Dark ​Blood (Dark Saga 23.) 21 csillagozás

Christine Feehan: Dark Blood Christine Feehan: Dark Blood

The ​fates of a warrior reborn and a seductive Dragonseeker are irrevocably entwined in the new Carpathian novel by #1 New York Times bestselling author Christine Feehan, “the queen of paranormal romance” (J. R. Ward).

At long last you are truly back with us…

Zev Hunter was an elite warrior, a dark-blood dealer of death to rogue Lycans who preyed on mankind. He was a loner, never given to personal attachments, and damned fierce at his job. But Zev begins to question his past and his purpose when he awakens in the darkness of the sacred cave of warriors—and is soothed back to consciousness by the sensuously familiar voice of one woman, the woman who has haunted his fantasies for centuries. She was Branislava, member of the Dragonseeker clan…

Mother Earth called the ancients to witness your rebirth…

For this half-mage, half-Carpathian temptress, the ritual of awakening Zev to the council of warriors was the only way to save him. Locked away for his own… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Berkley, New York, 2014
Piatkus, London, 2014

PEvice>!
Christine Feehan: Dark Blood

Sok-sok rész olvasása után nagyon régóta nem voltam ilyen elégedett a sorozat egyik kötetével kapcsolatban. Imádtam minden sorát, nagyon jól felépítette ezt a részt az írónő! Minden volt ebben a részben, nem csak csata, nem csak szerelem. Olyan kár, hogy a magyar kiadók nem foglalkoznak ezzel a sorozattal.
Imádtam Zav és Bronni kapcsolatát. Mindketten nyitottak voltak a modern kor változásaira, gyorsan tanultak kölcsönös tiszteletet adtak egymásnak. Újabb szálakat nyitott meg az írónő már így a huszonvalhanyadik rész után is, ez a sorozat biztos nem lesz lezárva egyidegi.
spoiler
Szívből ajánlom mindenkinek ez a részt. Itt szerencsére nem ismételgette magát az írónő a Kárpáti szokásokkal és hagyományokkal kapcsolatban :)

Trice29 P>!
Christine Feehan: Dark Blood

Nehezen találok szavakat. A történet végigszántotta az agyamat, a gyomromat és a szívemet. Ennyire intenzív rész még egy sem volt. Sok kérdésre választ kaptunk, csatáztunk, szerettünk, kémiáztunk ezerrel. Az egyik kedvenc jelenetem a közös tánc volt, felemelő. Vérzik a szívem az eltávozottakért! Ebből a részből egyértelműen Branka lett a kedvencem. Csendes, okos, érzékeny és erős :o) Külön öröm volt számomra, a már korábban megismert kedvenceimmel újra együtt lenni. Nagyon erős ez a sorozat!

Veress_Éva>!
Christine Feehan: Dark Blood

Szeretem ezt a sorozatot. Ez a darab kivételesen hosszúra sikeredett, és akadt benne akció bőven, hihetetlenül bőven….
Összeesküvés, testvér varázslópáros, hihetetlen csata, belső konfliktusok, és természetesen szerelem. Kedvelem Zevet, erős egyéniség és hihetetlenül becsületes. Szép új családra tett szert akik legalább olyan komolyan veszik a kötelességüket és az összetartozást, felelősséget mint ő maga. Találkoztunk égi jól ismert szereplőkkel, és persze it vannak az újak is akik néha néha feltűnnek a háttérben de olyan jó lenne róluk többet megtudni. Nagyon szerettem volna viszont látni végre a 23. kötetből a kedvenceimet, Riley és Dax. Minden régebbi szereplőről esik pár szó de róluk szinte semmi sem. Pedig gyanítom hogy Skyler és Riley valamilyen módon rokonságban állnak. Ha mindenki hasra van esve Skyler kivételes kapcsolatától a természettel azt hiszem szó szerint hasra esnének Rileyn. :)
Na de vissza a lényegre. Valamiért Branislava karaktere számomra teljesen felejthető. Zev és a mellékszereplők vitték a hátukon a könyvet Branislava nem sokat tett hozzá. Nem ő lesz a kedvenc női karakterem.
Nagyon jó volt olvasni, de úgy látom már nem nagyon van több megjelent könyv az írónőtől ebben a sorozatban. Kár, szívesen olvasnám még a történeteket. Végül is ne feledjük, még egy varázsló szabadlábon van. :)

