Valerian ​és az ezer bolygó városa 4 csillagozás

Christie Golden: Valerian és az ezer bolygó városa

A 28. században Valerian (Dane DeHaan) és Laureline (Cara Delevingne) feladata a jog és a rend fenntartása az univerzum emberlakta területein. A védelmi miniszter megbízásából a két téridőügynök az Alfára utazik – arra a szüntelen növekvő és fejlődő űrállomásra, amelyhez évszázadokon keresztül százával csatlakoztak a földönkívüli lények, hogy megosszák egymással tudásukat, ismereteiket és megismerjék egymás kultúráját.
De az Alfa szívében titokzatos, sötét erő szunnyad, amely kitörni készül és puszta létében fenyegeti a békeszerető lények harmonikus együttműködésének csodálatos szimbólumává vált űrállomást, ismertebb nevén az Ezer Bolygó Városát. Valerian és Laureline versenyt futnak az idővel, hogy fényt derítsenek a rejtélyre és megóvják a pusztulástól az Alfát, s ezzel megmentsék az egész világegyetem jövőjét.

Zsófi_és_Bea MP
Christie Golden: Valerian és az ezer bolygó városa

Az olyan fanatikus filmelőzetes rajongóknak, mint én, biztos felcsillant a szemük, amikor szembetalálkoztak a Valerian előzetesével, ami, el kell ismernem, látványban nagyon ott volt.
Voltak, akiket már az előzetes levett a lábáról, és voltak akik (köztük én is), azt mondták, igaz hogy ez a pár perc ütős volt, és nagyon jól nézett ki, de vajon számíthatunk-e majd ilyen látvány mellett minőségi történetre is?

Így nagyon megörültem, amikor lehetőségem adódott a film forgatókönyve alapján írt könyvet elolvasni. Aki az egészet pedig könyvformába varázsolta, az nem más, mint Christie Golden, akinek a Sötét tanítvány című könyve nagy kedvencem lett.

Úgyhogy nagyon sok tényező összejött, ami miatt már meglehetősen kíváncsi voltam a könyvre, az utóbbi idők leglátványosabb előzetesének történetére.

A könyv prológusa nagyon jópofa volt, ez teljesen levett a lábamról. Régi álmom, hogy végre az emberek, a Föld lakói is szerepet kapjanak valamiféle galaktikus történetben.

Na ebben a prológusban (majd végig az egész könyvben is) megvalósult ez az álmom, hisz az emberek egy nagyszabású galaktikus-fantasztikus történet főhősei lettek, más bolygók lakóival kötöttek ismeretséget, s még a békés együttélésre is nagyfokú hajlandóságot mutattak. :)

Tetszett a könyvbéli világ kidolgozottsága, ami így, könyv formában még jobban előtérbe került szerintem. Lenyűgöző volt a fajok sokszínűsége, melyekkel a történet során találkoztam, s a sok apró érdekesség, melyet megtudtam róluk, ezek az információk szerintem nagy hasznomra lesznek majd a film megtekintése során, sőt ha nem olvastam volna a könyvet, szerintem hiányoznának is.

Egy mozgalmas és kerek, szépen lezárt, de bármikor folytatható történet volt ez, a film pedig majd meglátjuk milyen lesz! :)

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/08/christie-golden-va…

WerWolf
Christie Golden: Valerian és az ezer bolygó városa

Luc Besson belesétált abba a csapdába, amit tőle nem vártunk volna. Az emberek már belefáradtak abba, hogy a moziban már csak látvány várja őket, történet nem. Talán ennek is köszönhető, hogy az IMAX csökkenti a 3D-s vetítéseket.
Christie Golden mentette ami menthető, bár meg volt kötve a keze, hiszen a forgatókönyvet kellett megregényesíteni, így nem térhetett el az ott leírtaktól. Mégis sikerült belecsempésznie egy kicsi háttér-információt, amitől a regényváltozat érdekesebb lett.
A fő történeti szál kidolgozott és átgondolt. A probléma ott van, hogy a konfliktusok nincsenek kifejtve, hanem akciójelenetekbe van zsúfolva. Pedig mennyivel jobban bele tudtuk volna élni magunkat a történetbe, ha a mellékszálak is ki vannak bontva és ezzel támogatták volna meg a fő eseményt.
A szereplők előélete, jelleme is egy dobozra hasonlít. Látjuk kívülről, hogy színes és különbözik a többitől, de nem látunk bele, amitől jobban megérthetnénk a motivációjukat.
Persze, itt felmerül a kérdés, hogy aki olvasta a képregényt, vagy látta az animációs sorozatot, annak milyen élményt nyújt a regény?
Nem rossz ez a történet, a filmben pedig a látványvilág lenyűgöző (amit a trailerek alapján szűrök le), de olyan érzésem van, mintha ez egy sorozat közepe lenne. El tudnák viselni egy előzménytörténetet, ahol megismerhetnénk a szereplőket és az utat amit eddig az eseményig bejártak.
A regény alapján teljesen más szereplőket képzeltem volna el Valerian és Laureline szerepére. Egyéniségeket, nem pedig tucatembereket.
Az biztos, hogy Golden kitett magáért és egy jó regényt adott az olvasók kezébe. Ebben az univerzumban el tudnék képzelni még sok-sok történetet, ahol jobban megismerhetnénk a nagy háborút és a különböző fajok eredettörténetét.

Rega_a
Christie Golden: Valerian és az ezer bolygó városa

Csakúgy, mint a filmet, a könyvet is imádtam! Csak muszájból hagytam abba az olvasást, pedig ha tehettem volna, egy ültő helyemben kiolvastam volna. Izgalmas volt, és néhány, a filmben megválaszolatlan kérdésre a könyv választ adott. Nagyon tetszett! Köszönöm a kiadónak, hogy kiadta és lett lehetőségem a magaménak tudni! Nem most olvastam utoljára az biztos!!!

hkriszti83
Christie Golden: Valerian és az ezer bolygó városa

Egy az egyben a film! :) nyilvánvalóan :D De mégiscsak jobb, mert úgy éreztem, mintha a moziban nézném, és közben belelátnék a szereplők fejébe.
Egy valami „zavart”, és az sem a könyvben, hanem a filmben: Valerian 27 éves férfi… tehát igazán választhattak volna egy kicsit idősebbnek tűnő szereplőket… :) Egyébként másba nem tudok belekötni, nekem nagyon tetszett a történet!!!