Berlin 4 csillagozás

Christine Berger: Berlin Christine Berger: Berlin Christine Berger: Berlin

A színes, zsebben is hordható, részletes térképekkel is ellátott útikönyvben megtalálhatja a Berlinnel kapcsolatos legfontosabb információkat. A kötet tájékoztat a múzeumokról, éttermekről, vásárlásról, szállásokról kiránduló utakról és a túrázási lehetőségekről. A legfontosabb német kifejezések és mondatok a kiadvány hátsó lapjain megtalálhatók.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Marco Polo Corvina

Corvina, Budapest, 2019
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631364354 · Fordította: Balázs István
Corvina, Budapest, 2017
Corvina, Budapest, 2012
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631360769 · Fordította: Balázs István

risingsun>!
Christine Berger: Berlin

Berlin. 3,5 milliós élő, eleven, színes forgatag. A múlt elemeit éppúgy megtartó, mint ahogy egyúttal új, nagyobb, színesebb, tiszta üvegeivel csillogóbb is. Mindent megtalálni benne, ami egy mai, modern városban elengedhetetlen, ami mégis érdekessé és különlegessé teszi az a kettéosztott idők megmaradt és lépten-nyomon fellelhető emlékei. Egy hosszú hétvégére, de akár egy egész héten keresztül is bőven talál magának az ember látnivalót ebben a városban, s ebben hasznos segítség lehet ez az útikönyv.

Amiért nagyon megkedveltem a Marco Polo útikönyveket, az a könyvekben található ajánlott rövidebb-hosszabb városi séták miatt volt. Ezek ugyanis az adott város eldugottabb, nem annyira a turisták által látogatott helyeit, városrészeit, utcákat mutatja be, melyek valamiért mégis érdekesek és így különleges élményt tudnak nyújtani. Nem volt ez másként Berlin kapcsán sem. Az egyik ajánlott útvonal a berlini fal útját és környékét mutatja be (ez talán nem volt most annyira különleges, ezt talán amúgy is megnéztem volna), a másik viszont Berlin egy kevésbé ismert, árkádos, belső utcákkal és udvarokkal tarkított arcát mutatta meg. Ezek a séták most is nagyon jók voltak, kivételesen azonban sokkal többet vagy talán hosszabb útvonalakat is el tudtam volna képzelni.

A 2012-es kiadású útikönyvben szereplő árak helyenként emelkedtek, de a további, pl. múzeumok nyitva tartására vonatkozó adatok még most is pontosnak bizonyultak. A látnivalókat városrészekre bontva mutatja be röviden, de érdekesen. A városnézés mellett pedig a vásárlásra, éttermekre és sörözőkre vonatkozó rész is hasznos és érdekes volt.

Renáta_G>!
Christine Berger: Berlin

Berlin izgalmas, eseménydús, multikulturális,
napról napra változó város:
ikonikus történelmi látnivalók,
trendi kiállítások a művészetek szerelmeseinek,
parkok a csendes piknikre vágyóknak és
pezsgő éjszakai élet a szórakozásra vágyó fiataloknak.

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2017/08/17/berlin_a_naprol_na…