Mennyei ​csodák 28 csillagozás

Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

A könyv egy édesanya gyönyörű (és igaz) meséje arról, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő gyermeke, Annabel miként élt túl egy veszélyes balesetet, melynek során látogatást tett a mennyországban – hogy ezzel egy újabb csodás történet vegye kezdetét.
A mű legfantasztikusabb része a kilencéves kislány beszámolója az őrangyalával való találkozásról, aki végig vigyázott rá, és beszélgetése Jézussal, aki arra kérte, menjen vissza a földre, mert még feladata van számára ezen a világon.
A regény, melyből nem sokkal megjelenése után nagy sikerű film készült, Annabel és családja életének inspiráló és szívmelengető történetén keresztül arra tanít bennünket, hogy sosem szabad elveszíteni a reményt, mert a csoda itt van körülöttünk, és a szeretet és a hit segítségével mindannyiunk számára bekövetkezhet.
A Mennyei csodák elolvasása után másként fogjuk látni a körülöttünk lévő világot, és rájöhetünk, mivel magyarázhatók az emberi értelem számára felfoghatatlan jelenségek.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Lazi, Szeged, 2020
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632674933 · Fordította: Zónai Melinda

Porcsinrózsa>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

„Életszagú” ez a könyv. Amikor beteg gyermek van egy családban , a szülők minden tőlük telhetőt megtesznek , hogy segítsenek. Aztán elfáradnak, újrakezdik a küzdelmet, megint elfáradnak, megint újrakezdik…Végül, utolsó mentsvárként „felkeresik” Istent , ha már emberi megoldásaik határaihoz érkeznek. A végső kétségbeesés az Alkotóig űzi a megfáradt embert.
E történetben Istenben bízó , remélő családban betegszik meg a család féltett kincse , egy pici lány. Az ő igaz története bontakozik ki a lapokon. Írhatnám , hogy csak az olvassa el, aki hinni tud a Láthatatlanban. E helyett inkább idézem Franz Werfel gondolatait, amelyeket szintén ebben a regényben olvastam :
„Azoknak , kik hisznek , nincs szükségük magyarázatra.
Azoknak , kik nem hisznek , nincs lehetséges magyarázat.”
A könyvnek küldetése van. A Teremtőnek az emberek iránti féltő szeretetét hirdeti és azt, hogy milyen fontosak vagyunk számára.Így karácsony táján különösen fontos ezt a lelkünkbe vésnünk, hogy erőt, nyerjünk belőle.

dontforgettosmileandread P>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

Hogyan is magyarázható a lehetetlen?
Hogyan is ajánlható a csoda?
A Mennyei csodák elolvasása után másként tekintünk a világra, annak minden mozzanatára, csendjére vagy épp hangos zűrzavarára.
⭐️
A Beam család története egyszerre felemelő, szívszaggató, hitet és reményt adó.
Egy nagyszerű család rendíthetetlen hite, kitartása és reménye öleli át a sorokat. Sziklaszilárd egységük, összetartásuk a nehéz és küzdelmes évek alatt példaértékű.
Ezt a könyvet egy Édesanya gyönyörű tolmácsolásában olvashatjuk, arról, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő kislánya, Annabel hogyan élt túl egy életveszélyes balesetet, s gyógyult meg, élt újra fájdalommentes életet . A balesetet megelőző nehéz évekről, hogyan tud egy súlyos betegség átírni átlagosnak tűnő napokat. Arról, hogyan birkózik meg ezzel egy család.
A leginkább szívhezszóló jelenet pedig az, amikor Annabel átveszi a mesélői szerepet és azzal a csodálatos kisgyermeki hittel, szívvel mondja el meggyőződéseit és tapasztalatait.
Ismeretlen jövő felé vezető út, széthullani látszott élet, majd a csodás megoldás.
Sosem szabad elveszíteni a reményt, mert a csoda itt van körülöttünk, és a szeretet és a hit segítségével mindannyiunk számára bekövetkezhet.
Szeretet nélkül minden hiábavaló, az egészség nem magától értetődő. Testünk, mint egy zenekar, melynek minden egyes hangszere tökéletes zenét játszhat együtt.
Vedd észre a körülötted lévő csodákat!
✨️
A könyvből készült filmet én nem láttam (még), de a könyv elolvasása páratlan élményt adott, január hónap kedvence.
A könyvnek küldetése van, vigasztal, átható reménysugárral ruház fel. Megismerni érdemes ennek a csodás gyógyulásnak, IGAZ történetnek példátlan erejét, mely forrás lehet mindenki számára.
Mert igenis vannak még csodák.
‭‭[1] Mindennek megszabott ideje van, megvan az ideje minden dolognak az ég alatt.
Prédikátor‬ ‭3:1‬
„Sohasem érezte úgy, hogy bármit is bizonyítania kellene, és nem ítél el senkit, aki másképp látja a világot.”

