Dark ​Storm (Dark Saga 20.) 20 csillagozás

Christine Feehan: Dark Storm Christine Feehan: Dark Storm Christine Feehan: Dark Storm

A ​DARK STORM IS ON THE HORIZON…

Return to Christine Feehan's „steamy and dreamy” (Publishers Weekly) world of her New York Times bestselling Carpathian novels as roiling passions collide in a perfect storm of dangerous desire that only a precious few can hope to outrun…

Awakening after all this time in a world of absolute darkness and oppressive heat, Dax wonders in how many ways the world above must have changed. But it is how he has changed that fills him with dread and loathing. Buried alive for hundreds of years in a volcano in South America, Dax fears that he has become the full-fledged abomination that every Carpathian male fears, a victim of the insidious evil that has crept relentlessly into his mind and body over the centuries.

But there are some things that never change.

His name is Mitro, the vampire Dax had hunted all these long centuries. Once at the side of the prince of the Carpathian people he is the epitome of everything malevolent,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Little, Brown Books, Boston, Massachusetts, 2013
Jove, New York, 2013
Berkley, New York, 2012

PEvice>!
Christine Feehan: Dark Storm

Nos ez a rész jobb volt mint az előző 3. Már kezdtem nagyon unni a sorozatot hasonló volt a párok összejövetele és a férfi-nő közötti kapcsolat kialakulása. Ez itt és most számomra egyedibb volt. Szuper erős Dax aki nem viselkedett ősember módjára, de nagyon jó jellem vonásokkal rendkezeik annak ellenére, hogy sok szereplőnél idősebb, befogadóbb az új világgal szemben. Riley hihetetlenül szuper tulajdonságokkal bír. :) Valószínű, hogy az eddigi Kárpáti világ egyik legerősebb párját ismertük meg ebben a részben spoiler . Kell nekem Dax :) aki tudja és ismer az tisztában van vele hogy az ősi gyógyító, a herceg őre volt a szívem csücske spoiler de most már Dax és ő versenyezhetnek értem :P Hiányzott a kárpátok, hiányzott a régiek világa, élete, sorsa és és említése. Remélem a következő részben többet fognak szerepelni :) vagy remélem lesz egy kis novella a karácsonyi részhez hasonlóan :)

Trice29 P>!
Christine Feehan: Dark Storm

Ez a rész is izgalmasra sikerült. Nem volt kiemelkedő, de jól szórakoztam. Előkerült egy újabb ősi, elpusztult egy nagy gonosz. Kaptunk egy újabb erős párt, szépen haladunk. Szeretnék már kicsit visszatérni a Kárpátokba :o)

Fairymysz>!
Christine Feehan: Dark Storm

Imádtam! Dax a sárkány-kárpáti fantasztikus karakter volt. Odavoltam a kapcsolatáért a sárkánnyal és persze Riley-val. Hihetetlen öreg ősi, mégis annyira gyengéd, romantikus és humoros volt, hogy a legtöbb kárpáti hím simán szégyellje össze-vissza magát és kérjen udvarlási és „hogyan kell megbecsülni az életpárunk” tanácsokat Daxtől. :D
Riley kapcsolata a Földdel nagyon szuper és annyira örültem, hogy végre egy kárpáti életpár, aki nem nyavalygott és ellenkezett a sorsa ellen. Sőt, teljesen befogadó volt az egész életpár dologgal kapcsolatban.
Jubal és Gary feltűnése üde színfolt volt, őket eddig is nagyon szerettem és most még inkább odavagyok értük
Nagyon jó volt, ahogy egymást ugratták, azokon meg kifejezetten vigyorogtam, amikor Riley és a Legősibb összefogtak és Daxot cikizték. :D

Mitro talán az eddigi legocsmányabb ellenfél vámpír volt, akivel eddig összefutottunk a sorozatban.
És most nagyon kíváncsian várom vérfarkasékat. *_*

Maszatostappancs>!
Christine Feehan: Dark Storm

Sok mindenbe beleköthetnék, volt benne néhány logikátlanság, csúszás az időben, de összességében nekem nagyon tetszett, Dax és Riley jó kis páros és megvolt a kémia is, a sárkány különösen tetszett:-)
Kicsit hiányzott a többi Kárpáti, bár egy kicsit kaptam, de már hiányzik, remélem a következő részben többet kapok belőlük. Ez a rész egyébként egy különálló könyvként is megállná a helyét, nem kapcsolódik nagyon szorossan az előző kötetekhez.

vklara>!

