Here's ​to Falling 35 csillagozás

Christine Zolendz: Here's to Falling Christine Zolendz: Here's to Falling

Every girl has that one guy…that one guy who steals her heart and never gives it back.

We were all friends…until we weren’t.
We depended on each other…until we couldn’t.
We were in love…until we were ripped apart.
We moved on…even when we didn’t want to let go.

This is our love story.

**This standalone novel contains material that some may find disturbing. Intended for mature readers only.
***TRIGGER WARNING!

ASIN: B088C5LGRR · Felolvasta: Kimberly Helen
CreateSpace, Washington, 2015
306 oldal · ASIN: B00WC07D8S

pveronika>!
Christine Zolendz: Here's to Falling

Na ilyen egy 5 csillagos könyv! Hihetetlen módon magához láncolt, a rejtélyekkel, az ellentmondásokkal, a karakterekkel, a szívfájdalommal és a mérhetetlen érzelmek sorával, amelyek ebből a könyvből áradtak. Ismeritek azt a típusú könyvet, aminél a puzzle darabkák szépen felsorakoznak az asztalon, de folyamatosan azt érzitek, hogy még mindig nem látjátok át, hogy mi hova fog kerülni? Na ez pontosan az a könyv! Végig kattogott az agyam, hogy melyik elem hova fog illeszkedni a történet végén.

A könyv hihetetlenül jól van felépítve és ezáltal a történet gyönyörű ívet kapott. Vannak fejezetek, amelyek a múltban játszódnak, vannak fejezetek amelyek a jelenben és néha-néha a fejezetek közé be van szúrva egy-egy rendőrségi jelentés. Nagyon érdekesen és titokzatosan épült fel a könyv. Először a prológusban megismerünk egy kislányt és a legjobb barátját, akikhez idővel hozzácsapódik az új szomszéd fiú. Ők hárman, Charlotte aka Charlie, Joey és Jase a legjobb barátok lesznek és valami eszméletlenül aranyos kalandokat élnek át a kis faházukban és a suliban. Róluk szólnak a múltban játszódó fejezetek, amiket egyszerűen imádtam! Igazából ezekből a fejezetekből tudjuk meg, hogy milyenek a körülmények otthon a gyerekeknél, mennyire nagyon erős a barátság közöttük, hogy Charlie imád rajzolni és olvashatunk az első szerelem kialakulásáról is.

Közben a jelenben Charlie már 24 éves és egy tetováló szalont vezet New Yorkban. Az életének ezen része nagyon klassznak tűnik, de közben érezzük, hogy egyáltalán nem boldog. Van egy olyan pasija, akit én személy szerint már vagy 100x úgy kidobtam volna úgy, hogy a lába sem éri a földet, igazából nincs senki, aki igazán szoros kapcsolatban lenne vele, és a felszínen túl teljesen be van zárkózva a kis világába. Eközben folyamatosan kapjuk a csepegtetett információkat arról, hogy valami történt a múltban, ami miatt 17 évesen megváltozott az élete és ami miatt elveszítette két legjobb barátját Joey-t és Jase-t, így már a kapcsolatot sem tartja velük. Közben viszont sms-ezik egy „J” nevű valakivel, akit nem tudunk, hogy ki (Joey, Jase vagy valaki más?), és közben azt sem tudjuk, hogy a rendőrségi jelentések, hogyan fognak kapcsolódni a történethez.

Igazából végig fenntartotta az érdeklődésemet ez a könyv, nagyon-nagyon jól és igényesen van megírva, a főszereplőket pedig nagyon megszerettem. Eszméletlen, hogy milyen mély érzelmeket tudott átadni az írónő. A gyerekkori fejezetek minden egyes sorából áradt a szeretet, a barátság, a lojalitás, a szerelem. A jelenben játszódó jelenetekből pedig teljes mértékben átjött, hogy a lány mennyire össze van törve belül, mennyire fájdalmas a múlt és mindezt anélkül, hogy egy másodpercre is szánalmat keltővé vált volna, hiszen mindemellett Charlie egy hihetetlenül kemény lány.
És mikor kiderült, hogy mi is történt a múltban? Na az összetörte az én szívemet is! Fájt! Nagyon fájt és együtt könnyeztem Charlieval. És az, hogy ilyen mélyen meg tudtak érinteni ezek az események, az csakis az írónő tehetségének köszönhető.
Különleges megvilágításba helyeződik a könyv azáltal is, hogy az írónő a kötet elején leírja, hogy ez részben igaz történet, az ő saját története. Csak remélni merem, hogy az ő sorsa nem volt ennyire szívettépő.

