Bud ​vagyok, uram! 48 csillagozás

Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

1936 Flint, Michigan állam. Kemény idők, gazdasági világválság. Bud, árva néger kisfiú elhatározza, hogy megkeresi az apját, akit sohasem ismert. Fontos és titkos dolgaival teli bőröndjével indul útnak, egyszál maga. Anyja sosem beszélt apjáról, de hagyott valami nyomot. Egy szórólapot, amit nagy becsben tartott, haláláig őrzött. Ez egy híres jazzbanddé volt, a Herman E. Calloway vezette Dusky Devastators of the Depression-é. Bud a fejébe veszi, hogy az ő apja nem más, mint a híres zenész…

Eredeti megjelenés éve: 2002

Animus, Budapest, 2003
222 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307564 · Fordította: Damokos Kata
Animus, Budapest, 2002
222 oldal · ISBN: 9639307564 · Fordította: Damokos Kata

bleknajt>!
Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

Nekem nagyon is tetszett, leszámítva a sajtóhibákat. De a történet aranyos volt.

Anó P>!
Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

Megható és szép történet az állhatatosságról, hitről és bizalomról, mely jó esetben elnyeri méltó jutalmát.
Nagyon tetszett!

Nelli0805>!
Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

Évekkel ezelőtt olvastam, így kivételesen az alapján csillagoztam, hogy mennyire maradt meg bennem a történet. Sajnos csak annyira emlékszem, hogy tetszett, amikor olvastam, de nem annyira, hogy újraolvassam.

Marsie>!
Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

Amikor az egyik barátnőm vakbélgyulladással kórházba került és kérte, hogy vigyek be neki egy könyvet, erre esett a választásom. Gondoltam ez majd egy kicsi színt visz a napjaiba, ha már én nem lehetek mindig mellette. Nos ez a választásom olyan jól sikerült, hogy ezt a könyvet azóta nem kaptam vissza. A kedvence lett.

Viv_>!
Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

Szintén csak azt tudom mondani, hogy aranyos, és magával ragadó. :)
de egyszer épp elég volt.

MuseMortal>!
Christopher Paul Curtis: Bud vagyok, uram!

Hihetetlen, de ebből a könyvből sikerült egy olyan példányt kifognom, amiből vagy 20 oldal hiányzik! :D

Bo_Ri>!

-Ha fej, én nyertem, ha írás, te vesztettél.

bleknajt>!

Hát, eljön az az idő, amikor az ember megszállottan csinál valamit, aztán egyszer csak hirtelen megérti, hogy semmi értelme folytatni. Nem azért, mert könnyen feladja, hanem egyszerűen mert a jóisten elég észt adott ahhoz, hogy belássa, mikor elég.

itsmemiles>!

Minél öregebb vagy,
Annál rosszabb hír kell ahhoz,
hogy sírva fakadj.

Vivogle>!

– És Bud, azt sose felejtsd el, hogy akármilyen rosszul állnak is a dolgok, akármilyen sötét is az éjszaka, amikor rád csukódik egy ajtó, ne aggódj, egy másik ki fog nyílni.

40. oldal, 5. fejezet (Animus, 2002)

Leda_Steinbeck>!

El sem tudják képzelni, milyen megrázó és félelmetes, ha az ember addig teljesen jó testrészei csak úgy kilazulnak és elvesznek. És ha legközelebb a karja vagy a lába esik le?