Az ​elveszett gyermek 43 csillagozás

Christian White: Az elveszett gyermek

Kim ​Leamy fotográfiát tanít egy melbourne-i egyetemen. Az egyik szünetben megszólítja egy idegen, aki egy huszonkilenc évvel korábban, Kentuckyban eltűnt kislány után nyomoz. Az idegen úgy gondolja, hogy Kim az a lány.
Kim először lerázza az ismeretlent, de amikor alaposabban utánanéz a családja ausztráliai történetének, nehezen megválaszolható kérdésekbe ütközik. Mivel ki akarja deríteni az igazságot, elutazik a kislány szülővárosába, a Kentuckyban található Mansonbe, ahol felderengenek előtte a múlt sötét árnyai. Ahogy oszladozni kezd a homály, ahogy a város lassan felfedi előtte titkait, az olvasót is egyre inkább magába szippantja a regény váratlan végkifejlete felé robogó, az utolsó oldalig feszült cselekménye.

A Gillian Flynnre műveire jellemző feszültségből és a Stephen King-atmoszféra teremtő képességéből ihletet merítő regény egy családi trauma, egy vallási közösség története, lebilincselő olvasmány a szövevényes érzelmek és az emlékezet hatalmáról.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

GABO, Budapest, 2018
390 oldal · ISBN: 9789634067573 · Fordította: Bíró Péter
GABO, Budapest, 2018
390 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634066804 · Fordította: Bíró Péter

Christian White: Az elveszett gyermek

Egy történet, amely legyőzi a hiányosságait. Az alapötlet valójában arra az általánossá vált jelenségre épít, hogy manapság egyre nagyobb számban van a nyilvántartott, sokáig keresett, ám legtöbb esetben ismeretlen sorsú, soha meg nem talált elveszett gyermek világszerte. A könyv oda-vissza váltakozik a jelentől Kim eltűnésének idejéig, (Kentucky az 1990-es években) és ahogy az egy Stephen King által szemérmetlenül befolyásolt írótól elvárható, a történet sötét fordulatokat vesz, miközben szakszerűen kezeli a feszültséget, a szeretet, a gyűlölet, a megváltás és a remény útjára való vezetést. Meglepően korán megtudjuk a fontos nyomokat, de ezek a bizonyítékok nem jelentik a sztori végét – egyszerűen csak onnan építkeznek. White ügyesen építi fel a nem működő családok és a kisvárosi titkok bizonytalan, ártalmas világát, a vallási összeesküvéseket, a megrázó veszteségeket, a karakterek túlcsordult titkokkal teli életét. A szereplői mélységgel és komplexitással rendelkeznek, életkoruk, személyiségtípusuk és hátterük széles skálán mozognak, s annyira változatosak, mint amennyire érdekesek. Olvasása közben nem az a jóleső adrenalin löket járja át az embert, sokkal inkább valami furcsa, zavaró nyugtalanság. Az események ugyanis valószerűbbnek és közelibbnek hatnak annál, hogy azt hihessük, mindez csupán az oldalakon zajlik.

buzavirág>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Igazán jó szárnypróbálkozás egy első könyves írótól, az utolsó oldalakig fenntartotta kíváncsiságomat. Az történet egy eltűnt gyerek felkutatásán alapul, eltelt több évtized mire Kimet-et szembesítik eredeti életével, családjával. Nem meglepő módon ez lavinát indít meg mindkét családjában. Sok a zavaró tényező, miközben a múlt és jelen váltakozásából bontakozik ki az igazság. Nem egy vérfagyasztó thriller, de végig fordulatos, és ad egy kis betekintést a szekták világába is.

Borcsy P>!
Christian White: Az elveszett gyermek

A történet tetszett, érdekes volt. Viszont sok volt az unalmas rész. Néha leült a sztori. Bevallom, hogy Kim a főszereplő idegesített.
Több izgalomra számítottam.
Azért adok csak 3,5 csillagot a könyvnek, mert ennél sokkal jobb könyveket olvastam már és így fair az összehasonlítás.

