A ​leghülyébb angyal (Pine Cove 3.) 316 csillagozás

Christopher Moore: A leghülyébb angyal Christopher Moore: A leghülyébb angyal

A Télapó halott. És ha ő meghalt, akkor a karácsonynak is annyi. Vagy mégsem?

„Mennyei Atyánk. Josh Barker vagyok, a Worchester Street 671. alatt lakom, Pine Cove-ban, Kaliforniában, irányítószám: 93754. Ma este láttam Télapót, ami klassz, és köszönöm is, de aztán egyből megölték egy ásóval, szóval attól félek, hogy idén nem lesz karácsony, pedig jó voltam, amit látsz is majd, ha megnézed Télapó listáját, szóval ha nem nagy gond, életre keltenéd Télapót és rendbe hoznád a karácsonyt?”

Micsoda szerencse, hogy épp a helyszínen tartózkodik Raziel, a Biff evangéliumából is ismert angyal, hogy teljesítse a rábízott karácsonyi küldetést. Képességeihez mérten hozzá is kezd az ünnepi csoda végrehajtásához, de hát nem véletlenül tartják Razielt a Mennyek leghülyébb angyalának.

Ami ebben az évben boldog karácsony helyett az álmos kaliforniai kisvárosra vár, azt Raziel biztosan nem fogja a legjobban sikerült csodái között számon tartani.

Eredeti mű: Christopher Moore: The Stupidest Angel

198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637118527 · Fordította: Pék Zoltán

Raziel (angyal) · Theophilus Crowe · Tucker Case

BubbleTea
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Még sosem olvastam ezelőtt Christopher Moore könyvet.
Még sosem olvastam ezelőtt karácsonyi történetről szóló könyvet.
Még sosem olvastam ezelőtt ennyire szürreális könyvet!

Nem is tudom elmondani, hogy mi történt, kik voltak a szereplők, és ez az egész miről is szól. Annyira elvetemült, kaotikus, vicces, gúnyos és mégis zseniális! Az elejét nagyon nem értettem, nagyon nem tetszett, aztán rájöttem, hogy nem is kell érteni, csak olvasni. Egyszerre imádtam a könyvet, mégis azt kérdezem folyamatosan, hogy WTF?!

Mindenkinek csak ajánlani tudom, és tuti biztos, hogy fogok még Christopher Moore könyveket olvasni!

ggizi P
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Egy fura karácsony nem épp egy hétköznapi közösség berkeiben. Majd egy idióta angyal a maga karácsonyi csodájával, ami rendesen felforgatja a kisváros életét. Elég jól szórakoztam olvasás közben, ez a laza hangvétel kimondottan jól esett most. Nem beszélve a történésekről, amik ebben a burleszk-szerű zombis stílben kellően kompenzálták a karácsonyi csillogást.

Kiss_Csillag_Mackólány P

Te jószagú AtyaÚristen!
Kinek jut eszébe ennyi elmebetegséget összehordani?
És milyen jól tette!!!
Ilyenkor, a bolondok háza kellős közepén pont erre volt szükségem.
Ráadásul úgy érzem, mintha a címet rólam adták volna, mert én iy úgy érzem most magam, mint a leghülyébb angyal.
Még szerencse, hogy nem a leásózott Télapó lettem!
Katasztrofálisan eszméletlen badarság, de szinte simogatta a lelkemet, hogy nem kellett gondolkodnom, mert úgysem az történt volna, amire gondoltam volna, ha gondolkodtam volna.
Brrrrrrrrrrrrrrrrr, na erről beszélek.
De itt inkább abbahagyom a könyv méltatását, mert valaki még Télapónak néz, és előveszi az ásóját.
(Azért az a szex a temetőben…)

Supercalifragilisticexpialidocio…
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Jajj Moore én feláldozom magam az oltárodon. Rendelkezz velem, tessék.
A kedvenc karácsonyi történetem, a maga beteg, kifordított módján. Hát kinek jut eszébe ilyen?! Agyevő zombik, egy ostoba angyal, egy pár bolond, egy kis félreértés, egy csipetnyi gyilkosság, mindez karácsonykor, kész a tökéletes ünnepi káosz.
Minden évben kötelező darab, de nem csak karácsonykor, nyáron is képes vagyok elolvasni.

kávésbögre P
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Moore-nál tuti, hogy elmentek otthonról; vagy beszívva írja a könyveit. Ha igen, küldhetne nekem is a cuccból. :)

Anó P
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Huhh, hát ez nem mindennapi karácsonyi történet! Ilyen béna karácsonyi angyallal, aki így összekuszál mindent, még valóban nem találkoztam! (Mármint az irodalomban, mert persze élőben se, ugye:)
Időnként kuncogtam, máskor kacagtam, s néha besokalltam, vagy azt mondtam halkan magam elé: „Hmm, ez már nem kicsit morbid és elég gusztustalan!”
De alapvetően jót szórakoztam a könyvön, annak fura alakjain, főleg Tuckert és a denevért, Robertót kedveltem meg, meg a kissé hasadt lekű harcias amazont.
S a könyv végkifejletét illetően annyit mondhatok: idén is lesz karácsony, s a télapó is útra kel majd, amikor kell!

