Jógabiblia 10 csillagozás

Kezdőtől a haladó szintig
Christina Brown: Jógabiblia

A jóga lényege: visszatalálás önmagunkhoz. A neves szerző a jóga legjelentősebb irányzataiból válogatott össze 170 különböző testtartást. A fizikai és mentális szinteket is átfogó, színes ábrákkal teli kötetet kezdőknek és haladóknak egyaránt ajánlott, mert segítségével mindannyian megtalálhatjuk a céljainknak és képességeinknek leginkább megfelelő gyakorlatokat.

Alexandra, Pécs, 2007
400 oldal · ISBN: 9789633694268 · Fordította: Getto Katalin
Alexandra, Pécs, 2005
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633694264 · Fordította: Getto Katalin

cippo I>!

Christina Brown: Jógabiblia Kezdőtől a haladó szintig

Autodidakta jógiknak egyáltalán nem ajánlom, a tamas-guṇa, a tehetetlenség természetének álhatatossága okán. Helyette javallott a viksepa, azaz az elme nyughatatlanságának csillapítására az alapos vicharama, a vizsgálódás, a tudakozódás hiteles mesterek szigorú és szakszerű felügyelete mellett. ;)

Niann>!

Christina Brown: Jógabiblia Kezdőtől a haladó szintig

Kimondottan kezdőknek nem ajánlanám, csak miután szereztek némi gyakorlatot, részt vettek néhány jógaórán (csak néhány alkalomról van szó). Ezt követően viszont teljesen jól használható a könyv, számos variáció, részletes leírás, lehet kedvünkre válogatni.

Blissenobiarella>!

Christina Brown: Jógabiblia Kezdőtől a haladó szintig

Nagyon szeretem, és hasznos könyv ez.
Fél csillag levonás, mert néhol tényleg nehezen érthető egy kezdőnek.

Andrea_Sindel>!

Christina Brown: Jógabiblia Kezdőtől a haladó szintig

Hasznos segédkönyv azoknak, akiknek van jógahátterük és az asana-repertoárjukat akarják bővíteni.
Nem pontosak azonban a hatások, főleg nem részletesek, és a ki ne végezze rész sem tökéletes (gyakorlatilag NINCS). Enélkül pedig tudatlan kézben veszélyes is lehet ez a könyv… legfőképpen önveszélyes.

Molu P>!

Christina Brown: Jógabiblia Kezdőtől a haladó szintig

Egy-egy ászana/testtartás egy nyitott oldalon jelenik meg leírással és fényképpel. 170 testtartás van a könyvben. Légzés technikát és mudrákat is bemutat. Valóban a kezdő és haladó jógahelyzetek megtalálhatók benne, így bárkinek hasznos, akár kezdő, akár haldó, de véleményem szerint csak azoknak, akik már jártak vagy járnak jógázni egy tanárhoz, ugyanis enélkül igen nehéz megérteni mit hogy kell csinálni.

csigacica>!

Christina Brown: Jógabiblia Kezdőtől a haladó szintig

Nagyon jól átlátható a könyv és tényleg minden szintű jóginak való. Nagyon tetszett és próbálom is a pózokat hamarosan.