Battlefront ​II: Inferno osztag (Star Wars: Battlefront 2.) 45 csillagozás

Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

A Halálcsillag terveinek szégyenletes ellopása, s az űrállomás megsemmisítése után a Birodalom védekezésre kényszerül. De nem sokáig…
A megtorlások sorát egy elit katonákból álló alakulat, az Inferno osztag kezdi meg, mely azt kapja feladatául, hogy kutassa fel és semmisítse meg a legendás Saw Gerrera szabadságharcosainak maradékát. Ezek a fanatikus ellenállók továbbra is egykori vezérük szellemiségét követve vívják harcukat a Birodalommal, s ebben a küzdelemben számukra semmilyen ár nem lehet túl magas, és semmilyen veszteség sem elviselhetetlen.
Az Inferno osztag tagjai beépülnek közéjük, hogy belülről bomlasszák szét az árnyak közt tevékenykedő szervezetet. S miközben versenyt futnak az idővel, a küldetésük is egyre veszélyesebbé válik: akár egyetlen rossz lépés is végzetes lehet. A kérdés csupán az, hogy meddig mehet el az Inferno osztag, hogy megóvja a Birodalmat?

Szukits, Szeged, 2017
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974390 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

PAVideoStudio>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

A regény a 2017-ben megjelent Battlefront videójáték előzményének tekintendő, melyben a Halálcsillag elpusztításár válaszlépésként alakult Inferno osztag feladata beépülni és belülről megsemmisíteni az Álmodókat, Saw Gerrera eszméit valló lázadókat, miközben rendkívül erőteljesen jelenik meg a kételkedés.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/oLrF6Vvts5k

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

lustica>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Huh ez jó könyv volt… Pakolgattam egy ideje, nem kedvencem a Jyn Erso és Saw Gerrera szál. Mégis mikor belekezdtem 2 nap alatt ledaráltam. Ez a sztori egy birodalmi csoport oldaláról írja le a halálcsillag felrobbanása után történeteket. Beépülnek egy radiális csoport közé és belülről próbálják feltárni ki is az informátor, fordítják egymás ellen a társaságot. Iden Verseo és csapata küzdelme önmagukkal, a felmerülő morális kérdésekkel, és persze a radikális csoport tagjaival. Kicsit nyomasztó vége lett, megint rághatom magam rajta pár napig.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Az első kötet a Alkony század nagyon tetszett ritkán fordul elő velem hogy egy könyvet kétszer is elolvasnám itt megtörtént, szóval így kezdtem neki.
Az első halálcsillag felrobbanása után a birodalom egy elit egységet hoz létre, hogy Saw Gerrera meg maradt embereit kutassák fel és ha már ott vannak intézzék is el őket , körülbelül ennyi sztori.
Mi is volt a problémám igazából az unalom az, hogy nem érdekelt mit és hogyan csinálnak a karakterek baromra semmik voltak. És nem az volt itt a probléma, hogy a birodalom oldalán harcoltak, mert ott is vannak jó, karakterek, sőt talán 1-2 izgalmasabb mit a másik oldalon összesen, pedig érdekes és izgalmas dolog a kvázi rossz oldalról is látni az eseményeket.
A jófiúk oldalán sem nagyon volt olyan akiért izgultam volna, valahogy nem érintet meg egyáltalán senki.

Hippoforaccus>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Maga az ötlet nem lenne rossz, hogy az első rész után legyen egy, a másik oldalról megvilágított könyv is, de a megvalósítás nem sikerült túl jól. Nem mondanám unalmasnak, inkább laposnak, egyszerűnek és kiszámíthatónak spoiler.

Ebe_Endocott>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Rosszabbra számítottam, a könyv itteni %os pontszáma és a játék hírneve alapján, de igazából nagyon is tetszett. Pár dolgot azért kifogasolnék a történet logikáját tekintve. Pl miért nem lett volna egyszerűbb meggyilkolni az összes Álmodót? Igaz, h ezek nem a main stream lázadók, de azokhoz bárki ( a regény első részében akár milyen lecsúszott drogos is) aki azt mondta, nem komálja a Birodalmat, fegyvert és feladatot kapott, itt azért jóval nehezebb volt beépülni.
A végső nagy leleplezés meg ugyan elég várható volt, habár a névre már nem emlékeztem, úgyh utána kellett néznem. Néhány, a Zsivány Egyesben látott és csodás úton megmenekült Ellenállót szívesen vettem volna azért.
Ennek ellenére nagyon tetszettek a kalandok, a szereplők (Iden a legkevésbé) és az a komoly, felnőttes, nem pedig mesebeli hangulat, ahol sokminden megtörténhet és meg is történik.

