Frici ​a betegágyban 1 csillagozás

Christine Nöstlinger: Frici a betegágyban

Frici soha nem akkor betegszik meg, amikor szeretne. A suliban rossz fát tesz a tűzre, ám hiába dől ágynak az egész családja, ő nem kapja el a betegséget. A tüsszentőpor ugyan megteszi a hatását, de a trükk sem úgy sül el, ahogy a fiú eltervezte. Az is kiderül, hogy illetéktelen tesókat tilos begipszelt láb közelébe engedni. Az ételallergia pedig különösen nem tréfadolog. Még szerencse, hogy Fricit mindig kihúzza valaki a bajból. Meg a betegágyból.

Móra, Budapest, 2015
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631195743 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Baranyai András

dianna76 P
Christine Nöstlinger: Frici a betegágyban

Jobb volt, mint a focis történet, de ez is csak egyszer olvasós. Bár ki tudja?!
Szegény Frici mindig pórul járt, és a tesója Jocó újfent szemétkedett vele. Amúgy az a gipszes sztori volt talán a legjobb. S egy anya ugye mindent megold, hogy gyermekének a végén jó legyen!
Már megint egy könyv, amiről bedereng egy gyermekkori emlék: jó magam is – akár csak Frici – szoba, ill. házfogságra ítéltettem a tesóm skarlátossága miatt. S mindezt úgy, hogy nem kaptam el tőle. Nem is volt ez olyan szörnyű három hét, bár én csak az óvodából maradtam ki, nem a suliból.
Sajnos az illusztrációk változatlanul nem nyerték el túlságosan a tetszésemet.