A ​tűzpiros hajú Friderika 10 csillagozás

Christine Nöstlinger: A tűzpiros hajú Friderika Christine Nöstlinger: A tűzpiros hajú Friderika

Annanenő és Nokedlimacska úgy látja, hogy Friderika egy egészen normális kislány. De minden más ember harsányan nevet, amikor meglátja, különösképp a gyerekek! Kiáltozni kezdenek: „Itt jön a tűzpiros hajú Friderika! Tűz! Tűz! Lángol a feje! Vigyázat, közeledik a tulipiros!” Így szenved szegény Friderika, csak mert tűzpiros a haja. Mivelhogy nem közönséges tűzpiros hajzatot örökölt a papájától, néhány teljesen szokatlan dolog történik vele – A világhírű és rengeteg kitüntető díjat nyert osztrák írónő e műve most jelentik meg először magyar nyelven.

Eredeti megjelenés éve: 1970

Ciceró, Budapest, 2002
86 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539361X · Fordította: Sárközy Elga

Uzsonna>!
Christine Nöstlinger: A tűzpiros hajú Friderika

Friderika Annanenővel (nagynénje) és Nokedlimacskával él egy ház felső emeletén. Ha tehetik, nem mozdulnak ki a lakásból, éppen csak a legszükségesebb dolgokért mennek ki. Friderika szenved: piros haja miatt sokat csúfolják, megalázzák. Egy nap megtalálja édesapja levelét, és minden megváltozik. Kiderül, hogy egy csodálatos országban lakik, ahol minden szép, a gyerekek okosak. Egy piros könyvből megtudják, hogyan lehet eljutni oda és kezdődik a tervezgetés, készülődés.
A könyv megdöbbentő sorokkal zárul, legalább is én sokáig nem tudtam feledni az író keményen kifejezett véleményét.

Lahara IP>!
Christine Nöstlinger: A tűzpiros hajú Friderika

Hű, azt hiszem, hogy ezen nagyon sokat nevettem. És még azt is tudom, talán csak pár centivel véteném el, hogy a kaposvári könyvtárban pontosan hol található. (Vizuális memória, ha!)

Mon>!
Christine Nöstlinger: A tűzpiros hajú Friderika

Sajnos a mai világban egyre inkább előforduló dolgot ír le ez a könyv. Gyerekeknek kis aranyos történet főképp ezekkel a karakterekkel, kiknek neve még mókás is. Hát ki hívja kövér macskáját Nokedlimacskának :D
Felnőtt fejjel pedig elszomorító, hogy ilyen bántalmazások sajnos a való életben megtörténnek. Legyen az az ember haja, vagy bármi más.
És ilyenkor mit csinál az ember? Elmenekül a saját kis világába, ahol minden szép és jó.
Nekem tetszett ez a történet.

myrtus>!

Sejtelmed sincs, milyen ritkán néznek az emberek a magasba! És ha netán mégis észrevesz valamelyikük, biztos, hogy madárnak vél.

66. oldal - A tűzpiros hajú Friderika (Cicero, 2002)

myrtus>!

Friderikának egy hatalmasra nőtt, kövér, vörösszőrű macskája volt. A macskát Nokedlinak hívták.

6. oldal - A tűzpiros hajú Friderika (Cicero, 2002)

Mon>!

1. Egy millió ember közül legfeljebb talán egy akad, akinek piros varázshaja van, csakhogy ezrekkel bánnak olyan ocsmányul, mint Friderikával.