A ​sötétség illata (A sötétség örökösei 1.) 255 csillagozás

Angyali csábítás, démoni szenvedély

Ezer évvel ezelőtt egy brutális harcos járta az orosz sztyeppéket, és veszedelmes üzletet kötött. Cserébe a képességért, hogy átalakulhasson kegyetlen, vérengző fenevaddá, amikor csak kedve tartja. Konsztantin eladta a lelkét – és leszármazottai lelkét – az ördögnek.
Aztán egy nap egy veszélyes prófécia felfedi az igazságot: egy család arra rendeltetett, hogy megküzdjön a sötétséggel – vagy szembenézzen a kárhozattal.
Ann Smith szerelmes főnökébe, Jasha Wilderbe, azonban a férfi elcsábítására irányuló merész terve füstbe megy, amikor szembesül egy erős farkassal, amely a szeme láttára változik át azzá a férfivá, akit imád. Hamarosan rájön, hogy nem menekülhet el a sorsa elől, ugyanis Jasha Konsztantin leszármazottja, és Ann feladata megtörni a férfi lelkét gúzsba kötő átkot.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Jasha Wilder · Ann Smith · Rurik Wilder

deen>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Érdekes az alaptörténet, tetszett a történetvezetés nagy része. Kivéve a történet elejét, amit egyszerűen nem tudok hova tenni. Ann elindul, hogy meghódítsa a főnökét valahol a semmi közepén lévő házában. Csak azt nem értem, hogy miből gondolta, hogy ez jól fog elsülni? Persze bizonyos szempontból az történt, amit várt, de kapott némi meglepetést is kapcsolt áruként, Jasha ugyanis néha farkasalakot ölt, és néha emberként is hozza a farkas formát. A történet elején átlendülve érdekes a cselekmény, izgalmas és egyáltalán nem unalmas, de érződik rajta, hogy az írónő korai könyve. A romantikus/erotikus jelenetek inkább ne lettek volna. Ezt a parancsoló, az enyém vagy férfiasnak szánt hozzáállást nem vette be a gyomrom. Jasha családja nagyon aranyos volt, tetszett az összetartásuk. Valami azt súgja a következő rész jobb lesz, Rurik számomra szimpatikusabb Jashánál.

Dyus33>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Uram! Isten! Ez durva jó volt! Tömény izgalom (és erotika) 300 oldalban! Hűűűűűűűű! Nem gondoltam volna! Nem voltak nagy elvárásaim, tudom, hogy az írónő romantikus könyveket ír, de ez… Nekem nagyon tetszett… Hozzátenném, a fordítás és a korrektúra csapnivaló, néhol olyan magyartalan és érthetetlen volt, hogy többször el kellett olvasnom mondatokat, mire felfogtam a lényeget, de a történet annyira magával ragadott, hogy ezeken a bakikon könnyen felül tudtam emelkedni. Aki szereti az „Egy világ – két faj – állandó küzdelem” sorozatot, annak kötelezően ajánlanám :)

turanett P>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Krimit olvastam már tőle, de fantasyt nem. Maga az alaptörténet jó volt, viszont végig hiányérzetem volt. Nem volt rendesen kidolgozva, csak úgy rohantak az események. Voltak dolgok amik homályban maradtak, és voltak olyanok is amire túl sok figyelmet fordított az írónő, pedig egyszer elég lett volna említeni.
Általában zavar, hogy a főhősnőnk 20 éves korára még mindig ártatlan, de ide most bele illett. Azonban ennek a „megoldása” egyáltalában nem tetszett. Hiába vagyok valakibe örülten szerelmes, akkor sem tudnám neki elnézni, hogy szinte megerőszakol. Ez nekem durva volt. Ezt a tényt próbáltam elengedni. Miután ez sikerült Jusha kellemes meglepetés volt. Nem volt annyira domináns, mint amennyire vártam. A családja is nagyon megkapó volt. Főleg Tűzmadár volt színpatikus. Remélem a többi rész már egy kicsit jobb lesz, és kiderül, hogy mi is lesz velük, mert elég érdekesen lett vége.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A sötétség örökösei 1

Ez eszméletlenül jó könyv volt, imádtam, csak úgy faltam a sorokat. Hiába C. Dodd mindegy milyen műfajban ír, minden alkotása lebilincselő.

Elátkozott csalás, elátkozott gyermekek a főszereplők, akik megküzdenek a múlt és saját démonaikkal, hogy a végén elnyerjék a boldogságot.

A szereplőket nagyon megkedveltem, sok izgalom, kaland volt a történetben és persze a szerelem és erotika sem hiányzott belőle.
Nagyon szeretem az alakváltós könyveket, ez is egycsapásra kedvenc lett.

Silverlight>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Amikor a kezembe vettem ezt a könyvet, azt gondoltam, hogy bár az írónő más jellegű könyvei tetszettek, de ez nem biztos, hogy az én történetem lesz. Persze teljesen más egy történelmin romantikus, vagy simán egy szimpla romantikus sztorit olvasni, mint egy merőben más témájú könyvet. Ugyan itt is az érzelmeké volt a főszerep, de mellé társult a fantázia világa is. Mivel szeretem az ilyen történeteket is, így úgy éreztem, hogy talán mégiscsak tetszeni fog a könyv. Az első oldalak alatt annyi adatot kaptam egyszerre, hogy azon gondolkoztam miért is kezdtem bele az olvasásába. Utána viszont beláttam, hogy kellettek a száraz tények, történelmi okítás ahhoz, hogy megértsem a Wilder család történetét, sötét múltját. Ahogy haladtam az olvasással egyre inkább éreztem azt a jófajta izgatottságot. Nekem ez egy történet, tele izgalommal, eseménnyel, érzelemmel. A rejtély része is megvan. Ez az, ami elnyerte a tetszésemet. Persze olvastam már ennél jobb történetet is, de sokkal rosszabbat is. Mindenesetre alig várom a folytatást, amit eredetileg nem is terveztem.

