Zűr ​hátán zűr 38 csillagozás

Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

A főhős kamaszlány, Feli remekül megbirkózik azzal a helyzettel, hogy a szülei elváltak. Sőt, eddig csak a jó oldalát tapasztalta ennek a helyzetnek. Ám amikor anyja új állást kap, és a költözés miatt el kellene hagynia barátait, élete zűrösebb lesz, mint valaha. Miért kell a nagynénjénél laknia, aki egy kis cseresznyemagköpő-versenytől is kiborul? Miért akar a mama újból férjhez menni? Mit kavar Lorenzo Lizzivel, akit állítólag dobni akar? Megannyi nyugtalanító kérdés Feli számára. A szerző Andersen-díjat és Astrid Lindgren-díjat is kapott.

Eredeti megjelenés éve: 1995

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jonatán Modern Könyvtára

Könyvmolyképző, Szeged, 2004
154 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639492124 · Fordította: Kocsiné Drobni Erika · Illusztrálta: Komlódi Judit
Könyvmolyképző, Szeged, 2004
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492127 · Fordította: Kocsiné Drobdi Erika · Illusztrálta: Komlódi Judit
Minerva Nova, Szeged, 2003

btunde P>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Gyerekkoromban a Konzerv Konrád nagy kedvencem volt. Pár éve egy barátnőmnél láttam meg az írónő egy másik könyvét. Azt el nem, de beleolvastam és remekül szórakoztam. Imádom, amikor szeretettel és elnézően mutatják meg az emberi gyarlóságokat (ilyen Janikovszky Éva, Szabó Magda vagy Fredrik Backman és persze sokan mások, szerintem Rejtő is). Ezt a könyvet a Nyugatinál láttam meg a könyves kocsiban, és nagyon megörültem neki. Nem is csalódtam. A karakterek most is sarkítottak, nem szándék nélkül, de nem is erőltetetten. Sajnos egyszer-kétszer magamra is ismertem. Hát igen, nekem is van még min dolgozni.

Angieolvas P>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Ezt a könyvet mindig újra szoktam olvasni. Molyon még nem jelöltem, de már ideje volt. A történet nagyon szórakoztató. Bírom Feli stílusát, bár néhol felelőtlen. Az apukája volt a kedvencem a könyvben. Amikor beteg lett az nagyon vicces volt.

petrichor>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Aranyos kis könyv, jó témája van, élvezetes. Néha csak azon gondolkoztam el, hogy miért is van a könyv fele felkiáltójellel írva? Mert minden mondatot így mondunk? Még akkor is, ha magunkban gondolkozunk? :D

Lahara IP>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Egyszer el lehet olvasni, nem azért nem srakoztam rajta olyan remekül, mert kinőttem a célközönség korából, egyszerűen olvastam már jobbat is. Akár pont ettől a szerzőtől. Nem nagyon tudtam elsőre belőni, hány éves is lehet Feli, olyan tizenkettőre tippeltem (ennyi idősen én még műanyag állatkerttel játszottam). A rokonai idegesítőek és túltoltak (vannak ilyen emberek, tudom, de akkor is), és a kutyalopós esetben is előjött, amit sok ifjúsági műben ki nem állok, hogy a gyereket senki nem hallgatja meg vagy senki nem hisz neki.
Ja, és az illusztrációk rondák. Bocs.

H_Anita>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Elég semleges kis könyvecske. Egynek viszont elment. Egy versenyre kellett olvasni, bár a verseny csak ápr. 16.-án lesz. De hát egy könyvre nyolcan vagyunk, így hát senki sem állhat le az olvasással. Azért tetszett is Feli története, Anyuka hazatért, legjobb barátnő dolgok megoldódtak. Feli egy igazi zűroldó lett. :) Titkon úgy folytattam a történetet, hogy Anyuka és Apuka újra összejön… De hát ez nem volt leírva, csak a képzeletem szüleménye.

gabszintyu>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Nagyon tetszettek Feli gondjai és ahogyan megoldotta őket. Szórakoztató könyv volt.

oltidori I>!
Christine Nöstlinger: Zűr hátán zűr

Bár már nem nagyon emlékszem rá, csak az rémlik, hogy nagyon-nagyon szerettem 11-12 évesen, amikor olvastam. :)