Önbecsülés 11 csillagozás

Önszeretet, önkép, önbizalom
Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Christophe André – François Lelord: Önbecsülés

"Csak az örülhet az életnek és nyílhat meg a világ előtt, aki nem merül el az önsajnálatban. Csak az érezheti jól magát másokkal, aki jól érzi magát önmagával.
Ehhez pedig megfelelő önbecsülésre van szükség, melynek megszerzésében szeretnénk segíteni minden olvasónknak."
Becsüli ön saját magát? Hogy viseli a kritikát? Stabil vagy labilis az önbecsülése? Folyton tetszeni akar? Hány olyan ruha lóg a szekrényében, amelyet egyszer sem vett fel? Mi mindenre képes? Meg akar változni?
A francia szerzőpáros frenetikus sikerű könyve egy milliókat érintő, húsba vágó kérdés alapos, sok szemszögű, példákkal bőven illusztrált, jó hangulatú elemzése. Teszteket és megoldásokat kínál, kérdez és válaszol, tanácsokat ad és óva int bizonyos baklövések elkövetésétől.
Ha megfontoljuk a javaslataikat, harmonikusabban élhetünk önmagunkkal… és másokkal.

Park, Budapest, 2018
Park, Budapest, 2013

dagikám P

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Érdekesnek találtam ezt a könyvet,főleg a sok esettanulmányokat. Voltak szituációk,amelyekben magamra ismertem és elgondolkodtatott. Szerencsére innen is tudtam jó tippeket eltanulni,ami szeretnék beépíteni a mindennapi életembe.

Park, Budapest, 2013

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Az első 1/3-a elég unalmas volt, és néha a sarokba akartam vágni, mert aki ilyet
teljesen komolyan leír…
De a többi 2/3 szerencsére kárpótolt, érdekes volt, és sok mindent tudtam meg (többek között hogy az önbizalomhiányom miatt van túl sok cipőm.) És hogy miért lehet ördögi kör az önbecsülés hiánya, miért lehetséges hogy a nagyhangú trollnak csak az arca nagy de az önbecsülése kicsi, ésatöbbi.
Egészen kis kitérőt tesz az into-és extroveltáltságra, erről olvastam volna még.

Aemitta

Christophe André – François Lelord: Önbecsülés Önszeretet, önkép, önbizalom

Alapos, érdekes olvasmány, bár az első rész túl száraz volt kissé. Kitér az önbecsülés, az önkép, és az önbizalom közötti különbségekre, kialakulásukra. Mindezeket úgy ismertetik az olvasóval, hogy a fejlődéslélektantól a felnőttkori, különféle élethelyzetekre és életterületekre való hatását is átfogják. Könnyed, rövid érdekességek színesítik a fejezeteket. Tanulmányokhoz, jobb megértéshez, illetve áttekintéshez korrekt táblázatokba rendszerezék a lényeges információkat.

szangi P

„Elégedetlen vagyok, de fogalmam sincs, hogyan változtathatnék az életemen. Főleg mert nehezen tudom szétválasztani azt, ami tényleg elviselhetetlen, attól, amit én teszek azzá.”

Aemitta

Az önbecsülés pénzügyi modellje:
– Az önbecsülést újra meg újra be kell fektetni, hogy kamatozzon
– A nyereség a kockázattal arányos
– Minél magasabb az indulótőke, annál kisebb a kockázat.

Kapcsolódó szócikkek: önbecsülés
szangi P

A hűtlen férfiak hitvesei a következő tanulságot vonhatják le: állandóan hajtogassák, állandóan bizonygassák férjüknek, hogy nem is olyan nagy szám, és akkor talán kevésbé érdeklődik más nők iránt.

szangi P

Elég volt a szingli barátokból

Van két régi, kiházasítandó szingli barátunk, egy férfi és egy nő. Elhatározzuk, hogy társaságot hívunk, és bemutatjuk őket egymásnak. A korábban elmondottak ismeretében mivel növelhetjük a siker esélyeit?
Válasz:
Ügyesen növeljük a férfi önbecsülését: „Hát, öregem, minden elismerésem a tiéd ma este, nagyon bejössz a csajoknak. Ugyancsak fölment az ázsiód…” Majd fondorlatosan leszállítjuk a nő önbecsülését: „Valami baj van? Nem nézel ki túl jól. Gyere be a fürdőszobába, talán tudunk csinálni valamit…”
Ezután bemutatjuk őket egymásnak.

szangi P

A lányok persze nem csúnyábbak, mint a fiúk, vagyis a magyarázat nem a testi jegyek módosulásában, hanem az önmagukra irányuló tekintetben keresendő. Márpedig ezt a tekintetet nagymértékben befolyásolja a társadalmi környezet. Túlontúl nagy az eltérés a között, amilyennek az illető véli magát, és a között, amilyennek szerinte lennie kellene, ennélfogva az önbecsülése erősen csökken. Vannak nők, akik egész életükben szenvednek ettől.

szangi P

A tündérmesékben hagyományosan egyértelmű a szereposztás: a hősök szépek, a gonoszak csúnyák. Igaz, akadnak olyan mesék is, amelyek éltetik a reményt, hogy az átalakulás nem lehetetlen: A szépség és a szörnyeteg, Csimbók herceg, A rút kiskacsa. De mindegyik úgy végződik, hogy a jószívű főhős elnyeri jutalmul a legmagasztosabb ajándékot: a szépséget. Nem tudunk olyan meséről, amely így végződne: A főhős/főhősnő „csúnyasága ellenére boldogan élt, míg meg nem halt”.

szangi P

Egyre gyakoribbak az olyan hirdetések, melyek igyekeznek bűntudatot ébreszteni az emberekben. Egy torna-és konditerem-hálózat még ilyen érvektől sem riadt vissza reklámkampányában: „Nincs többé löttyedt fenék”, „Tűzbe a kalóriazabálókkal”, „Végetek van, hasasok”. Vajon milyen hatással van a nők önbecsülésére, ha löttyedt fenekűként bélyegzik meg és alacsonyítják le őket? De árulkodó tünet az is, hogy a női magazinok, melyek eddig rendszerint a fogyással és az étrenddel foglalkoztak címoldalukon, most a plasztikai sebészetet reklámozzák. Vajon mikor jelenik meg a klónozás a szépség szolgálatában?

szangi P

A sérült önbecsülésűek hajlamosabbak durva faji előítéletek hangoztatására.

Becsmérlés, leszólás, gúnyolódás

Ez a pasas egy nagy nulla. Csinos lány ez, csak butuska. Mi érdekünk fűződik ahhoz, hogy becsméreljünk másokat? Miért érezzük magunkat jobban attól, hogy leszólunk másokat?
Azért, mert így csökkenthetjük a különbséget magunk és a többiek között. Azzal, hogy rosszat mondunk a sztárokról (nem tűnik valami okosnak), amikor elképzeljük, hogy a világ hatalmasságai, az uralkodók és a milliárdosok valójában boldogtalan emberek, hasonlóbbá tesszük őket magunkhoz.

szangi P

Kudarcainkban ne alkalmatlanságunk bizonyítékait lássuk, hanem az önmagunkkal kapcsolatos ismeretek tárházát. Ha interiorizáljuk ezt a gondolkodásmódot, akkor minden egyes kudarccal közelebb kerülünk a sikerhez.