Laura_Bakos P>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Aranyos, misztikus történet volt, érdekes karakterekkel.

_Leelan_>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Sajnos 108 oldal után kezdtem nagyon unni.
Alapból úgy kezdődött,hogy durr bele.. Képletesen és átvitt értelemben is.
A kitalált világa nem volt olyan jól kidolgozva, de az alap ötlet jó volt.
Jasha teljesen semleges férfi volt számomra.
Ann pedig egy akaratos, kicsit idegesítő nő.
A 108. oldal után sajnos volt, hogy 10 oldalakat lapoztam át, és ugyanott tartott a történet :/
Remélem később jobb lesz.
Meg véletlen sem lehet egy lapon említeni Warddal, Kenyonnal, Frosttal, Nalinivel, Showalterrel, Ioneval. Sajnos nem találta el az írónő az aranyokat :(
Túl sok szex, kevés érdekes rész, kevés világ felépítés. :(
Remélem a következő rész jobb lesz és ez csak a kezdeti szárnypróbálgatások voltak.

Paulina_Sándorné P>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Voltak jó, kevésbé jó és rossz pillanati a történetnek. Ann érdekes lány volt, a múltjával együtt. Bátornak, makacsnak tartom. Sok mindent kibírt, miután kiderült Jasha titka. Jasha hmmm. Érdekes pasi a biztos. A családja sem semmi. Imádtam az apja és az anyja kapcsolatát – olvadtam. Ann hogy ráérzett Tűzmadár titkára. Jó volt ez a jelenet. Tűzmadár – tetszik ez a név. Érdekes Jasha és családja története. Nem semmi Ann tetoválása.

DeathQueen>!

„– Maga a férje?
– Próbálok az lenni, de ő nem egyezik bele.”

Nem mondom azt, hogy ez egy jó könyv, mert nem az. Ennek is megvan a maga hibája. A hibái ellenére is le tudott nyűgözni ez a könyv. Ann karaktere az elején valamiért nem volt nekem szimpatikus, de aztán valahogy sikerült magát megkedveltetnie velem. Jasha – t meg már az elejétől fogva megszerettem. Ha élő férfi lenne és nem egy könyves karakter, akkor bizony ráugrottam volna :D Mondhatni majdnem miden érzelem jelen volt a könyvben. Minden „egészségesen el volt benne osztva”.

t_marcsi P>!
Christina Dodd: A sötétség illata

Nekem tetszett, és bár félve kezdzem bele, kellemesen csalódtam. Christina Dodd nem ismeretlen számomra, tobb könyve is felkeltette érdeklődésem már, de még egyetlen könyvét sem olvastam. A pasit imádtam, szerelem első látásra, a Wilder család fenomenális. A csajjal voltak fentartásaim, de végülis elfogadható lett.
Beszippantott. És végre hosszú ideje egy olyan könyv, ani vonzott, és amit, nem akartam letenni, és arra vártam mikor foghatom újra kezembe. Még jó hogy az egész sorozat megvan.
És milyen érdekes utolsó bekezdést kapott.

– Maga a férje?
– Próbálok az lenni, de ő nem egyezik bele.

Sunshine>!

– Mi történt a macskával?
– Allergiás reakció lépett fel nála.
– Mire?
– Rám
– Nem szereti a macskákat? – Ann Kresley-re, saját öreg kandúrjára gondolt.
– De, nagyon ízletesek.
Ann bizonytalanul nevetett.
Azonban nem volt teljesen biztos benne, hogy a férfi viccel.

– Nővér, szeretem Annt.
– Nagyon hatásos. Ezt a hazugságot még egy férfi sem mondta saját céljai elérésére.
Hűha! Egy cinikus apáca!

Kapcsolódó szócikkek: apáca · Jasha Wilder
Sunshine>!

– De nem csak azért, mert téged féltelek. Magamat is féltem. Nélküled nem vagyok egész. Talán ez nem az a fajta szerelem, amit te szeretnél. Nekem azonban csak ez a fajta szerelmem van, és a tiéd, ha akarod.

SzAngelika>!

Abból tudod, hogy egy orosz bunkó vagy, hogy a lakókocsidat Dosztojevszkij összes művével támasztod alá.

– Gyűlölöm őket.
– Egy oka van, amiért idehoztam. – Jasha benyúlt a zsebébe.
– Ugye nem akarod megölni? – Ann úgy szorította mellkasához a hálózsákot, mint egy kisgyerek a párnáját.
– Azt hittem, nem kedveled.
– Nem ölök meg mindent, amit nem kedveled. Ha így lenne, most nagy bajban lennél.

– Szabad innia?
– Az orvosai megölnének minket, ha tudnák. Ha nem adunk neki, ő öl meg minket. – Jasha vállat vont. – Egy kis vodka nem árt meg egy ekkora embernek.

miaow P>!

– Most gondolom, azon tűnődnek, minek ennyit tanulni egy nőnek?
A közönség ismét felnevetett.
– Nem tudom. Melyik férfi az, aki magánál okosabb nőt szeretne feleségnek? – kérdezte Konsztantin.
– Pedig mind ilyet kap – jegyezte meg Zorana.

sztimi53>!

Azok a kis madarak, amiket itt látsz repkedni, a pintyőkék.

171. oldal, Alexandra Kiadó, 2011.

Frytu>!

Ha meg kell halnom, szívesebben halok meg veled, mint bárki mással ezen a világon.

A sötétség örökösei sorozat · Összehasonlítás