Berci ​rendet rak (Barátom, Berci) 12 csillagozás

Christian Tielmann: Berci rendet rak

Bercinek össze kell pakolnia, mivel Rozival szeretnének együtt játszani, de egy akkora kupac játék van a szoba közepén, hogy nem férnek el tőle. Persze Bercinek nem fűlik a foga a rendrakáshoz, de Rozi és Papa segítségével a gyerekszobában újra rend lesz. Berci így megtanulja, hogy miért kell egyszerűen rendet rakni – és hogy ez még szórakoztató is lehet!

Eredeti cím: Max raumt auf

Eredeti megjelenés éve: 2022

Manó Könyvek, Budapest, 2023
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635842964 · Fordította: Nánási Yvette · Illusztrálta: Sabine Kraushaar

csucsorka IP>!
Christian Tielmann: Berci rendet rak

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, de sokszor érzem, hogy rémségesen hosszú a szövege azoknak, akik számára készült. A rendrakó Berci és Rozi – miután mindent egyszerre betuszkoltak egy szekrénybe – színek szerint válogatják a holmikat, amiről a mesélő megjegyzi, hogy nem túl praktikus. Valóban, de ez a mesélés sem. A szétszórt játékok elpakolása hamarosan egyfajta nagytakarításba, lomtalanításba csap át. Tök jó üzenet, hogy azt, amire nincs szükségünk, adományozzuk el, de rendetlenség naponta (kisgyerekekkel naponta többször is!) keletkezik – ez a történet pedig végülis nem adja át, miért és hogyan tudunk elpakolni magunk után. Nagyon nagy kár érte.

Juca P>!
Christian Tielmann: Berci rendet rak

Aranyos történet, bájos illusztrációkkal. Hasonlít a Barátnőm, Bori sorozathoz. Ebben a részben a rendrakás kerül napirendre, ami Bercinek nem erőssége (ezzel nincs egyedül). Kiemelten csak ezzel a témával foglalkozó mesekönyvet nem is tudnék mondani, bár egyébként sok mesében felmerül más témák mellett. Például a Sárkányovi című mesekönyv Rendrakás fejezete szerintem szintén nagyon jó ebben a témában.
Összességében tetszett, érdemes elolvasni.

Anó P>!
Christian Tielmann: Berci rendet rak

Helyes rajzok, kedvesen didaktikus mese. Talán segít valamit, hogy a gyerekek szívesebben pakolják rendbe a holmijukat. A három és fél éves Bálint érdeklődéssel hallgatta, de nem kérte, hogy olvassuk el újra.

isahaak>!
Christian Tielmann: Berci rendet rak

Nagyon jó kis könyv ovisoknak a rendrakás fontosságáról és nagyon jó, hogy az is benne van, hogy amit nem használunk, azt el lehet ajándékozni, és csak a használhatatlan dolgokat kell kidobni :) Bár a ragaszkodó típusú 6 évesem azonnal közölte, hogy ő ugyan semmelyik játékát sem szeretné elajándékozni :D de aztán sikerült meggyőzni, hogy a hamarosan megérkező kis unokatesójának félretehetnénk pár babás játékot :)