A ​herceg menyasszonya (Elveszett hercegnők 3.) 79 csillagozás

Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Egyszer volt, hol nem volt… három hercegnő, akiknek el kellett menekülniük a Pireneusokban lévő hazájukból, ám egy herceg később hazaviszi őket. Sorcha hercegnő és Rainger herceg már a bölcső óta jegyesek voltak. Ám a forradalom miatt Sorcha egy távoli skót zárdába kerül, Rainger pedig tömlöcbe, amely olyan mély, hogy a hercegnek már halálhírét keltik. Az őt fenyegető veszély miatt Sorcha kénytelen hazautazni egy egyszerű halász kíséretében – aki nem más, mint Rainger herceg álruhában. A börtönben töltött idő a felelőtlen ifjút veszedelmes férfivá változtatta, aki elszántan szeretné visszaszerezni országát – és a nőt, akit jobban akar, mint az életet.

Eredeti cím: The Prince Kidnaps a Bride

Eredeti megjelenés éve: 2006

Alexandra, Budapest, 2008
310 oldal · ISBN: 9789633693506 · Fordította: Csengeriné Erdő Orsolya

Sippancs P>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Ennek a sorozatnak is a végére értem. Ahhoz képest, hogy 10 évig csak nézegettem a könyveket a polcon, 1 hét alatt berántott mindhárom rész, úgyhogy kissé nehézkes most az elválás.
Még mindig azt mondom, hogy az első rész volt a legjobb, viszont Rainger teljesen elrabolta a szívemet. A múltja, a spoiler egy igazi harcost faragtak az elkényeztetett ficsúrból. Tetszett az álcája is, jót mosolyogtam az spoiler, de volt néhány érdekes pillanata Sorchával a hazaúton is.
A vége borítékolható volt, de pont ez szép a romantikus történetekben, ami pedig Claudia királynét illeti, csak sikerült elérnie, hogy még a könyvben is övé legyen az utolsó szó! :)

meteoritastar>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Ez a rész tetszett a legjobban.
Igazi tündér mese volt.
Egy álczott herceg, egy csupaszív, bátor, naív hercegnő , kalandos utazás, gonosz trónbitorló és egy erős kezű nagymama története volt ez.
Sokat mosolyogtam. Különösen, hogy memnyi gondot és aggódást okozott a hercegnő a hercegnek. Meg mikor Sorcha kérdezősködött.spoiler Jót nevettem.
Bele lehet kötni a történetbe. Volt pár gyengébben kidolgozott rész. spoiler
Ez a könyv szorakoztató volt és izgis is. De megrázó is. Szegény herceg. Nem volt könnyű sorsa.
A végét imdtam. spoiler
Voltak hibái. De kedvenc így is.

Paulina_Sándorné P>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Összességében nem volt rossz történet, kikapcsolódásnak tökéletes volt. Rainger herceg nagyon nehéz, fájdalmas dolgon ment keresztül. Csodálom érte, hogy fel tudott állni. Sorcha fura egy lány. Kalandos útjuk volt, fura volt nekem spoiler Pedig összeillő embereknek tartom őket. Mondjuk Rainger herceg fiatalnak nem volt szimpatikus.

koviki>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Véletlenül ezt a könyvet töltöttem az olvasómra William Goldman: A herceg menyasszonya helyett. Mire rájöttem, hogy ez nem az a könyv, már eléggé benne voltam a sztoriban. Az első fele teljesen rendben volt, jó kis történelmi romantikus, egészen jó alapsztorival. Aztán a második felénél nem tudom mi történt az írónővel, mert a történet átment valami borzalomba. Nulla életszerűség, sok felesleges hiszti.
És hát ez egy trilógia harmadik része, az első két részt meg nyilván nem olvastam, szóval ez egy igazán jó választás volt a részemről.:))
Nem egy erős könyv, de annál azért jobb, mint amit a borítója sejtet.:)

Habók P>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Olyan, mint az előző kettő. Ami azt is jelenti, hogy a hasonló történet így harmadszorra már elég unalmas. Jó, itt legalább utaznak, de itt is spoiler, ez azért harmadszorra kevés. De itt legalább vége spoiler És az írónőt ezentúl kerülöm.

carduelis>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Valamiért a 3 könyv közül ez tetszett a legjobban. Nem is tudom: talán megindított, ahogy a hercegnő szerelembe esik a minden szempontból egyszerű spoiler halászba. Izgalmas, fordulatos, szerelmetes.

