Önbecsülés 27 csillagozás

Önszeretet, önkép, önbizalom
Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Christophe André – François Lelord: Önbecsülés

„Csak az örülhet az életnek és nyílhat meg a világ előtt, aki nem merül el az önsajnálatban. Csak az érezheti jól magát másokkal, aki jól érzi magát önmagával.
Ehhez pedig megfelelő önbecsülésre van szükség, melynek megszerzésében szeretnénk segíteni minden olvasónknak.”
Becsüli ön saját magát? Hogy viseli a kritikát? Stabil vagy labilis az önbecsülése? Folyton tetszeni akar? Hány olyan ruha lóg a szekrényében, amelyet egyszer sem vett fel? Mi mindenre képes? Meg akar változni?
A francia szerzőpáros frenetikus sikerű könyve egy milliókat érintő, húsba vágó kérdés alapos, sok szemszögű, példákkal bőven illusztrált, jó hangulatú elemzése. Teszteket és megoldásokat kínál, kérdez és válaszol, tanácsokat ad és óva int bizonyos baklövések elkövetésétől.
Ha megfontoljuk a javaslataikat, harmonikusabban élhetünk önmagunkkal… és másokkal.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia Park

Park, Budapest, 2018
Park, Budapest, 2013

dagikám>!

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Érdekesnek találtam ezt a könyvet,főleg a sok esettanulmányokat. Voltak szituációk,amelyekben magamra ismertem és elgondolkodtatott. Szerencsére innen is tudtam jó tippeket eltanulni,ami szeretnék beépíteni a mindennapi életembe.

Park, Budapest, 2013
julcseee P>!

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Szeretem az önfejlesztő könyveket, de ez valahogy nem volt számomra az igazi. Az első része, ahogy előttem többen is írták, igencsak száraz rész volt. A másodikban mar voltak érdekes részek, amikor konkrét eseteket írtak le. A lényeg, ami az lenne, hogy mégis hogyan tudjuk növelni az önbecsülésünket, az egy nagyon kis rész volt csak a végén, és az is leginkább arról szólt, legalábbis szerintem,hogy menjünk szakemberhez. Nem vagyok ellene a szakembereknek, hiszem hogy sok mindenben tudnak segíteni, bar én még sosem voltam, de egy könyvben inkább várnék valami kézzel fogható segítséget, gyakorlatokat, bármit. Persze voltak benne azért ilyenek is, de ez csak egy nagyon kis hányada volt. De nem bántam meg hogy elolvastam.

fukszia>!

Önszeretet, önkép, önbizalom

” Csak az örülhet az életnek és nyílhat meg a világ előtt, aki nem merül el az önsajnálatban. Csak az érezheti jól magát másokkal, aki jól érzi magát önmagával. Ehhez pedig megfelelő önbecsülésre van van szükség, (…) (fülszöveg)

A könyvről:

Tipikus önfejlesztő, pszichológiai könyv. A fogalmak tisztázása után és közben a két író-gyakorló pszichiáter saját tapasztalataiból hoz példát a megértés könnyítésére.

Ez a könyv “helyre tette” az eddig megfogalmaztott kérdéseimre a választ, depresszióm kiváltó okai, helyem a társadalomban.

Néhány meg fontolandó idézet, amelyek szorosan kapcsolódnak az önmegismerésem útjához.

Idézetek:

” Ám ha a nagy dolog véghezvitele azzal jár, hogy nem foglalkozhatunk önmagunkkal, nem élvezhetjük barártjaink társaságát, akkor szívesen lemondok az efféle boldogságról. (ti. hatalom, dicsőség) (164. oldal)

“Mindnyájunknak megvolt ez az élményünk: valamilyen kezdeti siker után erősen megn ő az önbecsülésünk, és ennek nagyon örölülünk. Aztán az ismétlődése már nem szerez annyi örömet, nem doppingolja az önbecsülésünket, ami majdnem természetes. Önbecsülésünknek változatlanul fontos tápláléka a siker, de inkább csak szinten tartja, semmint növeli. Hogy növeljük, szükségképpen magasabbra állítjuk a lécet, még nyilvánvalóbb sikereket keresünk, esetleg más területen.” (193. oldal)

“Ne feledjük, sohasem minden alap nélkül alakítunk ki magunról ítéletet. Az önbecsülés nem pusztán saját magunk megítéléséből áll, hanem a mások általm kialakított értékítélet elképzeléséből és felismerésébőlm is. Ez a tükrözött én.” (196. oldal)

“Mikor válik a sérült önbecsülés depressziós zavarrá? A állapot között a különbség egyszersmind mennyiségi(a lelki fájdalom erőssége, a tehetetlenség súlyossága) és minőségi (önundor és szuicid hajlam).” (212. oldal)

“Az önbecsülés kilenc kulcsa:

Ismerjük meg önmagunkat
Fogadjuk el önmagunkat
Legyünk őszinték önmagunkhoz
Cselekedjünk
Hallgattassuk el a belső kritikus hangot
Törődjünk bele a kudarcba
Legyünk magabiztosak
Legyünk empatikusak
Fogadjuk el környezetünk támogatását

szangi>!