A borítót viszont nagyon gyengének találom ehhez a könyvhöz. 5 csillagos könyv, 2 csillagos borítóval? De hiszen már ez is maga egy ellentmondás, szóval talán mégis illik a kötethez. ;)

Here's
to
Falling
In love with this amazing book.

Naiva P>!
Christine Zolendz: Here's to Falling

Már elég régóta a várólistámon szerepelt ez a könyv és még annál is régebben szerettem volna elolvasni, de sejtettem, hogy nem lesz egy könnyű témájú olvasmány. Ezért aztán halogattam.
Nagyon tetszett, mert jól meg volt írva és nagyon szerettem a történet szerkezetét, ahogy a karaktereket is. Imádtam Charlotte, Joey és Jase kapcsolatát. Főként a múltban történt jeleneteket. Koránt sem volt egy egyszerű történet és sokáig azt sem tudtam, hol fog kilyukadni a történet. Ettől csak még olvasmányosabb volt. Megható és szívmelengető olvasmány volt. Az epilógus csodaszép volt. A könyv végén elárulta az írónő, hogy részben valós események, részben fikció alapján írta meg ezt a történetet. Köszönet érte.

Christine Zolendz: Here's to Falling

Szavakkal nehéz leírni, hogy milyen mély nyomot hagyott bennem ez a könyv. Tengernyi könnyet elsírtam, miközben Charlie, Joey és Jace különlegesen szép barátságáról, illetve tragédiákkal tűzdelt életéről olvastam.

Nagyszerű ötlet volt a két idősík, a rendőrségi jelentések, és a „J” betűs barát, mert mindent rejtélyessé tett és muszáj volt éjjel egy órakor is csak még egy fejezetet elolvassak. Majd bőgtem és bőgtem… Azzal, hogy az írónő már az elején elmondta, hogy ez nagyban a saját története, mindent még fájdalmasabbá és valósabbá tett számomra.

A jelenben élő Sage döntéseit időnként nehezen értettem meg, de amint minden részletet megtudtam, eloszlottak a kételyeim. Tetszett az írónő stílusa és ahogy jelezte, valóban érződött, hogy az évek során változott és fejlődött.
Ez a könyv nálam a felejthetetlen kategóriába került.

306 oldal · ASIN: B00WC07D8S
k_bius>!

Here's to falling…

Azzal kezdeném, hogy nagyon lelkesen vágtam bele, de az eleje nekem kicsit lassú volt, soknak tűnt a visszaemlékezés, és már majdnem untam, mert úgy tűnt alig halad a történet. Aztán ott volt Sage @ Charlotte barátja, aki egy olyan legalja ember volt, hogy nem értettem miért nem szakít még vele, mikor kerek perec kijelentette, hogy már undorodik tőle.
Már az elején egyértelmű volt, hogy milyen közel állt egymáshoz Charlie, Joey, és Jace, és kíváncsi voltam milyen szörnyűség történt, ami miatt már egyáltalán nem tartják a kapcsolatot, és ami miatt Charlie élete ennyire tönkrement. Féltem, nagyon féltem egy szerelmi háromszögtől, mert azokat nem tolerálom valami jól.
Aztán jöttek kis morzsák, amik végig fenntartották az érdeklődésem, és próbáltam összerakni a képet.
Ki az a „J” akivel Charlie sms-ezik? Mik ezek a rendőrségi jelentések?
A jelenben túl sok minden nem történik, de aztán a múltban végre elérünk oda, ahol minden rossz elkezdődik, és onnantól szem nem marad szárazon.
Charlie nagyon rövid idő alatt 17 éves korában mindkét legjobb barátját és élete szerelmét is elveszíti, de az elején még nem gondoltam, hogy ilyen módon…
Ezek után Charlie teljesen egyedül marad, nincs senkije.. eltelt 7 év de az érzései nem változtak, viszont ő már teljesen más ember lett.
Visszatérünk a jelenbe és olyan gyorsasággal indul be a sztori, hogy amíg a könyv 1/3-a úgy tűnt lassan halad, utána csak fogytak a lapok és hirtelen azt vettem észre, hogy vége a könyvnek..
Ez egy különleges könyv volt, és még jobban elszomorít, hogy igaz történet alapján íródott.

