Mit ​keresel te az én világegyetememben? 1 csillagozás

Megvilágosodás kezdőknek
Chuck Hillig: Mit keresel te az én világegyetememben?

"Gyakran ​nehéz felismerni az igazságot, amikor különböző ezoterikus és misztikus hókusz-pókuszba rejtetted vagy becsomagoltad valamiféle tudományoskodó akadémiai értekezésbe. Ezúttal azonban nagyon egyszerű lesz, hogy eszedbe juss önmagadnak. Ez a könyv alig több mint 2000 szót tartalmaz, és 20 perc alatt könnyűszerrel elolvasható.

Maga az élmény, mely az elkülönültség illúziója mögött rejlik, messze túl van szavakon és rajzokon. A legjobb esetben is csak utalhatunk rá.

…A Bibliában a teremtés egy megkülönböztetéssel kezdődik. „Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.” Ezt megelőzően semmi nem volt. Szó szerint semmi. Még semmi sem. Az ég és a föld kettéválasztásával létrejött valami. Chuck Hillig abból az ősi gondolatból indul ki, ami az Upanisad és az advaita alapkérdése: „Ki vagyok én?” Vagy ahogy a híres francia festő, Paul Gauguin egy képének a címe: „Kik vagyunk, honnan jövünk, hova megyünk?” Ahhoz, hogy erre válaszoljunk, előbb meg kell hogy értsük a… (tovább)

Százszorszép, Budapest, 2003

Aletta>!
Chuck Hillig: Mit keresel te az én világegyetememben?

A könyvet 15-20 perc alatt ki lehet olvasni de utána.. kb 2 héttel ezelőtt olvastam és néha még mindig ezen a könyvön gondolkozok. Nagyon jó könyv csak ajánlani tudom :)