Batman ​/ Fortnite – Zéró Pont 23 csillagozás

Christos Gage – Donald Mustard: Batman / Fortnite – Zéró Pont

MEG ​TUDJA-E FEJTENI A VILÁG LEGNAGYOBB DETEKTÍVJE A ZÉRÓ PONT REJTÉLYÉT ÉS KI TUD-E TÖRNI A FORTNITE BATTLE ROYALE VILÁGÁBÓL?

Egy rés nyílt Gotham City egén: maga a valóság hasadt meg és berántotta a Sötét Lovagot egy bizarr és ismeretlen világba. Nincsenek emlékei arról, hogy ki ő és honnan jött… Batman bekerült a Fortnite-ba!

Miközben a világ legnagyobb detektívje azért küzd, hogy felidézze a múltját, és megszökjön a káosz és a küzdelem véget nem érő hurkából, szembe kell szállnia olyan veteránokkal, mint Renegade Raider, Fishstick, Bandolier, Snake Eyes és még sokan mások. Mialatt Batman igyekszik megérteni ezt a különös, új világot, nem csak a sziget mögött rejlő sokkoló igazságra bukkan, de azzal is kénytelen szembenézni, hogy mi a Hurok titka, és hogyan kapcsolódik minden a rejtélyes Zéró Ponthoz.

A Batman/Fortnite: Zéró Pont olyan titkokat tár fel, amelyek eddig még a játékból sem derültek ki! Se Batman, se a Fortnite rajongói nem hagyhatják… (tovább)

Fumax, Budapest, 2021
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634702115 · Fordította: Urbán Richárd, Németh Levente · Illusztrálta: Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Faro DeCastro

No_Exist>!
Christos Gage – Donald Mustard: Batman / Fortnite – Zéró Pont

Nem ismerem a játékot és hazudnék ha azt mondanám, hogy fogok vele valaha is játszani, mert az utolsó játék amivel játszottam az a Prince of Persia volt. Én csakis Batman miatt vagyok itt.
Batman: A világ után olvastam ami egy kicsit megtépázott, ezért nem tudom eldönteni, hogy azért tetszett, mert tényleg jó, vagy csak azért gondolom jónak, mert annál jobb.
A hurokban történő eseményeket nagyon élveztem, főleg ahogy Batman és Macskanő összejátszanak, imádom a köztük lévő kémiát. A szigettel és a végével voltak problémáim, szerintem túl rövid, lehetett volna még nyújtani, részletezni több kötetben, így egy kicsit száraz kapkodásnak érzem.
Oh, és Harley, imádom, legalább róla lehetne még egy füzet, hogy mi volt/van vele.

Pavlov_Uraság I>!
Christos Gage – Donald Mustard: Batman / Fortnite – Zéró Pont

Szóval van ez a Fortnite franchise, ami mindent felzabál. Elkezdte beszippantani a Marvel-univerzumot, zenészek itt jelentetik meg új dalaikat, a merch-el tüzelni lehet mindenfelé. És most a DCt is elérte, ironikus módon a történet éppen erre reflektál: a sziget beszippantja Batmant és Macskanőt, és végtelennek tetsző játékmeneteket kell túlélniük, illetve kitalálni, hogyan juthatnának ki.
Próbából vettem ki a könyvtárból, és azt kell mondanom, teljesen megérte. Egész jó történetet raktak össze, a képi világ mind a játéknak, mind a fejemben élő Batman-képeknek megfelel. Mind helyesírásilag, mind fordításilag rendben volt a szöveg is. Nekem nem érne meg 7k-t, amennyibe került, és amennyi környékén árulják használtan jelenleg is, de kétségkívül kellemes, könnyed délutáni olvasmány.