A ​rejtekajtó 4 csillagozás

Christine Kerdellant – Éric Meyer: A rejtekajtó

Terroristák ​elterjesztenek egy vírust a világhálón, amely képes kinyitni egy rejtekajtót, a backdoort, amelyen át a világ valamennyi, stratégiailag fontos számítógépes rendszerébe be lehet hatolni, méghozzá anélkül, hogy ezt bárki idejekorán észrevenné.
Ezzel a módszerrel olyan hatalom kerül a birtokukba, amely képes az egész világot romba dönteni.
Amerikában, Európában, Ázsiában a legkülönbözőbb helyeken egyszerre különféle katasztrófák következnek be. (Megbénul a légi és a földi közlekedés, összezavarodik a pénzvilág, kezelhetetlenné válnak az atomerőművek, mérgezett lesz a vízvezeték-hálózat, és a gyógyszerek, az áram- és gázellátás szünetel, nincs ivóvíz stb.) És különös, balesetnek látszó gyilkosságok történnek.
Egyedül Dan Barett, a szoftvermágus volna képes bezárnia a rejtekajtót, ő azonban szintén gyilkosság áldozata lesz. Volt barátnője és annak régi programozó ismerőse nekilát, hogy megkeresse a kódot, mert biztosak benne, hogy Dan Barett elrejtette… (tovább)

Eredeti cím: La porte dérobée

GABO, Budapest, 2009
504 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636892081 · Fordította: Haas Lídia, Paksy Eszter

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!
Christine Kerdellant – Éric Meyer: A rejtekajtó

Ez igazán érdekes és csavaros történet volt. Egy 500 oldalas könyvnél, amikor többször is másképp vélekedtem a történet kimeneteléről, okozott meglepetést!