!

Konzerv ​Konrád 19 csillagozás

Könyvtár

E gyermekmű hőse egy műgyerek. Óriás konzervdobozban szállítja le a posta, majd tápfürdő segítségével lesz belőle épkézláb fiú. Milyen kalamajkákba keveredik a technikailag tökéletes Konrád? Sikerül-e az átprogramozás? Miként lesz belőle szeretetre méltó emberi lény? Erről szól a kästneri humorral megírt kis remek.

Eredeti cím: Konrad oder Das Kind aus der Konservenbüchse

Eredeti megjelenés éve: 1975

Móra, Budapest, 1985
158 oldal · ISBN: 963114318X · Fordította: Bor Ambrus · Illusztrálta: Maurer Dóra

Kovaxka P
Christine Nöstlinger: Konzerv Konrád

Remekül szórakoztam, imádom Nöstlinger humorát! (Tényleg van benne valami kästneri.) Felnőttként ismertem meg az írót, nem tudom, ifjúságiként mennyire működik, de gondolom, épp annyira, mint Fehér Klára. Nagyon jók a karakterek, és az abszurd szituáció is segít, hogy ne legyen belőle tanmese. A fordításhoz külön gratulálok Bor Ambrusnak.

Lahara SP
Christine Nöstlinger: Konzerv Konrád

Nem tudtam eldönteni, hogy ez most gyerekes stílusban megírt felnőttregény vagy humoros stílusban megírt gyerekregény-e. Alapötletileg keveredik benne némely manga (pl: Zettai Kareshi) és valami karikatúra iromány, ahol a kifigurázott hősnő maga Bertuska.

KatieV
Christine Nöstlinger: Konzerv Konrád

Nagyon jó kis meseszerű történet. Inkább kisebbeknek való, kb. 10 év körüli korosztály biztosan jobban élvezné, de azért nekem is tetszett.

Mileva
Christine Nöstlinger: Konzerv Konrád

Tényleg remek, sokszor újraolvastam. Minden gyereknek tetszene, ha kötelező tananyag volna a csintalankodás :)

Kuckókapitány P
Christine Nöstlinger: Konzerv Konrád

Gyermekkorom egyik kedvenc könyve. És maradt kedvenc a remek fordításnak is köszönhetően. És Bertuskának, Egon úrnak, Konrádnak. Szeretem a különcöket. Annak idején még ki is színeztem a képeket a szöveg alapján. Sosem fogom megunni. Mindig felvidít és kikapcsol.

metahari
Christine Nöstlinger: Konzerv Konrád

Szerettem ezt a sorozatot és sajnáltam, amikor rájöttem, hogy nem lesz több folytatás. Ez a darab az egyik gyöngyszem volt.

Carmilla

– Ha mindig úgy gondolkozol, mint más, és mindig azt teszed, amit más tesz, akkor végül pontosan olyan leszel, mint akárki más, és akkor megutálod saját magadat.

97. oldal (Móra, 1985)

Carmilla

Egy csomó olyan szót tudott Bertuska, amit nem állhatott. A tisztességesen meg az illedelmesen meg a józanon meg a szabályoson kívül ilyeneket: célszerű, ésszerű, rendszeres, tanulságos, derekas, megfontolt, jóravaló, háziasszony, engedelmes, illedelmes.

57. oldal (Móra, 1985)

Kapcsolódó szócikkek: szó
Carmilla

(…) Továbbá úgy tudott Konrád autót rajzolni, hogy látni lehetett, dízeles Merci-e vagy sima.

105. oldal (Móra, 1985)

Carmilla

(…) Öklével a mellére vert, a pulcsijára, amelyen egy nagy, arany nap ragyogott egy rózsaszínű szarvas meg egy zöld macska közt.
     – Nézd meg – mondta –, nekem is csupa olyan cuccom van, amilyenben más ember nem jár. A napot meg a szarvast meg a macskát magam festettem a pulcsimra textilfestékkel. Ilyen pulcsija a világon senkinek sincs rajtam kívül, és én büszke vagyok rá!

35-36. oldal (Móra, 1985)

Carmilla

(…) Végre eszébe jutottak aztán igazi gyermekdalok: "Magasan repül a bivaly, / Ha leesik, sebaj. Bumm!", aztán hogy "Tófenéken, tófenéken ázik az anyósom".

45. oldal (Móra, 1985)

Carmilla

Bertuska általában nemigen elegyedett szóba a házbeliekkel, mert a házbeliek nemigen akartak vele szóba elegyedni. "Fura teremtés", mondták. Mert Bertuska olyan különös cuccokban járt. És mert mindenféle színűre pingálta az arcát. És mert a lépcsőn gyakran szokott magában beszélni.

59. oldal (Móra, 1985)