Coruscant_Citizen>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Nekem tetszett az elképzelés, hogy most a Birodalom szemszögéből is megismerhetjük, hogyan élték meg a Halálcsillag felrobbanását. Már az első rész az Alkony század is elnyerte a tetszésemet, így kíváncsian vágtam neki ennek a könyvek…
Az olvasás során pedig az is kiderült, hogy az Inferno osztagnak küzdelme nemcsak a Lázadók ellen a Birodalomért folyik, hanem önmagukkal, a felmerülő morális kérdésekkel, és persze a radikális csoport tagjaival is szembe kell nézniük. Személyiségükből fakadóan azonban mindegyikőjükre, máshogy hat az Álmodók közzé való beépülés. S szerintem ez volt az, ami igazán megadta a történet ízét…

A teljes véleményemet itt olvashatjátok el: http://bit.ly/coruscant-citizen-inferno-osztag

Csokky>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Ebben a könyvben a Battlefront II című játékban szereplő osztag előtörténetét ismerhetjük meg. A sztori viszonylag egyszerű, de azt gondolom, hogy nem is erre, hanem a karakterek egymáshoz való kapcsolatainak kidolgozására fókuszált az író.
Ami nekem nagyon tetszett a könyvben, az a birodalmi oldal és nézőpont bemutatása volt: hogy milyen érvrendszert nevel beléjük a kiképzésük, és hogy ez a titkos küldetés során hogyan változik meg szép lassan. Persze emiatt egy „űroperához” képest elég realisztikus lett a végeredmény, de ez egyáltalán nem válik hátrányává.

Szupermosómaci>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Élvezetes volt végig követni az osztagot küldetésről küldetésre, hogy hogyan csiszolódnak egymáshoz a csapattagok és hogyan hozza ki magából mindegyikük a legjobbat feladatok során. Ajánlom olvasásra, jó volt!

Eynregiujkonyvek I>!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Érdekes, hogy ennél sokkal unalmasabb és rosszabb Star Wars könyvek jobb értékelést kaptak. Pedig ez egy kiválóan megírt akció sci-fi, ahol nem csak a cselekmény fontos, de a szereplők személyiségében is lényeges változások zajlanak. Nem rajongok a birodalmiakért, de ebben a regényben elég jól át lehetett élni, mi zajlik ott belül, és mi jár a fejükben. Elismerésem Christie Golden -nek, sikerült meglepetést okoznia. Teljes értékelésem a könyvről cikk formájában: http://starwarskonyvekportal.blogspot.com/2018/06/chris…

Kada22 >!
Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

Hát, végre a végére jutottam. Persze az, hogy ilyen sokáig olvastam ezt a szerencsétlen regényt, egyáltalán nem a könyv hibája volt. Kicsit összejöttek a dolgok, így nem volt annyi időm olvasni, mint szerettem volna.

A könyvről: Szerintem egy alul értékelt alkotással van dolgunk. Mondjuk, nekem alapból bejönnek a kémes dolgok, így lehet, hogy ez is emeli az egész fényét, de engem teljesen lekötött. A csavar kínosan egyértelmű, de én nem jöttem rá. Csak utólag fogtam a fejem, hogy miért nem jöttem rá. De igazából nem bánom, hogy így történt. Legalább még kellemesebb élmény lett belőle.
A történet remekül viszi tovább az Új remény cselekményét (a regény ott kezdődik, ahol a film abbamarad), és remekül vezeti fel a Battlefront II történetét. Rengeteg az utalás előre, hátra, ahogy azt a kánonban megszokhattuk. Lehet mazsolázni bőven. Ugyanakkor, aki egy akció dús regényt vár, biztos, hogy csalódni fog. Ez más történet. Itt kicsit lassan indulnak be a dolgok, de ezzel nekem semmi bajom nem volt.

Mint írtam, szerintem messze alul értékelt a regény, sokkal jobban szórakoztam vele, mint hittem, hogy fogok. Ha nem is első regénynek, de bátran ajánlom mindenkinek.

Tirpák P>!

Ha korán jön, akkor jön időben. Mert aki időben jön, az már elkésett.

Kapcsolódó szócikkek: pontosság
Tirpák P>!

Ha valaki a Birodalmat akarta szolgálni, hallgatólagos elvárás volt vele szemben, hogy képes legyen uralni az érzelmeit. És ebbe nem fért bele sem a lelkesedés, sem az őrjöngés, a káröröm, vagy a siránkozás – ámbár a hideg düh alkalomadtán, bizonyos körülmények között elfogadható reakciónak számított.

Kapcsolódó szócikkek: a Birodalom