Tündérvilág ​– Találkozás a virágtündérekkel 11 csillagozás

Cicely Mary Barker: Tündérvilág – Találkozás a virágtündérekkel

Ahogy leszállt a szürkület, varázslat töltötte meg az estét, szinte látni lehetett az árnyékos mezőkön suhanó tündéreket… Cicely M. Barker azt hitte, egy csendes nyaralást fog Bartonban tölteni. Nyugalmát azonban ámulatba ejtő események és aranyos kis vendégek titokzatos ténykedései zavarják meg. Minden jel arra mutat, hogy a tündérek léteznek, sőt egyenesen körülveszik Cicelyt, aki élményeiről sebtében naplóírásba kezdett: Leírja, a különböző tündérek jellemzőit, illetve a mellékelt térképen megszemlélhetjük, hogy sejthetően mely területeken élnek a jóságos kis lények. Megismerhetjük a tündérgyűrű titkát, elolvashatunk egy mesét a segítőkész manókról. De találunk itt egy darabka szárnydarabkát, melyet a mezőn hullatott egy kis virágtündér, sőt még a tündérport is megtapinthatjuk. A legnagyobb meglepetés pedig, hogy Cicely mellékeli azt a szemüveget, melyet a tündérkék ajándékoztak neki. Ezen keresztül ugyanis meg is pillanthatja őket.

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
32 oldal · ISBN: 9789636289003 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cicely Baker
Egmont-Hungary, Budapest, 2006
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636283982 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cicely Mary Baker

_Vic_ P>!
Cicely Mary Barker: Tündérvilág – Találkozás a virágtündérekkel

Ajándékba kaptam a könyvet és először azt hittem, hogy fotóalbum. Éppen megcsodáltam a különleges, párnázott borítót, amikor felfigyeltem a hátulján lévő figyelmeztetésre: „Vigyázat! Lenyelhető, apró részeket tartalmaz! Csak 3 éven felüli gyermekeknek!” o.O
Maga a történet elég lapos, de a könyv kivitelezése fantasztikus! A rajzok gyönyörűek és minden oldalon nagy lelkesedéssel simogattam a lapokat, hol találok még kihajtható, felhajtható, kiszedhető elemeket. Egyetlen bánatom, hogy a kiadó megszűntével már nem kaphatóak az írónő könyvei.

tündérrózsa>!
Cicely Mary Barker: Tündérvilág – Találkozás a virágtündérekkel

Aranyos, tündéres :) Szép illusztráció…gyerekfejjel elvarázsolódtam volna…de felnőtt fejjel mit is írhatnék? :)

Czkitty>!
Cicely Mary Barker: Tündérvilág – Találkozás a virágtündérekkel

Engem felnőtt fejjel is elvarázsolt. Nem is inkább a történet (bár az is aranyos volt), hanem az illusztráció, az érzékszervekre ható kis csodaságok, a miniatűr levelek, képeslapok. Gyönyörű!!