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Christine Feehan – A Kárpátok vámpírjai 26 – Sötét vér

Megint remek rész volt, élvezettel olvastam minden sorát. Meghökkentő fordulatok voltak benne. Nagyon jó volt a féktelen szerelem az életpárok között, fülledt erotikával fűszerezve. Tetszett, hogy újra találkozhattunk Luiz-zal, a Jaguár-ból lett Kárpátival, remélem azért, mert valamelyik következő részben Ő is megtalálja majd a párját. Sok régi ismerős is megjelent újra, jó volt a spontán buli a tisztáson. Várom a következő részt.

vklara>!

Zev Hunter – Braislava Dragonseeker
Fantasztikusan borzalmasra sikerült ez a rész.
Sírdogálós kezdés, romantikus rész, borzalmak. Pihentetőül szintén össznépi :)) táncikálás. Majd ismét borzalom hegyek, végre még egy főgonosz halála (remélhetőleg végleges), némi sírdogálás a frissen felbukkanó nagypapa halála miatt, és zenés, harangocskázós szerelem.
Rányomtam az ötösre, mert Feehan fantáziája kimeríthetetlen, ezt el kell ismernem.
De ettől a résztől most besokalltam, ismét szabadságra kell mennem a sorozatból.
Pedig nagyon szerettem a főhősöket, egymás iránti rendíthetetlen bizalmuk és szeretetük, vagy falkatárs, barát, felebarát felé irányuló elköteleződésük végtelenségét.
És akkor a történet:
Zev haldoklik az előző csata következményeként, de Branislava összeköti a lelkét magával, így sikerül megmentenie. Csak ez ugye az életpárság.
Csakhogy ezt Zev nem igazán akarja elfogadni, mert ő most már kitaszított, és különben is, a kevert vér…
Viszont, Fennek és Dimitrinek muszáj felébreszteni, mert a harcosok termébe kell vonszolják, ünnepségre, ahol meglepő dolog derül ki.
Nem csak hogy nem tiszta vérfarkas, köszönhetően a rengeteg mindenféle vércserének, hanem a tenyér lyukasztó oszlop fellebbenti a titkot, Dark Blood vér csörgedezik az ereiben. Így aztán Dimitri és Fen kap egy testvért, bónuszként a Dark vérvonal mellé aki félig Kárpáti, és vérének erőssége miatt még a nappalt is bírja. Szóval az erősek között is igencsak elöl jár.
És nem csak ebben hasonlít Gregorira, hanem a nőket érintő nézete is hasonló. Utasít, irányít, tilt, engedélyez. Illetve csak ezt gondolja, mert ez a kapcsolat kétoldalú, és Branislava nem igazán tolerálja, bár igazán kedvesen próbálja rávezetni a helyes társasági stílusra.
Ugyanekkor Gary is Kárpátivá avanzsál, és Luiz is, a jaguár férfi.
Szóval az új tagok avatása izgalmakat hoz, és a háromfős Dimitri Tirunul – Fenris Dalka – Zev Hunter testvér trió mostantól kifogyhatatlan poénokkal cukkolja egymást, miközben hátukat szorosan egymásnak vetve foggal-körömmel védelmezik egymást, és szeretteiket.
Mivel azonban a boldogság sosem lehet felhőtlen, életre kel a legveszélyesebb varázsló hármasiker csapat. Akik nem keveset kínozták Branislavát és Tatijanát.
Aztán jön néhány árulás, gyilkolászás, majd elég kemény csata a gonosz ismeretlennel, gyógyulgatás, szerelem, és egy csodálatos parti ahol végre mindenki mosolyog, és táncol a párjával.
Csak, hogy másnap Xavier – Xaviero – Xayvion előássa a csatabárdját, és minden átkozott mocskos trükkjét a varázstarsolyából, amit nem igazán részleteznék, remélem már csak egyikük él.
A vége pedig béke, szerelem, boldogság.
De meddig?

Dark Saga sorozat · Összehasonlítás