Lenyűgöző ​párizsi nők 18 csillagozás

Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Valódi ​bátorság, valódi szerelem!

Párizs, 1944. Az ellenállás tagjai számára a megszállt Franciaországban veszélyesebb a helyzet, mint valaha. A huszonöt éves Gabby Foucher gyűlöli a nácikat, habár a rue Royale 10. házmestereként mindent megtesz, hogy kerülje a konfliktusokat. Nem úgy, mint vakmerő húga, Yvette, aki lépten-nyomon bajba keveredik.

Aztán mindkettőjüket beszervezi az ellenállásba Catherine Dior, és elragadja őket a kémek, szökevények és rejtélyek veszedelmes világa. Míg Gabby mindent kockára tesz a férfiért, akit a nácik elől rejteget, Yvette-nek döntenie kell, bízik-e egy rejtélyes diplomatában, aki úgy tűnik, rájött a titkára.

Ahogy az árulás fenyegetése egyre jobban körülzárja őket, egyetlen hiba is sokak halálát jelentheti, és mindkét nővérnek olyan döntést kell hoznia, amit később esetleg megbán.

Párizs, 1947. Yvette visszatér New Yorkból, hogy manökenként újrakezdje az életét Christian Diornál, aki forradalmasítja a divatot az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635970094 · Fordította: Palásthy Ágnes
432 oldal · ISBN: 9789635970759 · Fordította: Palásthy Ágnes
432 oldal · ISBN: 9789635970766 · Fordította: Palásthy Ágnes

eenca P>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Azt kell, hogy mondjam (írjam) nekem ez a könyv, olyan semmilyen volt. Olyan 50 oldal környékén le is akartam tenni, addig molyon se jelöltem az olvasást, de aztán gondoltam hátha csak lassan indul és adok neki még 50 oldalt esélyt. Ez ahhoz elég volt, hogy végig olvassam, de a véleményem nem változott, vagyis inkább hullámzó volt, egyszer nagyon untam máskor meg tetszett, de aztán mindig történt valami, ami miatt nálam ez a történet megrekedt.

Kezdjük azzal, hogy annyi francia kifejezés van benne a ruhákhoz, a divathoz kapcsolódóan, hogy nézhettem a többségnek utána, aztán rájöttem nem igazán érdekelnek. Nekem túl sok volt a divat az elején és nem is értettem, hogy ebből hogy lesz „háborús” regény, és véleményem szerint nem is lett az. Nem sikerült rájönnöm, hogy mit akart a szerző elmondani és itt is megjegyzem, hogy zavart, hogy nincs egy utószó, hogy mi igaz és mi nem, szóval ennek is mindenki utánajárhat.

A testvérek Gabby és Yvette idegesítőek voltak, valószínűleg az írásmód miatt, hogy már az elején tudjuk vannak titkaik, de leveleket égetnek el, semmisítenek meg olvasás nélkül, hogy várjunk még 200-300 oldalt mire kiderül, aminek ki kell derülnie. Nem igazán tudtam rájuk hangolódni, néha úgy éreztem a többi szereplő inkább él és hiteles, mint ők. A háború szörnyűségei nem igazán jelentek meg, vagyis hogy mondjam, volt ennél sokkal rosszabb (sajnos).

Nekem Vidar karaktere volt a legösszetettebb és érdekesebb, bár lehet az is segített neki, hogy nem szerepeltette agyon az írónő. Dulac is egy jó karakter volt és tökéletesen megmutatja, hogy Yvette mennyire naiv és hogy milyen buborékban él.

Nekem ebben a témában inkább Kate Quinntől az Alice hálózata és A vadásznő tetszik, sokkal több érzelmet váltottak ki és hitelesebbnek is éreztem őket, és nagyon tetszett hogy az írónő elmondja a végén mi ihlette és kikből gyúrta össze bizonyos karaktereit.

Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Nem kétséges, ezek a lányok/nők lenyűgözők voltak abban az értelemben, hogy csupa olyat tettek a háború kellős közepén, amivel minden pillanatban az életüket kockáztatták. Azonban a karakterek annyira nem voltak szimpatikusak, hogy időnként elég nehezen vettem rá magam, hogy folytassam az olvasást. Érdekes volt, hogy magáról a háborúról nem sok szó esett. Viszont annál több a Diorokról és a divatról, meg a ruhákról.

horn_mici P>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Azért csak 4,5 pont, mert a vége nagyon elnagyolt. Túl hirtelen lett vége.
Magáról a könyvről.
Ha olyan könyvet olvasok, melynek valóságalapja van, utána szeretek járni. Google – a barátom. Elcsodálkoztam, hogy magyarul alig találtam valamit a méltán neves divattervező Dior egyik húgáról, Catherine-ról.
Catherine nem a főszereplője a könyvnek, de olyan mozgatórugója, aki fontos szerepet játszott a francia történelemben a II. világháború idején az ellenállásban. Valóban lenyűgöző, amit tett és amit kiállt a megtorlások, az elhurcolások alkalmával maga is.
A könyv egy testvérpáron keresztül mutatja be Párizs életét 1944–1947. idején.
Két fiatal lány, két teljesen más habitussal és az élethez való viszonyukkal.
Míg Gabby az idősebb nővér megfontolt, kissé gyanakvó, de mindvégig együttműködő, addig Yvette, a húga lázadóbb, vakmerőbb. Ebből is fognak a konfliktusok és a veszélyes helyzetek kialakulni.
Egy újabb arcát ismerhettem meg a II. vh ideje alatt működő ellenállás tagjairól, akik elsősorban nők voltak, fiatalok, lelkesek, elszántak a hazájuk a felszabadításáért.

Anetta_Ef P>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Egy kihívásra kellett elolvasnom, magamtól biztosan nem választottam volna a romantikus címke miatt.
Francia ellenállókról szól a történet, a második világháború alatt játszódik, a főszereplője egy női testvérpár.
Nem a könyv hibája, hogy nem kedvelem a romantikus könyveket, és úgy tartom, majd elcsöppent a vége a szerelmi szálak alakulásától, de az a könyv hibája, hogy az első 300 oldal egyáltalán nem kötött le, és mondhatni az utolsó ötvenbe lett sűrítve az összes viszonylag érdekfeszítő információ. Általában jobban szeretem, ha menet közben is csepegtetnek információt, mert nagyon nehéz többszáz oldalon át gebeszteni a semmiért.
Ezen kívül ezek a fránya párizsi nők állandóan az ajkukba haraptak, vagy azt nyalták, és nagyon nehezemre esett olvasni, én az ilyesmit inkább erotikus könyvekre tartogatnám, ott még értelme is volna ezeknek. A 206. oldaltól már játékot is találtam ki hozzá, össze is írtam, hogy onnantól ötször nyalta meg valaki a száját és ha jól számoltam, hatszor harapta meg, illetve négy magas járomcsontú ember is volt a történetben, és kifejezetten üdítő volt, amikor valakinek már legalább lószerű volt az arca.
Úgy döntöttem, hogy ezek után jobb, ha erről a könyvről valaki más ír véleményt, aki lelkesebben tud érte szónokolni.
A romantikus művek kedvelőinek ajánlanám ezt a könyvet.
Túl nagy történelmi vonalat ne keressen benne senki, illetve, ami van benne, ahhoz nem kell történésznek sem lenni, mert egyszerű alapsztori.

Gaby70 P>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Többet vártam! Idegesített a rengeteg idegen szó, meg vhogy a történet a szereplők sem fogtak meg.

Modry>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Nagyon különleges történet volt, a II. világháborút új szemszögből megközelítve – a háttérországokban ragadtak polgárok szemszögéből. Akik közül páran (látszólag vagy valójában) tudomást sem akarnak venni a veszélyről és a világ teljes átalakulásáról, másokhoz pedig szinte becsörtet a történelem, és olyan tettekre sarkallja őket, amiről azt hitték, nem lennének elég bátrak hozzá. Mindenképpen ajánlom a könyvet!

