Kreatív ​játékok kisgyermekeknek (Kreatív játékok 1.) 4 csillagozás

Gyermekjátékok a Waldorf-módszer alapján 3 hónapos kortól 2 éves korig
Christopher Clouder – Janni Nicol: Kreatív játékok kisgyermekeknek

A Steiner-féle Waldorf-pedagógia mögött húzódó világszerte ismert filozófia célja, hogy a gyermekek testben, értelemben és szellemben is természetesen, kreatívan és holisztikus egységben nőjenek fel.
Ez a szemlélet ideális a mai kor szülői számára, akik az állandó televíziózásnál és a tömegjátékoknál többet szeretnének adni gyermekeiknek.
A gyakorlatias és információgazdag könyv az alábbiakat kínálja:
– Steiner elméletének és gyakorlatának szakértő összefoglalása a 3 hónapos és 2 éves korosztályról.
– Tanácsok, hogyan segítheti gyermeke fejlődését kreatív, ötletes játékokkal.
– Több mint 20 természetes, otthon készült játék elkészítésének lépésenkénti bemutatása.

Eredeti cím: Creative Play for Your Baby

GABO, Budapest, 2008
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636892166 · Fordította: Fehér Zsuzsanna

gjudit8 P>!
Christopher Clouder – Janni Nicol: Kreatív játékok kisgyermekeknek

Christopher Clouder – Janni Nicol: Kreatív játékok kisgyermekeknek Gyermekjátékok a Waldorf-módszer alapján 3 hónapos kortól 2 éves korig

Ismerkedésem a Waldorf-pedagógiával nagyrészt a tevékenységek, a kézműves foglalkozások irányából történt. Sokat tanultam belőle, ami hasznossá vált az életemben. A szemlélet átadása, a gyerekek ősi játékösztönének megőrzése v. éppen az értékek megmutatása ezen keresztül sokkal könnyebb. Teljesen más egy gyerekszoba, ahol ilyen játékok vannak, más a hangulat, mások a színek és másképpen működik benne a gyerek is…

Kreatív játékok sorozat · Összehasonlítás

Klein Sándor – Soponyai Dóra: A tanulás szabadsága Magyarországon
Pamela Johnson Fenner – Karen L. Rivers (szerk.): Waldorf-pedagógia ismertető családoknak
Horváthné Csapucha Klára – Szabóné Nemes Magdolna – Wittmann-né Dúzs Margit: A kreativitás játékos fejlesztése az óvodában
Miriam Stoppard: Mit tud a gyerek?
Ember Gabriella: Utazás a Varázsösvényen
Simone Cave – Caroline Fertleman: Az okos baba
Hessky Eszter (szerk.): Játékos babafejlesztés
Aszalai Anett – Horváth Judit – Horváthné Csapucha Klára – Rónáné Falus Júlia: Amit az óvónőnek észre kell venni
Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem
Lukács Józsefné – Ferencz Éva: Esik a hó, fúj a szél, varjú károg, itt a tél