Kerti ​virágok 8 csillagozás

Christopher Grey-Wilson: Kerti virágok

A színes rajzokkal illusztrált könyv több mint 400 virágos növény felismerésében és kiválasztásában nyújt segítséget.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fürkész könyvek

Gondolat, Budapest, 1990
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632823036 · Fordította: Kósa Géza · Illusztrálta: Victoria Goaman
Gondolat, Budapest, 1990
244 oldal · ISBN: 0609001901417

Ottilia P>!
Christopher Grey-Wilson: Kerti virágok

Egy – rendszertani hovatartozás szerinti – válogatás kerti dísznövényekből (400 faj), megkönnyítve a döntést, mit is ültessünk kertünkbe, továbbá ismereteket nyújt az azonosításhoz, a magvak előkészítéséhez és a kiültetési terv elkészítéséhez. Termesztési, gondozási tanácsok is fellelhetők benne.

Victoria Goaman csodálatos, színes, élethű illusztrációi jelentősen növelik a könyv értékét, élvezetét és hasznosságát is. Egy-egy virág leírása a képen, a magyar és a latin néven kívül a külső megjelenés részletezésén, származási helyének megjelölésén túl, egységes jelrendszer alkalmazásával az érintett növény igényeit is bemutatja.

Érdekes, szép kis könyvecske ez, amit csupán egy kihívás miatt olvastam el, de érdekesnek találtam, és imádtam nézegetni az illusztrációkat is.

Christopher Grey-Wilson: Kerti virágok

Botanikai kiadványokba eddig csak bele-belenézegettem, célirányosan, hogy segítsen a kertészkedésben. Nem gondoltam volna, hogy valaha az elejétől a végéig el fogok olvasni ilyen jellegű könyvet, de most megtettem, s mindezt örömmel. Gyönyörű illusztrációk tették élvezetesebbé a tömör leírásokat, de ezek sem voltak szárazak, hiszen a színek kavalkádja jelent meg a sorokban. Olyan elnevezéseket olvashattam például mint a pecsétviaszszín vagy rózsásbíbor. A növények nagy része ismerős volt, de a menyasszonyi koszorú és a szarumák növényről nem is hallottam…

padamak>!
Christopher Grey-Wilson: Kerti virágok

A világ minden tájáról összegyűjtötték ezeket a gyönyörűségeket. Ismét alapos munka. Van mit bámulni.

Jagika P>!

Töltések, homokpuszták jellegzetes hazai lakója, gyógyhatású gyökere a „magyar szappangyökér”. Kiszakadt töveit úgy görgeti a szél, mint az ördögszekeret.

Kapcsolódó szócikkek: ördögszekér · szappangyökér
Jagika P>!

A csupros harangvirág a sárgaviolával és a török szegfűvel együtt a falusi kertek régi kedvence. Sajnos ma már egyre ritkábban látni.

Kapcsolódó szócikkek: harangvirág