Gondolatok ​a transzhumanizmusról 1 csillagozás

A mesterséges intelligencia etikája és hatásai
Christopher Hrynkow (szerk.): Gondolatok a transzhumanizmusról

Raymond Kurzweil, jövőkutató és technológiai evangelista, valamint szerzőtársai egy több tudományterületet felölelő diskurzust tárnak elénk az emberi képességek tudományos és technológiai alapú tökéletesítéséről (transzhumanizmus), a mesterséges intelligenciáról és a spiritualitásról.

Meddig mehetünk el biológiai énünk fejlesztésében? Milyen hosszú életre vágyhatunk? Mely esetekben tisztességes és igazságos az ember tökéletesítése? Mikortól válik a mesterséges intelligencia emberré? Milyen kihívások elé állítja a transzhumanizmus a világvallásokat?

Ez a tanulmánykötet olyan tudományos érdeklődésű olvasók figyelmére is számot tarthat, akiket a spiritualitás, az embertökéletesítés és a mesterséges intelligencia kérdései foglalkoztatnak. Ugyanakkor gondolatébresztő szempontokat nyújt a szélesebb olvasóközönség számára is, hiszen ezek a témák egyre fontosabbá válnak közös jövőnk szempontjából.

>!
Pallas Athéné Books, Budapest, Magyarország, 2022
354 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635731107 · Fordította: Berki Éva, Máté Katalin

Enciklopédia 1

Helyszínek népszerűség szerint

New York


Várólistára tette 7

Kívánságlistára tette 6


Népszerű idézetek

Anathéma>!

Tizenkét éves koromban rátaláltam a számítógépre. Ez ma aligha említésre méltó, amikor egy reptéren végigsétálva minden két év fölöttinél számítógépet lát az ember. Amikor azonban tizenkét éves voltam, New York városában mindössze két számítógép létezett. A Spanish Harlem-i Flower-Fifth Avenue Kórházban megengedték, hogy az éjféltől reggel nyolcig tartó műszakban használjam a gépet. Tizenkét évesen elmetróztam a kórházba, és éjjelente programoztam.

19. oldal

Christopher Hrynkow (szerk.): Gondolatok a transzhumanizmusról A mesterséges intelligencia etikája és hatásai

Kapcsolódó szócikkek: New York
Anathéma>!

Az alapérték a tudattal rendelkező lény, vagyis tetteink csak annyiban fontosak, amennyiben hatással vannak egy tudatos lény tudatos tapasztalására. Ebből az következik, hogy a nem tudatos entitások – bármennyire érdekesek is – csak annyiban fontosak, amennyiben hatással vannak a tudattal rendelkező lények tudatos tapasztalására. És hogy ki vagy mi tudatos? Nos, ez vita tárgyát képezi. Mind elfogadjuk, hogy az emberek tudatosak – legalábbis egy részük. Úgy tűnik, mintha nem minden ember cselekedne tudatosan. Az állatok jogairól szóló vita központi eleme, hogy az állatok tudatosak-e. Szerintem a macskáim tudatosak. Ebben nem mindenki hisz, de ők nyilvánvalóan nem ismerik a macskáimat.

19. oldal

Christopher Hrynkow (szerk.): Gondolatok a transzhumanizmusról A mesterséges intelligencia etikája és hatásai


Hasonló könyvek címkék alapján

Raymond Kurzweil: Hogyan alkossunk elmét?
Ray Kurzweil: A szingularitás küszöbén
Meskó Bertalan: Az orvoslás jövője
Csepeli György: Ember 2.0
Tim O'Reilly: WTF?
Nemes Orsolya: Generációs mítoszok
Susan Schneider: A mesterséges ember
Yuval Noah Harari: 21 lecke a 21. századra
John C. Lennox: 2084 – A mesterséges intelligencia és az emberiség jövője
Byron Reese: A negyedik kor