Danutdaxton /Dax – Riley Parker
„Szent szar!”
És még egyszer szent szar!
Most jöttem vissza a 18. század elejei London füstös, ocsmány nyomornegyedeiben játszódó romantikus sorozatból.
És mibe csöppentem?
Egy igencsak brutális kezdésbe, vízen és szárazföldön. Ráadásul nem csak az aljas emberi vágyak és annak hangadásába, hanem egy ősi vámpír föld alól is irányítani tudó gyilkos dühébe, és képességeibe.
Ilyen erős kezdés talán még nem is volt.
Rengeteg emberi szereplő, bele is telt jó néhány oldalba, mire felfogtam, hogy hiszen egy Jubal és Gary már szerepelt. Akiket szerettem. Csak itt Riley szemszögéből nézve, kissé gyanús alakoknak tűntek. Pedig hát, természetesen nagyon jó karakterek.
Szóval a felszínen zajlik több kutató csoport küzdelme egymással, és a félelmetes természeti jelenségekkel.
Riley és édesanyja Annabel feladata, hogy időben eljussanak a céljukhoz. Ez sajnos nem jött össze mindkettejüknek.
Merthogy Mitro Malinov maximálisan sikeresen késleltette Arabelija (Mitro megtagadott életpárja) utódainak a vulkánhoz érkezésüket, ahol fogva van tartva. És vele együtt önkéntesen Dax is.
A mélyben pedig?
O köd bels! – A sötétség vigye el!
Egy vadász, és egy vámpír ébredése jó néhány évtizedes álmukból, és egyből újbóli küzdelmük egymással.
Mindez megspékelve Legősibbel. Aki egy sárkány. Egy jólelkű, és véletlenül szintén szerethető, segítőkész sárkány, aki már az emberek megjelenése előtt is élt. És önként adja át magát, fizikai és lelki erejét, szívét, gyönyörű páncélzattal borított testét Dax-nek. Ráadásul még humora is van.
Itt jegyezném meg, hogy mélyen sérelmeztem, hogy nem volt neve. Megérdemelte volna, igazán.
Szóval, mivel Riley még nem naprakész Arabelija örökségének kezelésében, nem tudja megkötni Mitrot további fogságra, így a gonosz kiszabadul, vele együtt természetesen Dax is felszínre tör, hogy végre meg tudja ölni.
És Feehan tovább tudja fokozni még mindig a gonoszságot, az elképesztő küzdelmeket. Hova még?
Viszont, úgy tűnik, minél öregebb egy épp felébredő ősi Kárpáti, annál könnyebben akklimatizálódik, veszi fel az új kor dolgait. Jó, öt perc átképzésbe Gary és Jubal agyán keresztül még nem fér bele, hogy Dax tudja mi az internet, hisz még a tv-t sem ismeri, ezt be kell látnia Rileynek. De óriási szívével és lelkesedéssel szorgosan segít neki.
Eljutunk a De La Cruz birtokra, így Riordan is besegít a főgonosz elleni küzdelembe, amit az emberlány, két Kárpáti, és harmadikként, igaz beolvadva Dax-be, a Legősibb hajt végre, jelentem sikerrel.
Azért a De La Cruze birtokon úgy tűnik bimbóznak a szerelmetes érzelmek Jubal és a nemsokára szülő Jasmin között, bár úgy tűnik, ezt egyelőre még csak Jubal érzi.
Viszonylag kevés párbeszéd volt, így aztán annak ellenére, hogy Legősibb sárkánykának, és Dax-nek nagyon vicces párbeszédeik és cukkolásaik voltak egymás és Riley felé, természetesen keveselltem a humort.
Így viszont a rengeteg belső vívódás eléggé nyomasztó volt.
De ettől függetlenül ezt a részt is szerettem.

Magdika_Becske>!

Az álmok az angyalok módszerei arra, hogy megmutassák nekünk, mi van a másik oldalon.

Dark Saga sorozat · Összehasonlítás