AniTiger MP
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Zombis, szellemes, gyogyós, mókuspornós, arkangyalkás, Télapó-gyilkolós karácsonyi mese.
Morbid, beteg, viháncolásra késztetős, amit egyáltalán nem szabad Polgármesteri Hivatalban sorban állva olvasni. Otthonunk békés, csendes fali között ajánlott, ahol nem néznek furán Rád, ha teás csészébe csuklasz röhögés közben.

Tipikus Moore könyv. Humortalanoknak és faarcúaknak nem ajánlom!

Spolier: egyetlen egyszer sem hangzik el benne a „Vencel jó király”!

Szimirza P
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Az eleje picit lassú, de ettől eltekintve egy vicces, szórakoztató könyv, tele fura „kalandokkal” és szituációkkal! :)

Rhyen
Christopher Moore: A leghülyébb angyal

Esküszöm kikészültem ettől a történettől – pozitív értelemben. Habár nyáron olvastam (karácsonyi hangulatom volt negyven fokban…), de még mindig elevenen él bennem. Ez volt az első általam olvasott zombis könyv, ami igazán jóra sikeredett, ezzel meggyőzve, hogy nem kell annyira irtóznom a műfajtól, még lehet egyedit alkotni.
Razielt változatlanul imádom, ez az angyal nem normális. És a többi szereplő… Ilyen furcsa bandához még sosem volt szerencsém. Biztos nagyot nézhettek a körülöttem lévő emberek, mert sokszor felnevettem olvasás közben, mamám kérdezte is, mi olyan vicces. Most hogy magyarázzam el neki, hogy az egyik szereplő mókuspornót néz?
Szeretem Moore humorát, egyelőre nem okozott csalódást.

Batus

Biz' a vágy oszlopai összeomlanak a hülyeség súlya alatt.

Panelmacska

– … Persze, őrült vagy?
– Persze, mindenki az. Ha azt hiszed, él egyetlen értelmes ember is, nem tudsz semmit az emberekről. A kulcs, …hogy találj valakit, akinek az őrültsége passzol a tiédhez.

esőember

– Szexepilem egy szem nincsen, rám-pá-pá-pám – énekelte Gabe Fenton az évszakhoz illően. – Fél herém a minden kincsem, rám-pá-pá-pám.
– Ez tényleg rímelt? – nézett nagyot Tuck.
– Okos fickó – bizonygatta Theo-
Mavis csámpázott eléjük és tartotta az ajtót.
– Akkor a Magányos Karácsony partin találkozunk, ugye, ti szánalmas lúzerek?
Erre azok megálltak, összenéztek, átérezték lúzerségük bajtársi mélységét, és vonakodva bólintottak.
– Jön fel az ebédem, rám-pá-pá-pám.

Leoni I

– Segíthetek? – rebegtette meg a szempilláit, amitől úgy nézett ki, mintha szélhűdéses farkaspókok ránganának szemüvege mögött.

FFG

– Honnan tudod, hogy a mennyezet kilenc méter?
– Az esküvői képeinkről. Kivágtam és hozzád mértem az épületet. Éppen öt Theo magas

Batus

Egy másik történetben Dale Pearsont, a gonosz vállalkozót, az önző nőgyűlölőt és megrögzött zsugorit éjnek idején szellemek látogatnák meg, akik elmúlt, jelen és jövendő üres karácsonyok képét mutatnák neki, s ezáltal ő megtérne, nagylelkű, kedves lenne, és általában jóindulattal viseltetne embertársai iránt. Ez azonban nem ilyen karácsonyi történet. Itt, nem is olyan sokára, valaki elintézi a rohadt disznót egy ásóval. Errefelé ilyen a karácsonyi hangulat. Hohohó!

alexxy

Ha azt hiszed, él egyetlen értelmes ember is, nem tudsz semmit az emberekről.

10. fejezet, 111. oldal

Kapcsolódó szócikkek: ember, emberiség
rlb_32557241

„Ismerd meg magad.” Mire jó az? Mi van, ha megismered magad, és kiderül, hogy hárpia vagy?

A helyi lányokban van valami, 23. oldal

ina_bauer

Jaj, ne! Ez a tag felnőttnek látszik, pedig olyan az agya, mint egy buta dedósé. Mint az a Forrest Gump-fickó, vagy mint az elnök.