Lovak ​és pónik 6 csillagozás

Christina Braun: Lovak és pónik

A végtelen legelőn pajkos csikók vágtáznak. A kedves póni megbízhatóan cipeli lovasát. A lovakat az istállóban ellátják, lovaglás előtt pedig felnyergelik és felkantározzák. Sokféle ló van: kicsi és nagy, szilaj és nyugodt, melegvérű és hidegvérű, de egytől egyig csodálatos teremtmények. Ismerd meg a lovak lélegzetelállító világát! Ismeretterjesztő könyv önálló olvasásra. Ebben segítenek: a nagy méretű betűk, a rövid bekezdések, a szövegértést fejlesztő tudáspróbák.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi Micsoda Olvasó

Babilon, Budapest, 2019

Vaklarma P>!
Christina Braun: Lovak és pónik

Sosem tudtam túl sokat a lovakról, ezért ezzel a könyvvel én is sok új dolgot megtanultam róluk. Nagyon informatív, szép kis könyv, sok gyönyörű fotóval és elég egyszerű magyarázattal, hogy a gyerekek (és laikus anyáik) is megtudják a legfontosabbakat a pacikról. Az is tetszett, hogy az egyes részek végén összefoglaló, feleletválasztós kérdések is vannak, amelyek megválaszolásával jobban rögzülhetnek az olvasottak. Kicsit iskolás módszer, de működik. A végén még egy csikó-interjú is elfért, ami azért is volt jópofa, mert kicsit lazított a könyv komolyságán. (És persze a csikókat mindenki imádja, fotón is, rajzolva is, meg mindenhogy) Szóval simán megérdemli az öt csillagot.

Szandi1024 >!
Christina Braun: Lovak és pónik

Könyvtári dolgozóként sok mindenkinek ajánlottam ezt a könyvet. Már akiket kifejezetten érdekelt ez a téma. És most jómagam is kézbe vettem, hogy elolvashassam. Mivel én magam is nagyon szeretem a lovakat, nem nulla tudással álltam neki a könyvnek. Viszont még így is sok új, és egyben hasznos dolgot tudtam meg a lovakról, tartásukról stb. Szerintem pont megfelelő hosszúságú, és kellően informatív kisiskolások számára. Főleg így, hogy fejezetekre van bontva. A betűméret szintén kedvező számukra. Az pedig a ráadás, hogy a fejezetek végén tesztelhetik a tudásukat.

Szívecske>!
Christina Braun: Lovak és pónik

Mikor megláttuk, nem hagyhattuk ott a könyvtárban a sorozat e részét. A heti egyszeri lovaglásnak köszönhetően a Mi szeretnél lenni, ha felnőtt leszel? kérdésre megjelent a lovasoktató is válaszként, így érthető a tudásvágy ezirányba.
A könyv felépítése a szokásos: fejezetekre bontva, sok szép fotóval követhetjük végig az ismereteket. A betűtípus és méret kedvez az olvasni tanulóknak, kezdő olvasóknak. Kellően informatív, de nem elárasztóan – szerintem itt jobban eltalálták a mélységet, mint a macskaféléknél. Minden témakör után, illetve a végén tesztelhetjük tudáspróbával, hogy megjegyeztünk-e mindent.
Voltak részek, amiket így, egy évnyi lovardába járás után már tudtunk, de azért nekünk is volt benne bőven újdonság. A kislányom nem akarta elárulni, hogy miért, de azt mondta, neki nem jött be. Erre nem számítottam, mivel érdeklődve végighallgatta, nézte a könyvet, sőt a teszteknél is sok mindenre emlékezett. Annyit észrevételeztem felé, amire rábólintott, hogy volt olyan kérdés, amire zavarta, hogy nem tudta a helyes választ.