!

Órarend ​randevúval 27 csillagozás

300 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Anika tizennégy éves és gimnazista. A IV/A-ba jár, de szívesebben van együtt a hetedikesekkel, mint saját, túlságosan is gyerekesnek tartott osztálytársaival. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Anika szerelme, Wolfgang szintén hetedikes. Vajon ő is szereti Anikát? Talán nem egészen reménytelen a dolog, hiszen van olyan hetedikes (Stefan), aki megkülönböztetett figyelmet fordít Anikára. Christine Nöstlinger új regényében is az osztrák tinédszerek világával foglalkozik, semmit sem szépítve a valóságon. Bemutatja amindennapos veszekedéseket, az ellentéteket a felnőttek világával, a gyerekek egymás közötti civódásait, az iskolai élet izgalmait, a kudarcokat, a sikereket, a szerelmet, a féltékenységet és azt is, hogyan kerülhet sor a „nagy találkozás”-ra.

Eredeti cím: Stundenplan

Eredeti megjelenés éve: 1975

Móra, Budapest, 1984
164 oldal · ISBN: 9631136515 · Fordította: Sárközy Elga

Gelso P
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

kamaszként nagyon tetszett, ezért kapja meg az 5 csillagot – most nem tudom, hogyan hatna rám, de nem is ez most a lényeg, kellemes emlékek maradtak bennem

klaratakacs
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

Ez most nagyon nem csúszott. Valahogy zagyva a történet, nem láttam igazán, hogy mi volt a fő motívum benne. Nagyon zavaró volt, hogy a főszereplő még magáról is E/3-ban gondolkodott „Anika nem kéri a rózsaszín levest.” Olvastam már régi könyvből sokkal jobbat is.

Zitacity
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

A 80-as évek végén olvastam először és azóta sokszor és mindig újraolvasom. Nagyon szeretem, igazi kedves, aranyos történet, minden tininek el kéne olvasnia!

Amapola P
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

Gimnazistaként is olvastam, akkor minimum négy és fél csillag volt. Most újraolvastam … Feltételezem, hogy nem a könyv változott meg, talán inkább én látom kicsit másképp a világot.

Krisztina_Tóth_4
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

Ifjúságom egyik kedvenc könyve volt, nem is tudom, hányszor olvastam.

Lahara SP
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

Erre emlékszem, hogy nagyon más volt, mint az írónő többi könyve, nem is jött be igazán.

Zsuzsanna_Székely
Christine Nöstlinger: Órarend randevúval

Jó, hogy a könyv emlékeztet rá, milyen fontos dolgok gyötörték az embert gimiben!