg, akire egész életünkben várunk a paripájával együtt? Mert ugye Hamupipőke pasija igazából nem tett sokat azért, hogy megtalálja a cipőcske tulajdonosát, nem ő próbáltatta fel a topánt a hölgyekkel, hanem a kamarása, és ezért kellene beájulnunk tőle? Na és ott van Aladdin. Igen, jól énekel és dögös a varázsszőnyege, de hazudik, mint a vízfolyás, Dzsini nélkül pedig elég egysíkú karakter. Eric herceg A kis hableányból? Hát, ő sem erőltette meg magát túlságosan Arielért. A szörnyeteg? Nos, lássuk csak, hisztis, nem kedves, de legalább tud táncolni. Most tényleg ilyen fazonokról álmodozunk kamaszkorunk óta, ahelyett, hogy keresnénk magunknak egy megbízható fiút, akinek van humora, akivel jól érezzük magunkat és az összes hülyeségünket elviseli? Nekem sem fordult meg a fejemben, hogy ilyen szemmel nézzem a Disney – filmek férfi főszereplőit, egészen addig, amíg el nem olvastam ezt a nagyon vicces könyvet, amely nem több,mint egy szórakoztató kis semmiség, de attól a csavartól, hogy Darby az exeit besorolja gyerekkorunk kedvenc meséinek hercegei közé, mégis mindvégig fenn tudja tartani az olvasó figyelmét. A tanulság természetesen az, hogy nem a tündérmesékben kell hinni, hanem fel kell nőni ahhoz, hogy egyrészt felismerjük az igazi herceget, ha belép az életünkbe a rengeteg csalódás után, másrészt pedig elfogadjuk, hogy egy kapcsolatért naponta tenni kell ahhoz, hogy működjön, és mindkét fél jól érezze magát benne. Egy szórakoztató, csajos lányregény, amely tökéletes kikapcsolódást tud nyújtani az olvasónak, és ki tud emelkedni a tucatdarabok közül.
A teljes kritika itt olvasható:

turanett P

Cindi Madsen: Hamupipőke, menj a búsba! Hogy ne csókolj meg több békát?

Az eleje nagyon tetszett. Ittam minden szavát. Nagyon élveztem a leírásokat és párhuzamokat az aktuális palijai és a mesebeli hercegek között. Jók voltak az intelmei is. Vicces, humoros történet, de én a felénél kezdtem félni, hogy ebből talán nem lesz semmi. Darby kezdett idegesíteni. Adott egy klassz pasi, aki mindent megtesz, hogy megszerezze magának. Mindenki szereti, még a családi próbán is átmegy. De neki még ez sem elég. Úgy van vele, hogy úgy sem fog működni. Hát, ha így áll hozzá, akkor nem is. Néha kiragadtam volna a lapok közül és jól felpofoztam volna. Még egy ilyen hisztis fruskát. Valaki azért felvilágosíthatta volna, hogy hamupipőke tényleg egy mese és nem kell mindent készpénznek venni. A mesék arra jók, hogy merjünk álmodni, nem pedig arra, hogy úgy éljük az életünket. Érdekes, hogy Darby arról panaszkodik, hogy a mesék mindig a boldog befejezéssel érnek véget és soha nem tudjuk meg, hogy mi lesz aztán. Hát sajnos itt is elmaradt az epilógus, pedig kíváncsi lettem volna, hogy mi lesz a boldogan élnek míg… után. :)

Mrs_Curran_Lennart P

Tudom, hogy a nőknek ösztönösen szeretniük kellene a kisbabákat, de az igazat megvallva ez a fajta engem mindig a zombikra emlékeztetett. Kinyújtott karral kószálnak és folyamatosan nyögdécselnek. És ha sikerül elkapniuk, elszívják minden energiádat.

Bitten

Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet elhitetni a lányokkal, hogy a szerelem erejével és türelemmel megjavíthatnak egy srácot. Mert a legtöbb srác soha nem változik meg.

Bitten

Nem tudod megjavítani az embereket. Magukon kell segíteniük.

Bitten

Olyan erős vidékisuttyó-kiejtése volt, hogy már attól is veszítettem néhány IQ-pontot, hogy hallgattam.

Laura_Bakos

Amikor számba vettem a párkapcsolataimat, rájöttem, hogy a szerelmi életem sokkal jobban hasonlít a Con Air – A fegyencjárat című filmre, mint a Hamupipőkére – nagyon nyögvenyelős, és tele van rosszfiúkkal.

turanett P

– Amikor életemben először megpillantottam Melvint, azonnal beleszerettem….
Valaki lőjön le!

ViRead

– Egyszerre egy aprócska győzelem.

Varga_Réka_2

Hamupipőke csúnyán átvert. És tulajdonképpen nem ő volt az egyetlen, aki az orromnál fogva vezetett. Jázmin, Ariel, Belle és Csipkerózsika (bármi is legyen az igazi neve, mert biztosan neki is volt, ahogyan az első háromnak) mindannyian bűnösök. Ezzel a "boldogan életek, míg meg nem haltak dumával. Meg azzal, hogy eljön értünk a szőke herceg.
Ha az ember felnőttként megnézi a Hamupipőkét rájön, hogy van bizonyos hasonlóság a daliás herceg és azok között a srácok között, akikkel randizgatott. Cuki, karizmatikus és kicsit lusta. Végül is mit tett a herceg valójában a Hamupipőkében? Táncolt egyet a csajjal, mert csinos volt, aztán összeszedte az egyik cipőjét.
És azután? Talán utánament? Dehogy. Elküldte szépen az egyik emberét. Gondolhatnánk, hogy ha valóban annyira szerelmes a lányba, ahogy állítja, maga ered a nyomába. Ehelyett valószínűleg inkább úgy volt vele: „Nos, mivel a lába elég kicsi, talán jó lesz nekem.” És ezt adták el nekünk! Ezt nyomták le a torkunkon mint minden idők egyik legromantikusabb történetét!

Laura_Bakos

Ha egy lány újra és újra megégeti magát, az súlyos nyomot hagy az érzelmi életén.

ap358 P

Egyszer azt hallottam, hogy amikor a nők férjhez mennek, azt remélik, hogy a férfiak megváltoznak, a férfiak viszont azért nősülnek meg, mert azt remélik, hogy a nők sohasem változnak meg.