Berci ​óvodába megy (Barátom, Berci) 24 csillagozás

Christian Tielmann: Berci óvodába megy

Hurrá! Berci végre óvodába megy, ahol rengeteg izgalmas kaland vár rá. Rajzol egy óriási lovagvárat, paradicsomszószos tésztát eszik, végül ebéd után még a sok fáradalmat is kipihenheti. Egy baj van csak: Mama túl hamar jön érte. Pedig ő még maradna…"

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2022
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634033103 · Fordította: Nánási Yvette · Illusztrálta: Sabine Kraushaar
Manó Könyvek, Budapest, 2020
Manó Könyvek, Budapest, 2019

karolka P>!
Christian Tielmann: Berci óvodába megy

Nagyon jó pofa könyvek a Bercisek. Szeretjük őket, de így hét évesen lassan kinőjjük őket. Érdemesebb lesz mostmár a komolyabb Berci történetek felé fordulni.

Niphrendil IP>!
Christian Tielmann: Berci óvodába megy

Jó, hogy van ez a fiús verzió, de a Bori sorozatból valahogy valószerűbb az óvodai téma. Azért ez is tetszett, de az ovisunk nem nagyon tud vele azonosulni.

Lizi90>!
Christian Tielmann: Berci óvodába megy

Ez menő kis könyvecske! :D Nekem ez tetszett, egyszerűen mutatja be egy háromévesnek, hogy mire számítson. Habár már nem emlékszem rá, hogy óvodás koromban hogyan mentek a dolgok, de nagyjából úgy tűnik, hogy ilyesmi lehet manapság az ovisok élete. Remélem unokaöcsémnek is ilyen idilli ovisnapjai lesznek, és majd úgy gondol vissza rá, hogy milyen menő volt oviba járni. :)
off

Millázs>!
Christian Tielmann: Berci óvodába megy

Szeretjük Berci meséit, de ezt igazíthatták volna a magyar óvodai szokásokhoz, mert ugyebár egy ilyen füzetnek az a célja, hogy a gyerkőc megismerje mikor, mit, miért csinálnak az oviban, és megkönnyítse a beilleszkedést.
Ebéd után nálunk nincs foglalkozás, csicsis egyből. Ha felkelnek, uzsi. Itt az anyukája egyből elviszi. Saját tízórai mindenkinek dobozban és kulacsban, oké, lehet, hogy magánóvodáról van szó.
A közös kirándulás kincskereséssel egybekötve viszont határozottan szimpatikus befejezése a mesének, és igaziból is egy izgalmas program az ovisoknak és a szülőknek.