Uzsonna >!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

„– Isten mindig itt van, és mindenre van megoldása.”
Nagy tragédiáknál merülhet fel a kérdés, miért hagyja ezt Isten, miért fordult el tőlünk. A Beam család története tökéletesen illusztrálja, hogy sokkal több csoda vesz körül bennünket, mint gondolnánk, csak meg kell látni azokat. :-)

kinga133>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

„Azoknak, kik hisznek, nincs szükségük magyarázatra. Azoknak, kik nem hisznek, nincs lehetséges magyarázat.”

Beam család története megható és erőt adó. Jó azzal szembesülni, hogy léteznek még csodák. Igaz maga a létezés is egy csoda, de ez a megtörtént esett annál egy kicsit több. A könyvből készült film is nagyszerű, de az olvasott élmény páratlan. Köszönöm, hogy olvashattam.

Barbus87>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

Nagyon szeretem a megtörtént eseményeken alapuló könyveket/filmeket.
Igazából itt is először a filmet láttam, teljesen véletlenül akadtam rá a tv-ben és felkeltette az érdeklődésemet, mert kedvelem a színészeket (Jennifert és Martint). A film engem teljesen elvarázsolt, imádtam, szerintem csodálatos és megható. A Beam család csupa jó emberből áll és annyira szurkoltam, hogy valahogy happy end legyen a vége. Örültem neki, mikor láttam, hogy megjelenik nálunk is Christy könyve. Nagyon érdekelt, hogy mit ír erről az egészről. Az biztos, hogy csodálatos szülő, ő is és a férje is. Egyébként nem vagyok vallásos, de azért így is nagyon élvezhető a történet. Örültem, hogy olvashattam.

Arina>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

Gyönyörű, megható könyv hatalmas mondanivalóval! Egy szülők erejükön felül mindent megtesz a gyermekéért ez itt is így történt .A sok olyan ember aki segítette őket nagyon jo érzéssel töltött el .A csoda ami miatt meggyógyult számomra nem volt valószínűtlen,inkább amit átélt az már annyira nem volt valóságos .A történet számomra kicsit furcsa ,de megható volt .Istenbe vetett hitem erős csak számomra ez a vallás teljesen más ezért is volt nèhol furcsa . Annabel egy fantasztikus lány ,akiért szurkoltam .

lollipoplady P>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

Világéletemben hittem Istenben, ez a hit vezet akkor is, amikor éppen nem olyan erős, hogy lássam magam előtt a kiutat. Sosem tudtam igazán elszakadni a vallásom megnyugtató hátterétől és – ha visszagondolok az életem eddigi problémáira, tragédiáira – végül mindig a hitem volt az, ami megmentett és végül minden jól alakult.
A Beam család történetében ugyanezt az ívet véltem felfedezni akkor is, amikor még csak filmet néztem könnyeimet nyelve és fogalmam sem volt, hogy ez a valóság. Amikor megláttam, hogy a könyv elérhető, egyszerre megvásároltam, hogy a történet mindig velem legyen, akárhányszor szükségem van a csodára. Most, hogy elolvastam, ugyanazt érzem, amit a rengeteg tragédián és csodán átment család érez: Istennek semmi sem lehetetlen.
Páratlan élmény a könyv, felemelő és vigasztaló.

Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

„…sosem szabad elveszíteni a reményt, mert a csoda itt van körülöttünk, és a szeretet és a hit segítségével mindannyiunk számára bekövetkezhet.”

A könyvből készült film az egyik kedvenc filmem, nagyon örülök, hogy magyarul is megjelent ez a könyv :) <3 Jó volt bővebben is megismerni ennek a csodás gyógyulásnak a történetét, belepillanthattunk a Beam család jó és rossz pillanataiba egyaránt. Ennek a kedves, hittel teli családnak a története megmutatja, hogy a csodák mindenhol jelen vannak, és hogy mekkora ereje van a hitnek és az összetartásnak :) <3

Ákos56>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

A filmet láttam még egy pár évvel ezelőtt és megtaláltam a könyvet a boltban és megvettem. Egyáltalán nem bántam meg hogy elolvastam. Nagyon szívbe markoló történet és el is sírtam magam rajta. Nagyon csodálatos történet ami igaz történet alapján íródott

Alcyone>!
Christy Wilson Beam: Mennyei csodák

Először a filmet láttam még jópár évvel ezelőtt,aztán egyszer a könyvesboltban szemezgetve rátaláltam a kötetre és szinte hívogatott,hogy vegyem magamhoz; nem bántam meg,még úgy sem,hogy közben anyává váltam magam is,így a történet sokkal szívfacsaróbb,életszagúbb lett a korábbi élményemnél is.
Az ember életében valószínűleg sok olyan (legyen kisebb vagy nagyobb) fordulat,történet elevenedik meg,amiben nem tud logikus vagy kézzelfogható magyarázatot találni, vagy fogalma sincs hogyan élt túl egy-egy igen megrázó korszakot. Itt jön képbe a hit és az abban rejlő megfoghatatlan, ám mély erő is,ami utat mutat,ha kell. A Beam családnak sikerült hinni és bízni, valahogy felülemelkedni és csinálni a legszívszorítóbbat: elmenni a végsőkig is,hogy gyermeküknek segítsenek. Örültem a történetnek, annak,hogy vannak mennyei csodák. :)

Niki_Salamon>!

– Mindig azt hittem, a mennyország olyan, mint felhőkön ücsörögni – mondta később. – De inkább olyan, mintha a világmindenség fölé kerülnél.

Niki_Salamon>!

Abba az az Isten, akiért akkor kiáltunk, amikor a legsebezhetőbbek vagyunk; ő az, akinek szíve összetörik miattunk, aki együtt sír velünk, és aki megnyugtatásul azt mondja: „Apa itt van.”

Niki_Salamon>!

Abbie, néha előfordul, hogy bár jót szeretnénk tenni, mégis rosszul sül el. Ilyenkor azt tudjuk tenni, hogy újragondoljuk a történteket. El kell engedned mindent, amit nem tudsz irányítani. Azt, ami már megtörtént, vagy amitől félsz, hogy megtörténhet, nem tudod irányítani. Csak azt, ahogyan reagálsz rá.

Niki_Salamon>!

Mindig is azt vallottam, hogy nem elég csak túlélni. Esélyt kell adni neki a boldogságra is.

Niki_Salamon>!

Úgy tűnik, hogy egy teljes élet inkább egy hullámvasút, nem pedig egy kör alakú gokartpálya, amelyen csak a biztonsági zónán belül lehet haladni.

Niki_Salamon>!

Néha nagyon vágyunk arra, hogy megtudjuk, hol van Isten – ám ha igazán lecsendesítjük a szívünket, rájövünk, hogy valóban bennünk van.

Niki_Salamon>!

Rick Warren lelkész a Céltudatos élet című könyvében azt írja, hogy életünk legfontosabb üzenetei és a leghatékonyabb segítség mindig a legmélyebb fájdalomból érkeznek

Hatalmas dolgokat művel, kikutathatatlanul,
csodás dolgokat, megszámlálhatatlanul.
(Biblia, Jób könyve 9,10)

7. oldal, Prológus

Isten segítségével minden lehetséges