Samson Egyedül Vadászó éli az indián fiúk békés életét, mígnem tizenöt évesen kénytelen elszökni a varjú indiánok rezervátumából. Ma már sikeres biztosítási ügynök, van Mercedese, lakása és egy üres, kitalált élete. Nem sokkal a harmincötödik születésnapja után a végzet a szerelem veszélyes ajándékát kínálja fel neki egy Calliope nevű lány izgató alakjában… valamint egy átkot egy ősi indián isten, Prérifarkas kéretlen betoppanásával. Prérifarkas, a pajkos, csínytevő istenség azért jött, hogy a nyugalomból káoszt korbácsolva felébressze Samben a misztikus mesélőt, és közben csúnyán elcsessze az életét.
Prérifarkas blues 152 csillagozás
Eredeti megjelenés éve: 1994
Enciklopédia 9
Szereplők népszerűség szerint
Alphonse Rivera · Samuel Hunter / Samson Egyedül Vadászó · Aaron Aaron · Calliope Kincaid · Pokey
Helyszínek népszerűség szerint
Kedvencelte 8
Most olvassa 5
Várólistára tette 69
Kívánságlistára tette 56

Kiemelt értékelések


Némileg eltér a szerzőtől eddig olvasottaktól. Egy hangyányival több a realitás, a misztikum viszont a vámpírok és hasonlóan könnyen kiismerhető természettudományos lények felől főként a Varjú indiánok hitvilága felé fordul. A humor viszont változatlan. Moore pedig alighanem okleveles indián varázsló. Feltétlenül annak kell lennie, ha egy olyan realista, aki halálra unja magát a horroron, s a misztikumtól csak kiütéseket kap, mert allergiája az első gyanús kifejezésre undorral reagál , szóval ha egy ilyen földhözragadt pasas nemcsak végigolvassa a derék Christopher mester művét, de még hangos, habár alighanem illetlen röhögéssel is kifejezésre juttatja tetszését.
Uff!
Én beszélni próbáltam, de helyette ez jött a nyelvemre. Vagyis a tollamra. Illetve a klaviatúrámra, mert madár azért nem vagyok. Bár Varjú indiánnak talán még így is elmennék. Mindegy. Most már maradjon. Főként, hogy még mindig így érzek.


Ismerkedésem Moore munkásságával a kedvenc indián világteremtő és csapodár Coyote istennel kezdődik. Igen, jelen idő, mert folytatódni is fog, bár eddig ebben nem nagyon voltam biztos. De elég volt ebben a könyvben az első 2 mondat, hogy megváltoztassa a hozzáállásomat. Már írtam máshol, hogy a humor számomra mit jelent, és bizonyos fajtái nem állnak hozzám közel, Moore-ét is ebbe a kategóriába soroltam, anélkül, hogy ismertem volna a szövegeit. Nevezzük ezt előítéletnek, de örülök, hogy felül tudtam emelkedni most ezen, mert megérte.
Nagyon élveztem a történetet magát is, és a stílusát is. Különösen a Coyote-történetek elég egyéni hangvételű elmesélését, melyeket itt-ott beleszőtt egyes fejezetek szövegei közé, mintegy mottóként. Némelyik történetet már olvastam eredeti meseként, és más szerzők újramesélt változataiban is, de minden verzió kedves számomra.
Nagyon tetszett – itt is, – az egyéb ókori népek hiedelemvilágával rokonítás is, a könnyem csorgott a vihogástól, amikor az egyiptomi Anubiszt és a varjú indián Coyote-ot testvérekként mutatta be. Még a magyarázatát is megadta, hogyan jutottak ilyen távol – térben és időben is – egymástól.
Sok indián hagyományt, az életmódot, a rezervátumok világát is bemutatja a történet során, mindig humoros, de egyben édesbús hangulatban.
Egyszóval, fergeteges volt.


Nagyon tetszett. Egész más világ Moore stílusával. Jókat nevetgéltem olvasása közben.


Jó volt. Alapból bekajálok bármi indián maszlagot, a bajkeverő istenségekről is szívesen olvasok, és Moore humora eme korai munkájában is szépen csillog (vagy setétlik, kinek hogy). És van olyan regénye, amiben kevesebb a jó poén és a mondanivaló, mint ebben. Pár dolgot elnagyoltnak érzek, meg megőrjít azzal, hogy megint (vagy már akkor is) az utolsó 50 oldalra pörgeti fel az eseményeket, de úgy, hogy az ember nézegeti, hogy ha már csak ennyi van hátra, hogy a vérbe' fér majd bele minden, de aztán megoldja néhány huszáros vágással, és cső.
Különben meg ezekben az időkben különösképpen jó olvasmány. Nyilván nem önsegélyező könyv, de az ember alkalmasint elgondolkodik a hatására, hogy mégis mi a fontos az életben, és hogy mennyi sok irónia is van benne, és hogy eszerint érdemesebb hozzá közeledni. Lehet, hogy nem egy viccregénytől várja az ember a megoldást, de már ez is olyan Prérifarkasra jellemző poén, hogy oda rakja a jó gondolatokat, ahol nem várnád.
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2011-12…


Böjtöltem, látomásom volt: Christopher Moore lett a szellemvezetőm :)


Moore egy trükkös görbe tükröt eszkábált nekünk egy magát és gyökereit megtagadó indiánból kinőtt biztosítási ügynök, egy unatkozó, felelőtlen ősi isten, egy alkoholista, félbolond orvosságos ember, egy multivallásos hippi anyuka, néhány sztereotipan sötét motoros, és kedvenc visszatérő Menta Frissünk (szerintem ő a joker Moore eszköztárában) felhasználásával. Az ember fogja a fejét ennyi ökörség fölött, jókat röhög és közben kicsit el is gondolkodik, ha kivillan a görbe tükör tükör volta.
Imádkozom Moore bármelyik istenéhez, hogy sose gyógyítsa őt ki ebből az agybajból.


