Kövesd ​az ételt! 10 csillagozás

Christy Webster: Kövesd az ételt!

MI A BARÁTSÁG RECEPTJE? Egy közösen elkészített finom pizza! Csatlakozz a kedves Netflix sorozat két jóbarátjához, Gofrincshoz és Mocsihoz, és utazd körbe velük a Földet, hogy megismerd az ételek színes világát!

HVG Könyvek, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635651832 · Fordította: Dufka Hajnalka · Illusztrálta: Sarah Rebar

nicosia P>!
Christy Webster: Kövesd az ételt!

Nagyon tetszett az alapelképzelése. Az, hogy ételekről tanít vicces és kedves figurákkal, jópofán, érdekesen. Nemcsak az ételt magát (pizza) hanem az alapanyagokat és az elkészítést is megismerhetjük, és mindezt az együttműködés és a barátság vezérlőelve mentén. A színes, főként világoskék alapú grafikák nekem néhol túl szabályosak, túl rendezett a könyv formavilága ahhoz, hogy mennyire szabálytalanok a főszereplők, és maga a gyermeki világ is. De ez csak ízlés dolga, a témafelvetés és feldolgozás összegészében tetszett.

Paulina_Sándorné P>!
Christy Webster: Kövesd az ételt!

Aranyos könyv. Szimpatikusak a szereplők, Gofrincs és Mocsi. A pizza egy olyan étel, amit nagyon sokan szeretnek. Tetszett, ahogy bemutatták miből és hogyan készül.

fowler P>!
Christy Webster: Kövesd az ételt!

A Gofrincs és Mocsi sorozatot link még a harmadik koronahullám által gerjesztett home office és ovi/sulizárlat idején néztük meg (először), és azóta egyes epizódok önállóan vagy folytatólagosan időről-időre elő-előkerültek. Az ünnepi lakomás különkiadás megnézése link már az adventi időszakra esett, és bár aranyos, de nem hagyott olyan maradandó nyomot sem bennem sem a gyerek(ek)ben, mint a sorozat 10 epizódja. Ennek mentén ezzel a könyvvel szemben nem voltak különösebb elvárásaim, és alapvetően tetszett, érdekes volt, se nem túl rövid, se nem túl hosszú, de nekem valamelyik összetevő hiányzott a tökéletes recepthez. A sztori nem túl bonyolult: Gofrincs off és Mocsi off az otthonukként funkcionáló mélyhűtőből kikeveredve és a sorozatban is látott szupermarketbe átkeveredve új barátokat szeretnének szerezni, ezért úgy gondolják, elkészítik az egyik kedvenc ételüket, a jégpizzát, hogy aztán a közös pizzázás a barátkozás kezdete lehessen. Rá kell döbbenjenek ugyanakkor, hogy a mélyhűtőn kívül a jégpizza már csak vízpizza, így a bolt dolgozóinak segítségével a valódi pizza összetevőinek megismerésén keresztül mind a pizza, mind a barátság receptjét megismerik. És az van, hogy amilyen bugyután hangozhat ez első olvasásra, mégis logikus, kisgyerek által is érthető, befogadható, szerethető. A könyv vége pedig egy hatalmas cliffhangerrel zárul, ami egyszerre sejtet folytatást és vethet fel egy nagy rakás kérdést és bizony vitát is spoiler. 4-5 éves gyerekeknek szerintem úgy mesekönyvként, mint akár közös sütéshez való „receptkönyvként” is klasszul megállja a helyét.