A ​Nagy ugrás (Fin Spencer fintasztikus naplója 1.) 7 csillagozás

Ciaran Murtagh: A Nagy ugrás

Fin Spencer átlagos tizenkét éves srác. Rocksztár és kaszkadőr szeretne lenni.Egy szép napon biztosan híres lesz majd, egyelőre azonban még a lúzer haverjával, a hibbant tanáraival és az idegesítő kishúgával kell megküzdenie. Aztán egy nap a birtokába kerül egy titokzatos napló, amivel mindent meg tud változtatni SZÓ SZERINT.Ha valami nem úgy alakul, ahogy szerette volna, elég leírnia a naplójába, hogy mit szeretne másként, és másnapra megváltozik a múlt! A napló segítségével FIN mindenkivel elhiteti, hogy milyen csodálatos, szenzációs FINTASZTIKUS fiú is ő valójában.Ennél szuperebb dolog nem is történhetne senkivel, ugye? De akkor miért kész katasztrófa az élete még mindig?

Eredeti megjelenés éve: 2015

Pagony, Budapest, 2016
210 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634101291 · Fordította: Totth Benedek

kratas P>!
Ciaran Murtagh: A Nagy ugrás

Tényleg kedves volt és van erkölcsi tanulság a végén, de azért ez sem az a könyv, amit én egy gyerek kezébe adnék. Tudom, változtak az évek, az új generációnak már magasabb az ingerküszöbe, más kell neki, ódivatú vagyok, de ez akkor sem mese.
Bár ha valahogy rá kell venni a kis srácokat, hogy olvassanak valamit és ez az egyetlen mód, akkor oké, elmegy, de hol vagy Vuk, Tüskevár, Tündér Lala és Benedek Elek? :(
El is viszem ajándékba a kollégának, aki épp próbálja a nem olvasó fiát könyvekre nevelni. Felfogom tudományos kísérletnek, hátha bejön :)

Oláh_Zita P>!
Ciaran Murtagh: A Nagy ugrás

Igazi didaktikus gyerekkönyv, amiben megtalálható ebben az esetben A NAPLÓ, ami szinte mindent megváltoztat, amit a gazdája elkövetett. És ebből bontakozik ki a történet, vicces és kínos szituációk sorával, aminek a végére Fin belátja, hogy jobb, ha maga felel a tetteiért és nem a naplója.

Angele P>!
Ciaran Murtagh: A Nagy ugrás

Nagyon tetszett a fiamnak, azt szeretné jöjjön ki még egy része.

Uzsonna>!

Az anyukák meg vannak őrülve a gyerekek emésztéséért.

Fin Spencer fintasztikus naplója sorozat · Összehasonlítás