Christopher Moore minden könyve vicces, de ez határozottan toplistás, azt hiszem, a második kedvencem tőle a Mocskos meló után. Az indián tematika eleve olyan, ami az emberek többségét azonnal behúzza, ráadásul én mindenféle mitológiát nagyon szeretek, így a prérifarkasos történeteket is röhögésbe vegyülő csodálattal olvastam.


Jó köny volt, kicsit más, mint amilyet az írótól megszokhattam, de ez nem vált a kárára. A cselekménye izgalmas, helyenként igen komoly témákat is érintve, de azért végig humoros maradt. Adott egy indián, aki elmenekült a rezervátumából, de már többé kevésbé boldog életet él. Aztán kezdődnek a nagyobb gondok, nyilván szerelmes lesz, ráadásul még valami isten is elkezdi zaklatni őt, akinek még ideje is van rá, mert összesen kemény három emberrel foglalkozik hivatásszerűen. Van itt autósüldözés, motoros banda, szerencsejáték, és persze nyilván indiánok és istenek is. Aztán ott van pár szereplő akik Moore későbbi (nekem meg olvasás szempontjából korábbi) könyveiben is felbukkannak. A jelen cselekményei között pedig egyre inkább megismerhettem főszereplőink múltját is. Ráadásul még az idánokkal és életükkel kapcsolatos ismereteim is bővültek. Tetszett.


Meg kell mondjam, fogalmam sincs, hogy miről szólt ez a könyv…
Adott egy történet, aminek az ég világon semmi értelme sincs, viszont nagyon szórakoztató volt. Nem az a őrülten kacsagós fajta, de jó volt, én élveztem. :)
Prérifarkas iszonyú jó fej, imádtam, amit a kaszinóban levágott. Calliope nem annyira győzött meg, nekem kicsit túl ábrándos, de Samet nagyon bírtam.
A történet érdekes volt, jókat lehetett mosolyogni rajta, a vége különösen tetszett.
Amit pedig a legjobban értékeltem, hogy egy csomó szereplő volt benne, akikkel később más könyvekben is találkozunk. Szeretem az ilyesmit, olyan jópofa, főleg, ha az ember szereti is azokat a karaktereket.
Van egy-két könyve az írónak, amik nem annyira találnak be nálam, de többségben vannak a jó könyvei és szerintem ez is azok között van.
Népszerű idézetek




– Tudod, régebben vártam a szexet, mert az alatt a tizenöt perc alatt nem kellett a halálra meg az adókra gondolnom.
– Pedig ha közben a halálra meg az adókra gondolsz, akár fél óráig is eltart.
32. oldal




Mint a legtöbb agglegény, Sam is úgy fogta a kisbabát, mintha radioaktív lenne.
119. oldal




Ezen a reggelen három órával lekéste a napkeltét. Úgy kezdte a napot, hogy lezuhanyzott, olyan samponnal mosott hajat, melyet garantáltan nem fecskendeztek nyuszik szemébe, és a minek bevételéből tíz százalék a bálnák megmentésére ment. Bepacsmagolta arcát klorofluorkarbontól mentes borotválkozókrémmel, így mentve meg az ózonréteget. Gazdag tojást reggelizett, amit szexuálisan kielégült tyúkok tojtak, akiknek volt elég terük járkálni, miközben Brahmsot hallgattak, mellé pedig gyomirtómentes búzából készült muffint evett, hogy meggondolatlan fogyasztásától ne gyengüljön egy sastojás sem. A tojást trópusi olajoktól mentes margarinban sütötte, megóvva ezzel az esőerdőket, majd tejet adott hozzá, amely újrahasznosítható dobozban jött egy kis családi farmról. Mire megitta a második csésze kávét, ami feltehetőleg segít egy Juan Valdez nevű szegény földműves gyerekei taníttatásában, Sam lényegében gratulálhatott magának, amiért egymaga megmentette a bolygót pusztán azzal, hogy felkelt reggel.




Olyan ez, mint egy Gyalogkakukk-rajzfilm, amit Franz Kafka írt.
213. oldal




Tudja, azon gondolkodtam… itt egy indián, egy rendőr meg egy biztosítási ügynök. Már csak egy építőmunkás kell, és megvan a Village People.
157. oldal




Prérifarkas felpillantott a videojátékról. – A vörösök háromszor megöltek.
– Azok bíborosok. Kétszer kell őket eltalálni, hogy megöld. Várj csak, amíg a Vatikán szintre érsz. A pápának bűntudatsugaras látása van.
146. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Kevin Hearne: Tricked – Átverve 92% ·
Összehasonlítás - Sherrilyn Kenyon: Szenvedélyes éjszakák 94% ·
Összehasonlítás - David Mitchell: Felhőatlasz 85% ·
Összehasonlítás - Rick Riordan: Az utolsó olimposzi 97% ·
Összehasonlítás - Cassandra Clare: Éjsötét Királynő 87% ·
Összehasonlítás - Gail Carriger: Changeless – Változatlan 90% ·
Összehasonlítás - Laurell K. Hamilton: Sápadt Hold 85% ·
Összehasonlítás - Kelley Armstrong – Melissa Marr: Loki farkasai 85% ·
Összehasonlítás - Philip José Farmer: A bestia képmása 63% ·
Összehasonlítás - Anna Banks: Poszeidón 87% ·
Összehasonlítás