Varázslók, ​boszorkányok, mágia 12 csillagozás

Christoph Daxelmüller: Varázslók, boszorkányok, mágia

Démonok, ​ördögök, varázslók, tündérek, boszorkányok és boszorkánymesterek a könyv témája. Megismerhetjük az ókortól napjainkig élő hiedelmeket, babonákat, népi hagyományokat, megtudhatjuk mi a fekete mágia vagy a szellemidézés. Olvashatunk a boszorkányperekről, fény derül arra is léteznek-e modern boszorkányok. Olyan fogalmak is tisztázódnak, mi az okkultizmus, a spiritizmus, sátánizmus. Harry Potter mágikus képességei sem maradnak ki ebből az izgalmas, különleges ismereteket nyújtó Mi MICSODA könyvből.

Mi a fehér és a fekete mágia? Mi a szellemidézés? Milyen varázseszközöket használtak régen és ma? Hogyan zajlottak a boszorkányüldözések? A varázslók és a boszorkányok mindig hatással voltak az emberekre, hiszen a fantázia birodalmába visznek. Ki ne álmodozott volna arról, hogy egyszer részese lehet egy varázslatnak? Még ha napjainkban talán nem is hiszünk a mágiában, régebben az emberek meg voltak győződve a mágikus praktikák hatásáról és féltek az állítólagos… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 2005
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639446483 · Fordította: Németh Mária
Tessloff és Babilon, Budapest, 2004
48 oldal · ISBN: 9639446483 · Fordította: Németh Mária · Illusztrálta: Filippo Pietrobon

Klodette >!
Christoph Daxelmüller: Varázslók, boszorkányok, mágia

Régen sok Mi Micsoda könyvet olvastam és otthon van egy csomó, szóval nem is volt kérdés, hogy keresgélek itt a könyvtárban új köteteket.
Ez a varázslós, boszorkányos, mágiás téma nagyon tetszett, érdekes volt és izgalmas. Néha picit ijesztő.
Az illusztrációk csodaszépek, főleg, amik rajzolva vannak és nem bevágott képek vagy metszetek.

rebel>!
Christoph Daxelmüller: Varázslók, boszorkányok, mágia

Nagyon szép kis kiadás, ami gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt érdekes lehet. Nekem, mivelhogy imádom a boszorkányos dolgokat nagyon tetszett ez a könyv. Sok új információval nem szolgált, hiszen már rengeteg könyvet elolvastam a témában, de akadt benne pár érdekesség. Az illusztrációk is nagyon tetszettek.

Érdekesség a könyvből, a Malleus maleficarum (Boszorkánypöröly) kapcsán:
"A könyv legsúlyosabb következménye azonban az volt, hogy a boszorkányságot azonosították általában a női nemmel. Institoris igen egyszerű logikával indokolta ezt a gondolatot: a nő szószátyár és hiszékeny, ezért könnyebben enged az ördög csábításának. A „nő” szó latin nevében további igazolásra vélt rátalálni: a „femina” szerinte a „fe mius”-ból származik, s jelentése: „kevesebb a hitben”. Az értelmezés szerint a nő a férfival ellentétben kevésbé erős és szilárd Istenbe vetett hitében. A következmények messze hatóak és végzetesek voltak. Ezzel megszületett az újkor boszorkánya, s a férfi, mint varázsló és boszorkánymester, elveszítette jelentőségét."