Zanit>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Gondban vagyok a csillagozással és az értékeléssel is. Nem rossz történet, a vége még meglepetést is okozott, de akkor is hiányérzetem van, mégpedig a karakterek (főleg a főszereplő) miatt.
Kim nekem túl idegen, túl hideg volt végig, mintha nem is érdekelte volna különösebben az igazság – így annyira engem sem tudott érdekelni. Több érzelmet vártam volna tőle. De az is lehet, hogy csak nem voltunk egy hullámhosszon.
Kicsit szigorúnak érzem a 3,5 csillagot, de más könyvekkel összevetve, amikre 4-est adtam, nem érdemel többet.

hajdu_zsuzsa>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Nehezen csúszott le ez a könyv. Pedig a fülszöveg alapján jobbra számítottam. Az alapsztori nem lett volna rossz, de nagyon vontatottan bontakozott ki. Sok volt a felesleges szál is off, a végkifejlet sem okozott döbbenetet.
Sajnos nekem ez olyan semmilyen volt.

tees06>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Jobban utána kell néznem az ausztrál szerzőnek, mert baromi érdekes volt a kötet. Bár kitalált az egész szituáció, de nagyon hiteles volt. Olvasmányos, és sokszor tudott új dolgokat tartogatni számomra. Végig fenntartotta a figyelmemet, és eléggé könnyen magába szippantott a könyv. :)

Marta_Kotai_Szabone>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Nem volt rossz könyv, tetszett, csak néha olyan vontatott volt.

veronica_mars>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Ez egy remek első könyv volt Christian White-tól, szerintem még sok jó sztori van ebben az íróban.
Az alaptörténet már önmagában felkelti az ember figyelmét és nem is hagyja nyugodni, addig amíg ki nem derül a teljes sztori. Viszonylag az elején (tulajdonképp tán a néhány oldal alatt) berobban a nagy hír és utána a főszereplővel együtt deríti ki az olvasó is, hogy mi történt igazán. Bár kisvárosról van szó, és akadnak bőven „gyanús” alakok, mégis meglepő volt a fordulat, hogy tulajdonképpen mi történt Sammy Went-el. Tetszett a párhuzamos történet vezetés is, ugráltunk a múlt és jelen közt.
Összességében nagyon tetszett, de a fél csillagot azért vontam le, mert bár a „krimi szál” tökéletesen izgalmas volt és olyan jól adagolta az író az információ morzsákat, hogy nem nagyon lehetett letenni, de a főszereplő Kim annyira hideg volt, annyira személytelen, hogy szerintem egy főszereplő karaktert ennél sokkal jobban ki kell dolgozni, muszáj kötődni hozzá, hiszen róla szól a sztori. De itt ezt sajnos nem nagyon tudtam érezni.

BEV>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Ez a konyv most nagyon eltalalta a hangulatomat. Vegig izgulzam, a vege teljes meglepodes volt. Mindenre gondoltam, de erre nem. Jok voltak a karakterabrazolasok, Jack es Travis vivodasat is atereztem, de Becky es Patrick is kedvenc lett. Nem volt kulonleges maga a tortenet, de annyira az en szam ize szerint irodott, hogy egy darabig biztos velem lesz meg ez a tortenet.

cinti1011>!
Christian White: Az elveszett gyermek

Hihetetlen jó, csavaros sztori, egy percig sem untam az olvasását.Már az első pár oldalon is zajlanak az események,ami nagyon nagyon tetszett,nem kellett 100 oldalt elolvasni,mire beindult a sztori. Amikor már azt hiszed, hogy na jó akkor ez a vége,történik valami megdöbbentő. Külön tetszenek az olyan könyvek amikor a múlt-jelen között váltakoznak a fejezetek. Tetszettek a komoly témák is amiket feszeget a könyv. A szektás, túlzottan hívő ,már szinte beteg emberek, valamint a homoszexualitás ,és ahhoz való hozzáállás,gyermekrablás stb. Ebben a könyvben van lélek. Ráadásul a szerző első könyve,ami nagyon erős indítás. Csak azért 4 és fél csillag,mert spoiler

mate55 >!

Még a hét elején bukkantam rá Stephen King Kedvencek temetőjének. egy régi, megviselt példányára.

mate55 >!

Megfigyeléseim szerint a könyvespolcuk – legyen az hagyományos vagy digitális – alapján elég megbízható képet lehet alkotni az emberekről.

mate55 >!

– LEÜLHETEK? – KÉRDEZTE TŐLEM A FÉRFI.

hajdu_zsuzsa>!

-Ha úgy éljük az életünket, hogy egyetlen felsőbb hatalomnak sem tartozunk elszámolással, az olyan, mintha horgony nélkül hánykolódnánk egy szörnyekkel telezsúfolt óceán sötét vizén.