Suzi ​titkos naplója / Paul titkos naplója 52 csillagozás

Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

A kiskamasz Paul vidéken töltött évek után újra a fővárosba kerül édesanyjával. Még szerencse, hogy a régi városi iskolájában folytathatja tanulmányait. Vagy mégsem olyan nagy szerencse? A barátai alaposan megváltoztak. Különösen Suzi, aki nemrég még a legjobb pajtása volt. Most mással súg-búg, őt pedig semmibe sem veszi. Mi történt? Paul sehogy sem érti. És menekülne: el a városból… Suzi másként látja a dolgokat. Ő úgy érzi, Paul változott meg, de nagyon. Pökhendi lett, örökké dicsekszik, hazudozik. És különben is: mikor volt az, amikor barátok voltak? Ma másvalaki a barátja, ezt Paulnak is meg kellene értenie! A két szereplő naplójából megtudhatjuk, hogyan látják ugyanazokat az eseményeket, s van-e remény az egyiküknek sem kellemes helyzet feloldására.

Eredeti cím: Susis geheimes Tagebuch / Pauls geheimes Tagebuch

Eredeti megjelenés éve: 1993

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Andersen-díjas írók

Animus, Budapest, 2006
ISBN: 9639563811 · Fordította: Nemeskürty Harriet
Animus, Budapest, 2004
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639563099 · Fordította: Nemeskürty Harriet · Illusztrálta: Christine Nöstlinger
Animus, Budapest, 2002
128 oldal · ISBN: 9639307629 · Fordította: Nemeskürty Harriet

Eta IP
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Már jócskán felnőttként olvastam, de így is tetszett. Az egyik unokahúgomnak adtam aztán oda, akinek ez volt az első végigolvasott könyve (akkor volt másodikos), és mivel kedvet kapott tőle az olvasáshoz, mert azóta is olvas, bizonyára ennél sokkal több csillagot is érdemelne (mármint amennyit eddig összesen kapott).

Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Bár ifjúsági irodalom, elég komoly dolgokról szól – emészthető formában. Hogy Paul ingerlékeny és verekedős, az nem azért van, mert hülye, hanem mert a szülei válnak, el kellett költöznie, a cicáját se vihette magával, és az apja konkrétan tojik rá… A zsebpénzét meg elfelejtik, ő meg nem is mer szólni, hiszen elég zűrös lett minden hirtelen. Suzi legjobb barátja pedig Ali, aki vélhetően török bevándorlók gyereke, ennek minden nehézségével. Végül azért elrendeződnek a dolgok.

OlvasóMókus
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Nagyon szeretem Christine Nöstlinger könyveit. Sajnos egyiket sem az életkoromnak megfelelő időben olvastam, de felnőttként is nagyon nagyon élvezem őket. Sőt! Lehet, hogy így jobban tudom értékelni és érteni őket, mint gyerekként értettem volna. Ebből a kettős titkos naplóból Paul naplója sokkal jobban tetszett. Igaz szomorúbb is volt, de annyira szívbemarkolóan őszinte segélykiáltás volt a felnőttekhez. Suzi naplója inkább csak Paul meg nem értéséről szólt a kislányok szószátyár módján.

Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Jó kis naplóregény (a „kis” persze csak nekem „túlkorosként” igaz :))
Nem erőltetett, megadja az érzést, hogy tényleg az ifjak naplóját olvashattam, a tanulságokat, tanácsokat sem nyomja le az olvasó torkán, adódnak a szövegből.

bozs
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Nagyon szeretem Nöstlinger írásait. Ebben a könyvben is sikerült a válással találkoznom ez egy ilyen év gyerekek szempontjából.
Nem csodálkoztam, hogy Suzi írásai sokkal kidolgozottabban, világosabbak, hosszabbak, csak nőből van :) Érdekes kis könyvecske, megértem az Andersen díjat.

Vaniliamamor_Bella
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Ennyi év távlatából nem tudnék túl sokat írni már róla. Barátnőm szülinapjára kapta, aztán miután ő kiolvasta, nekem is kölcsönadta. A történetre már nem igazán emlékszem, de arra igen, hogy nagyon szerettem olvasni és érdekes volt ugyanazt a történetet két szemszögből is megismerni.

Jájá
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Az egyik ilyen a másik amolyan!De hát ez ilyen mert ellentét az ellentét!Mint fiú és a lány!:)

Lahara ISP
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Aha, ez volt a kétoldalú könyv, és rémlik, hogy a Paul oldala jobban is tetszett.

Brooke
Christine Nöstlinger: Suzi titkos naplója / Paul titkos naplója

Már nagyon régen olvastam, de kisebbként nagyon szerettem, könnyen érthető, visz magával a történet. :)

bozs

És tulajdonképpen miért nem tudhatják meg a többiek, hogy a Paulnak milyen rossz? Ha az ember nem tudja, hogy a másiknak rossz, akkor segíteni sem tud rajta! Az anyu azt mondta, hogy azért ne szóljak, mert a gyerekek sokszor durvák és tapintatlanok.
Hát lehet, hogy így van, de azért egy gyerek sose tudna olyan durva és tapintatlan lenni, mint némelyik felnőtt.
Mert a gyerekeknek nincs akkora hatalmuk.

Carmilla

Guszti bácsi egy öreg parasztházban lakik, de ő maga nem paraszt.

37. oldal, Suzi titkos naplója (Animus, 2004)

Carmilla

Nem szeretem a tengerimalacot.
    A tengerimalacok dögunalmasak.
    Itt minden dögunalmas.

16. oldal, Paul titkos naplója (Animus, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: tengerimalac
Carmilla

Az anyu átadta a babaruhás szatyrokat az Alinak. Tévedtem. Az Ali nagyon örült, és kicsit sem volt megsértődve. Irtó édes a kisöccse. Rengeteg fekete haja van és barnás bőre.
    Ha üvölt, az anyukája megszoptatja. Az anyukájának óriási mellei vannak. Akkorák, mint egy-egy futball-labda. A Michi totál vörös lett, amikor az Ali anyukája kivette a ruhájából a mellét. Azt mondta, hogy az ő anyukája idegenek előtt sose tenne ilyesmit. A Michi még sose látta az anyukáját meztelenül. És az apukáját se. Fura egy család lehetnek ők is.

43. oldal, Suzi titkos naplója (Animus, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: mell · szoptatás
Amapola P

És a kutyát sem szabad megfogni, mert néha egy kicsit harapós, és sajnos sose tudni előre, mikor van a néha.

Amapola P

Az lenne a legjobb, ha az Ali örökre nálunk maradhatna. De az anyu azt mondja, hogy biztos hiányozna az anyukájának. Miért? Van még hat másik gyereke!