Autoboyography ​– Egy fiús könyv 5 csillagozás

„Mennyi ​örömmel és bánattal jár queerként felnőni!” – Teen Vogue

Tanner Scott és családja három éve ezelőtt költözött el Kaliforniából Utah államba. A biszexuális kamasz nehezen illeszkedett be új környezetébe. Most, hogy már csak egy féléve van hátra a középiskolából, alig várja, hogy szabad lehessen az egyetemen, így hát elhatározza, hogy az utolsó, Utahban töltött hónapjain nem fogja megerőltetni magát.
Amikor azonban a legjobb barátja, Autumn felveti, hogy jelentkezzen a Provo High nagy presztízsű kreatív írás szemináriumára (ahol csábítóan nagy jutalom jár annak, aki egy félév alatt képes összerakni egy saját könyvet), Tanner nem tud ellenállni a kísértésnek, és belevág. Már csak azért is, hogy bebizonyítsa Autumn-nak, hogy már az ötlet is komolytalan. Miért ne lehetne négy hónap alatt megírni egy regényt? Semmiség: négy hónap egy egész örökkévalóság!
Kiderül, hogy Tannernek csak részben van igaza: négy hónap csakugyan hosszú idő. Bár az csak egy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577041 · Fordította: Nagy Boldizsár

Breckin · Amerika Kapitány (Steve Rogers) · James Buchanan Barnes (Bucky/Winter Soilder) · mormon

Christina Lauren: Autoboyography – Egy fiús könyv

Nehéz letenni ezt a könyvet… nagyon-nagyon, sajnálom, hogy ma muszáj dolgozni mennem. Mennyi gondolat, érzés. Bárcsak minden LMBTQ gyereknek ilyen szülei lennének, mint Tanner-nek.
Nekem a 3/4-étől azért voltak problémáim a könyvvel, nem tökéletes az élmény. Viszont az nagyon tetszett, hogy magyar vonatkozású szál is van benne.
Fontos könyv, de sok klisével dolgozik szerintem.

Boglinc P
Christina Lauren: Autoboyography – Egy fiús könyv

Az idei év egyik kedvenc kötete lett számomra az Autoboyography bocs, a magyar címmel nem tudok megbarátkozni. :D.

Rendkívül jól járja körül a felvázolt témát, az alaposságának köszönhetően pedig rengeteget tanulhatunk a mormon vallásról, működéséről, felépítéséről, de arról is, mi zajlódhat le egy olyan hívőben, aki világ életében bizonyos szabályrendszer szerint élte az életét, majd hirtelen rádöbben, hogy ő bizony nem illik bele a keretbe.

Csodásan írja meg az alakuló érzelmeket, a lelki vívódásokat, és számomra szívszorító volt átérezni mindazt, amin ez a két srác keresztül megy.

Nincs túltolva benne a vallás, nem lett közönséges a másság ábrázolása, egész egyszerűen egy szerethető, érzelmes, romantikus történet, s bár nagyon nem szeretem a szimplán csak romantikus történeteket, ez a könyv bizony levett a lábamról.

Ha kedvelitek az LMBTQ+ témát, és/vagy a romantikus köteteket, adjatok neki esélyt, mert szerintem hihetetlenül jó lett!

Jóval bővebben pedig itt írtam róla: https://booktasticboglinc.blogspot.com/2019/12/christin…

Christina Lauren: Autoboyography – Egy fiús könyv

Ez a könyv egyszerűen imádnivaló. A szereplői nagyon emberiek, a romantikus szál és a srácok közti kémia mindent visz, a vallás és a melegség kapcsolatát pedig fájóan hitelesen mutatja be. Az idei évem egyik legnagyobb kedvence lett ez a regény.

Bővebben a blogon:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2019/12/konyvkritika-christina-l…

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

A bátorság azt jelenti, hogy minden nap önmagad vagy, annak ellenére, hogy a világ azt mondja, légy másmilyen.

A fordító megjegyzése

A regény amerikai megjelenése után nem sokkal, 2019. április 4-én az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza hivatalos bejelentést tett arról, hogy ezentúl nem tekinti hittagadásnak a homoszexualitást, valamint az azonos neműek házasságát, és az egyház a továbbiakban megkereszteli az azonos nemű párokat és az általuk nevelt gyerekeket is. Egyúttal törölték az egyház tanai közül, hogy a homoszexuális viselkedés és kapcsolat bűn.

401. oldal (Könyvmolyképző, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: homoszexualitás · mormon
pveronika

Tegnap este volt egy buli nem messze, Hedrickben. Breckinnel mentem. – Az eddigi egyetlen és legközelebbi helyi barátom, Breckin egy kis texasi városból menekült ide, és kissé meglepő az egyezés, de (1) meleg, (2), mormon. Nem is próbálom megérteni, hogy sikerült pont vele összehaverkodnom. Nagyon okos srác, és majdnem úgy falja a könyveket, mint Autum. Ha a szívem nem lenne másé, biztos beleesnék.

Kapcsolódó szócikkek: Breckin
Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

Sebastian tudja, hogy vonzódom hozzá: egészen biztos, hogy észrevette. Ha a közelemben van, a tekintetem mohón fedezi fel az arcvonásait, a nyakát, a mellkasát és a farmerjét.
Látta vajon, mit írtam?
Vajon rájött, hogy ő az, akiből az ihletet merítem?

shadowhunter1975 P

Az a vicces, hogy ha valaki akár két percen át megfigyel engem ezen az órán, világosan látja, mi zajlik itt. Áttehetem a cselekményt egy alternatív univerzumba, vagy játszódhat mindez a SkyTron -1 bolygón, a szereplők neve pedig lehet Steve és Bucky, lehetnek szuperképességeink is meg minden, akkor is nyilvánvaló lenne, hogy miről is szól ez a regény.

327. oldal, Huszadik fejezet (Könyvmolyképző, 2019)

Említett könyvek