Lba0517>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Nagyon tetszett a dupla párhuzamos idősík, a szereplők különböző története.Abszolút elénk varázsolta a szerző a korabeli Párizst, kiválóan fokozta a feszültséget. Nehezen lehetett letenni a könyvet

W_A P>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Ajjaj. Általában semmi bajom nem szokott lenni a hasonló témakört feldolgozó könyvekkel, de ez most nagyon nehezen csúszott.

1947, megismerjük Yvettet. Legkisebb családtagként mindig is ő volt a szeleburdi, a kicsapongó. Nővére, Gabby, inkább a tökéletes mintaképet próbálta felölteni magára. Yvette New Yorkból utazik Franciaországba, haza, ahol édesanyja és testvére él. Na nem mintha a nagy családi találkozás vonzotta volna vissza az országba, hisz a 3 év alatt Gabby egyetlen levelét sem olvasta el. Nem tudtam, hogy melyik testvér a fekete bárány, de kezdtem átpártolni Gabby oldalára, mivel nagyon sajnáltam, hogy spoiler. Ráadásul Yvette is a világ másik oldalán éli életét, őt is szép lassan elveszti.

Egy másik idősíkban, 1944-ben ahol nem mást ismerünk meg, mint a nagy Catherine Diort. Fogalmam nem volt, hogy ő kicsoda. :D Egy kis keresgélés után raktam össze a képet, hogy ő Christian Dior kevésbé ismert testvére. Gabby és Yvette mindketten Catherine-nek dolgoztak a II. világháború idején. Kicsit furi volt háborúról és tüllszoknyáról, divatról és halálról olvasni egy könyvben, így nem is kötötte le a figyelmemet. Az már csak plusz, hogy a szerelmi szál nagyon kiszámíthatóan érkezett meg a könyv utolsó oldalaira.

Czintos_ilonka>!
Christine Wells: Lenyűgöző párizsi nők

Megvettem , mert megfogott a „miről szól ”. Amugy is szeretem valamiért a női sorsokat feldolgozó regényeket. Az első 100 oldalnál meg azt éreztem hogy kiolvasom de nem fogom megtartani a könyvet. Eladom, mert nem hagy olyan élményt ami miatt ne tudnék megválni tőle . De végül hagyott . Igaz a történet végét jól összecsapták ,kicsit ponyva íze lett, viszont lejött a mondanivalója. Megtartom.

_Katie_ P>!

Néha a legbátrabb dolog, amit tehetsz az, hogy kiszállsz a küzdelemből.

kondorszasa>!

Túlélte, és volt bátorsága tovább élni, dolgozni és szeretni, és szépséget találni az életben, miután megtapasztalta a borzalmak és a reménytelenség mélységeit. Ez bátorság volt. Nem olyan, amiről az emberek beszéltek, vagy amiért kitüntetéseket adományoztak,de azért bátorság.

_Katie_ P>!

A szerelem elbutít mindenkit – […] – De néha jó egy kicsit butának lenni.

_Katie_ P>!

Férfiak – […] – A legátkosabb teremtmények tudnak lenni a földön.

horn_mici P>!

„Amikor legjobban fél, mosolyogjon. Ez eltereli az emberek figyelmét, magát pedig megnyugtatja.”

_Katie_ P>!

[…] ha az ember teljes életet akar élni, muszáj némi kockázatot vállalni

kondorszasa>!

-… Gondolod, hogy meggyőzően meg tudod ígérni, hogy szeretni, tisztelni és engedelmeskedni fogsz?
-Természetesen meg tudom ígérni.
– Ó, igazán?
– Hát persze! Kém voltam a háború alatt, tudod. Nagyon jól tudok színlelni.