…in love.

CsepAdri>!

Mosolyogtam, nevettem, sírtam.
Joeyért a szívem szakadt meg.
Tetszett a múlt és ahogy megismerhettem hármójukat és a barátságukat. Örültem a váltott nézőpontnak, így mindkettejük szemszögéből láthattam a múltat és a jelent.
Nehezen kezdtem el, de amint belelendültem nem tudtam letenni, kíváncsi voltam, h mi történt a kislánnyal aki ma felnőtt nő és a fiúkkal, hová lettek és mi történt velük.
Kaptam egy gyönyörű szép történetet barátságról és szerelemről.

martonka77>!
Christine Zolendz: Here's to Falling

Gyönyörű, szomorú történet. Imádtam!
Három fiatal barátsága, és két fiatal szerelmi története, amely tragédiákkal, viszontagságokkal tarkított. spoiler Jópárszor kellett a zsepi. :(
Jó volt felváltva olvasni a múltat és a jelent, bár a jelen néha kicsit kaotikus volt, és nem várt fordulatokat tartogatott. De izgalmas volt, és nagyon olvastatta magát.
Tetszett, hogy mondhatni hétköznapi emberek voltak a szereplők, nem voltak tökéletesek.
Mostanában több olyan könyvet olvastam, amiben a szülők nem indulhatnának az „Év szülője” díjért, de ettől a történettől néhányszor kinyílt a bicska a zsebemben. Jase apját és Charlie anyját is ki tudtam volna nyírni.

pufivipi>!
Christine Zolendz: Here's to Falling

Jelen és múlt váltakozásai, mely időről időre értelmet nyernek. Kicsit kuszának éreztem az elejét,de hajtott a kíváncsiság és a végére kitisztul. Jase és Charlie barátsága, szerelme, elválása majd újra egymásra találása egy fájdalmas, zsebkendős történet. Tetszettek a káromkodós jelenetek (még ilyet sem írtam), a malac ajándék is megnevettetett,de a könnyeim is csordogáltak a leküzdendő nehézségek miatt. Joey-ért a szívem szakadt meg.
A tetejében mindez igaz történeten alapszik, tehát ha csak a fele igaz bőven sok egy embernek a rosszból.

Gaby33>!
Christine Zolendz: Here's to Falling

Az 5 csillag igen kevés erre a könyvre!!!!
Rég sírtam ennyit egy könyvön, de mégis imádtam az egészet!

_Eriii>!
Christine Zolendz: Here's to Falling

Egy gyönyörűséget olvastam ma ki. A szívem vitték magukkal a szereplők. Mostanában annyi gyönyörűség olvastam és olyan boldog vagyok. Ez a történet is annyira csodás volt. Sírtam és nevettem, aztán megint sírtam, és a Prológus, nem jutok szóhoz. Olyan jó volt olvasni ilyen szoros barátságról, de aztán a szívem egyik fele ment Joey-val, drága, drága gyermek. Olyan jó volt olvasni ilyen szerelemről. Itt nem volt badass pasi, vagy az egyetem szépfiúja, itt hétköznapi gyerekek voltak, és olyan kedves volt szívemnek. De, mint fentebb említettem, Joe elvitte a szívem egy darabját, és most a másik fele is el ment, el ment Jase-vel és Charlival. Annyira izgalmas volt, hogy csak néztem ki a fejemből mert nem tudtam mi fog következni. Annyira jól megírt történet, annyira jól ír az írónő, hogy le a kalappal. Jase, Charlie, úgy örülök nektek. Love forever!!!

Szilvi00 P>!

He knew my reading rules though – thou shalt not bother me until I finish the chapter.

Szilvi00 P>!

Are you there, God? It’s me, Charlotte. Do you hate me?
Yes, I think you do!

Szilvi00 P>!

You don’t forgive someone who physically hurts you. They don’t deserve it, and they’ll just do it again.

Szilvi00 P>!

Tapping my foot impatiently, I waited in line for ten minutes to order my crack. I mean my coffee. Oh, all right, hello…my name is Charlotte Stone and I’m a coffeeholic. It absolutely is my crack, just like my books.

Szilvi00 P>!

Why do you ladies want to know about the girls before? It’s not going to make you happy, especially when we explain to you our first great relationship, the one you’ll never live up to. Ever.

Szilvi00 P>!

There was never any way for me to concentrate on anything but her; she was the world to me.