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Az első 1/3-a elég unalmas volt, és néha a sarokba akartam vágni, mert aki ilyet
teljesen komolyan leír…
De a többi 2/3 szerencsére kárpótolt, érdekes volt, és sok mindent tudtam meg (többek között hogy az önbizalomhiányom miatt van túl sok cipőm.) És hogy miért lehet ördögi kör az önbecsülés hiánya, miért lehetséges hogy a nagyhangú trollnak csak az arca nagy de az önbecsülése kicsi, ésatöbbi.
Egészen kis kitérőt tesz az into-és extroveltáltságra, erről olvastam volna még.

Eszti178>!

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Mindenkinek ajánlom a könyv tanulmányozását! A könyv végére jobban ismerjük magunkat és a szeretteinket. Szuper könyv! Élveztem.

Hiranneth>!

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Nem volt rossz, de valahogy mégis némi csalódottsággal tettem le a könyvet. Valahogy többet vártam tőle. De lehet mostanában olyan sok hasonló témájú könyvbe futottam már bele, hogy az ott olvasottakhoz képest sokkal többet már nem tudott adni.

Aemitta>!

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Alapos, érdekes olvasmány, bár az első rész túl száraz volt kissé. Kitér az önbecsülés, az önkép, és az önbizalom közötti különbségekre, kialakulásukra. Mindezeket úgy ismertetik az olvasóval, hogy a fejlődéslélektantól a felnőttkori, különféle élethelyzetekre és életterületekre való hatását is átfogják. Könnyed, rövid érdekességek színesítik a fejezeteket. Tanulmányokhoz, jobb megértéshez, illetve áttekintéshez korrekt táblázatokba rendszerezék a lényeges információkat.

fukszia>!

A sérült önbecsülésűek hajlamosabbak durva faji előítéletek hangoztatására.

szangi>!

„Elégedetlen vagyok, de fogalmam sincs, hogyan változtathatnék az életemen. Főleg mert nehezen tudom szétválasztani azt, ami tényleg elviselhetetlen, attól, amit én teszek azzá.”

F_Orsolya>!

Hogy megbüntessük azokat, akik boldogabbak nálunk, beléjük oltjuk – jobb híján – szorongásainkat.

Molu P>!

Az önbecsülés három aspektusa szorosan összefügg: önmagunk szeretete (az ember ad magára, bármi történjék vele, hallgat szükségleteire és vágyaira) kétségkívül megkönnyíti a pozitív önkép kialakulását (bízik képességeiben, elképzeli saját jövőjét) mely ugyanakkor jótékony hatással van az önbizalomra (nem tart túlságosan a kudarctól és mások véleményétől).

F_Orsolya>!

Az önbecsülést erősíti
ha érezzük, hogy szeretnek
és
ha úgy érezzük, hogy értünk valamihez

Demonshadow>!

Az asztrológia, a jövendőmondás, a tenyérjóslás és más efféle praktikák eléggé megkérdőjelezhető módon élnek vissza az alacsony önbecsülésű emberek önmagukkal kapcsolatos kételyeivel. Az önvizsgálatra való igény egyidős az emberiséggel, az asztrológusok évszázadok óta élvezett megingathatatlan népszerűsége mögött a valódi személyiség megismerésének és birtoklásának vágya rejlik. Kuncsaftjaik – feltehetően – elsősorban a kételyek közt vergődő, többnyire alacsony önbecsülésű emberek közül kerülnek ki, s az asztrológusok nagy szakértelemmel önmagukkal kapcsolatos bizonyosságokkal és a jövőt illető biztonságos fogódzókkal látják el őket. Akárcsak a házasságközvetítők és magándetektívek, akik a félszeg, illetve paranoiás embereknek köszönhetik a megélhetésüket, az asztrológusok, a parapszichológusok és mindenféle látnokok is kénytelenek volnának állás után nézni, ha egy csodálatos felfedezés nyomán az emberiség a helyes önbecsülés titkának birtokába juthatna.

Demonshadow>!

„A mások cselekedeteiről mindig az a benyomásunk, hogy mi jobban is meg tudnánk csinálni. Sajnos a magunk cselekedeteiről nem érezzük ugyanezt.”

79. oldalla

Aemitta>!

Aki becsüli önmagát, tettre készebb, gyakrabban van sikerélménye, ami lehetővé teszi, hogy nagyra értékelje önmagát.

Kryy P>!

Önbecsülés=siker/célkitűzések Más szóval, minél több sikert érünk el, annál nagyobb az önbecsülésünk – feltéve ha nem követelünk túl sokat magunktól.

Mesii>!

Az alacsony önbecsülés hátrányt jelent minden olyan helyzetben, amelyikben valakinek azért kell beszélnie magáról, mert „el akarja adni magát" (felvételi beszélgetés) vagy mert tetszeni akar (szerelmi hódítás).