A ​mezők világa 12 csillagozás

Christine Henkel: A mezők világa

Megelevenedik a szántók, rétek élővilága! Böngésző és egynyelvű szótár egyben! Szórakoztatóan tanít az óvodában és otthon! A rétek és mezők állatai között olyan sok megfigyelnivaló akad: Hová bújt az üregi nyúl? Hogy néz ki egy szöcske? Mit rágcsál a hörcsög? A kis felfedezők itt mindent megtudhatnak a mezők lakóinak izgalmas világáról!

Manó Könyvek, Budapest, 2012
16 oldal · ISBN: 9786155220203

Trudiz >!
Christine Henkel: A mezők világa

Gyönyörű, élethű illusztrációkkal szemléltetett, nagyalakú könyv várja kis „olvasóit”. E kötet elkalauzol minket a patakhoz, a mezőre, a szántóra, a gabonatáblákra, s még a felszín alá is. Az éjszakai és téli világból is láthatunk ízelítőt. Sok-sok kedves állat és növény kap helyet a megadott életterekben.
Ez a nagyon tetszetős, igényes alkotás lehetőséget nyújt az adott oldalon a keresgélésre, az arányok, színek megbeszélésére is gyermekeinkkel.

SzTEtti>!

Szuper böngésző!
Nagyon büszke vagyok a lányomra, hogy ennyi sok-sok állatot felismer 2 évesen. Nagyon kevés új volt benne neki. Még az „anyakacsát” és az „apakacsát” is meg tudja különböztetni. Jó, a citromlepke az lepke, a tőkés réce meg kacsa, de egy 2,5 évesnél ez szerintem elhanyagolható. :D
Az a szuper, hogy nagy alakú a könyv, és keménytáblás, így lehet nyúzni. Minden féle ökoszisztéma előfordul benne, ami a mezőn fellelhető. Van tavi életkép, éjszakai, havas, föld alatti, stb. Ami kicsi hátrány, hogy az oldalakon iszonyat tömegnyomor van. :D :D :D Egy 3-4 éves már biztos megkérdezni kint a mezőn anyut és aput, hogy akkor most hol a róka/borz/vakond/szarvas/pele/nyuszi, mert a könyvben egymás mellett voltak. :D

Millázs>!
Christine Henkel: A mezők világa

Ez a legjobb idáig. Szép, színes, élethű rajzok, nagy alakú, vastag lapok, rengeteg állat, nagyon sok információ.
Szuper böngésző!

Szivecskedo P>!
Christine Henkel: A mezők világa

Nagyon szeretem ezt is és az erdőset is! :) Szép, én is tanulok Rebussal együtt. Ezeket lehet, hogy be fogom szerezni itthonra is.

KNW I>!
Christine Henkel: A mezők világa

Jók ezek a böngészők – ezzel a darabbal nekem az a pici bajom van, hogy nagyon közel van egymáshoz egy sor állat, ami azért a természetben így nem fordul elő.