_Enii_>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Egy kolostorban a világtól elzártan élő hercegnő. Egy megmentésére siető herceg aki álruhát ölt és „személyiséget vált”. Egy kalandokkal,érzelmekkel teli út->harc egymással és egymásért. Mikor már minden megoldódni látszik feltűnik a régi „fogvatartó”.
Nekem a 2.rész jobban tettszett(talán az érdekesebb alapszituáció miatt).Természetesen happy end-et kapunk. De most őszintén egy ilyen csavaros sztori után ki ne örülne a boldog végnek? ;)

Nitetisz>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Egyszer olvasós könnyed trilógia. Aranyos romantikus befejezés.Nem is tudok többet mondani róla.

Anndi85>!
Christina Dodd: A herceg menyasszonya

Ez a történet a három elveszett hercegnő közül a legidősebb történetét mutatja be. Szokás szerint egy határozott, erős nőt (Sorcha), és egy még határozottabb, erősebb férfit (Rainger) ismerünk meg a történetben. :) Ahogy a cím is mutatja, a két főszereplőt csecsemő korukban egymással eljegyezték, és a férfi ebből a jogából nem enged. Természetesen a nő nem akar vele menni, de nincs más választása, mert valahogy haza kell jutnia, ahogy a testvéreinek is.
Összességében tetszett a történet, ezt vártam a könyvtől és az írónőtől.

Ninácska P>!

– Csak az az ember nem fél semmitől, akinek nincs vesztenivalója.

Ninácska P>!

– A bátorság nem a félelem hiányát jelenti, hanem megfelelően cselekedni a félelem ellenére.

Ninácska P>!

– Az egyetlen varázslat ez a gyönyörű nap.

Ninácska P>!

Ez volt az egyik legidegesítőbb tulajdonsága: szóvá tette az egyértelmű dolgokat.

Ninácska P>!

– Tudod, hogy bízom benned. Sokkal jobban, mint bárkiben, akit eddig ismertem. – Sorcha felállt és széttárta a karját, mintha át akarná ölelni az egész világot. – Lehet, hogy egyszerű halász vagy, de nekem nemes lovag.

Ninácska P>!

– Ijesztő teremtés lehet ez a te nagymamád.
– A kiskutyák és a kisgyerekek menekülnek a közeléből. -Sorcha csak félig viccelt.

Ninácska P>!

– Nem mintha a férjem gyors lenne. – Salvinia kurta, erőteljes mozdulatokkal előre-hátra tologatta a kupáját. – Inkább arról van szó, hogy meg sem érzem, ha beteszi.
Bejelentését ideges nevetés követte.
– Annyira kicsi? – kérdezte Roxanne döbbenten.
– Mint egy újkrumpli – biztosította Salvinia. Nem csoda hogy barna szeme olyan szomorú volt. Sorcha beleszipogott a zsebkendőbe.
– Raingerrel nem ez a baj. Sőt, ami azt illeti, az egyik prostituált Madam Pinchonnál azt mondta, az övé jókora.

Ninácska P>!

– Imádjuk az esküvőket, és ez a maga napja! Ne felejtse el, csak egyszer lesz menyasszony!

Ninácska P>!

– Az lenne a bűn, ha meghalnál, mielőtt elérnéd a célodat – mondta Brigette anya szigorúan. – Minden más megbocsátható.