Berci ​kisállatot szeretne (Barátom, Berci) 12 csillagozás

Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

Mindjárt négy éves vagyok! – kiabált Berci. – És aki ennyi idős, az nyugodtan kaphat egy háziállatot a születésnapjára. Késlekedni azonban nem lehet, különben még valaki más veszi meg a világ legédesebb fekete nyusziját…

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2017
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155385308 · Fordította: Szűcs Kinga · Illusztrálta: Sabine Kraushaar
Manó Könyvek, Budapest, 2014

Gelso>!
Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

„Terápiás” célból történt ez az olvasás – mert a kisebbik fiam szerint én vagyok a világ legrosszabb anyukája, hiszen nem engedek neki semmilyen kisállatot tartani, esetleg halat, de azt meg minek, merthogy az unalmas.
Nagyon aranyos történet, amely mindent megtesz azért, hogy a „kőszívű” szülő szíve vajszívvé váljon, de én még mindig azt vallom, hogy „semmilyen”
Látom Berciben a kisfiamat, de sajnos az anyukában magamat nem – így még mindig nem változott a hozzáállásom az otthoni kisállattartás-témához.
Így a terápia sem volt sikeres. De azért a füzetke megérdemli a sok csillagot.

Caledonia_Valley P>!
Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

Pöppet idegesítő Berci nyávogása, s noha gyerek, nem szoktak ezek a kötetek ennyire rinyálósak lenni… Valahogy mindig is sikerült tanítási célzattal megírni ezeket a meséket, ez most valahogy nem jött össze. :(

Millázs>!
Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

Még hogy szeretne, na persze! Akarja és követeli a kisállatot.
Ezzel a füzettel nem lenne semmi baj, ha nem a hisztizős résztől indítana. A szülő-gyerek játszma elejére is szánhattak volna egy oldalt, amikor a gyerek még behízelegve, szépen kérve adja elő a kívánságait. Persze bepöccen, mert kicsinek nézik (joggal, négy évesről van szó). A szülőket viszont nem értem, ha Frici tarthat tengeri malacot, nem tilthatnak meg egy kisállatot Bercitől sem. Bár kérdés, Frici mikor kapta első állatát.
Bercinek pedig járt volna egy „visszább az agarakkal” figyelmeztetés, ha már a papa mellénnyel, kendővel a nyakában pipázgat, újságot olvas.

Jaj, nálunk vajon milyen mánia lesz?!

berlin>!
Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

Nem győzött meg, a nyavalygós részt egyenesen kihagytam, mert nem értettem vele egyet…

worsi P>!
Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

Berci azért nyavalyog, mert kisállatot akar. Volt benne egy olyan pont, amikor a bátyja is azt mondta a szüleinek, hogy vegyék már meg neki a kisállatot, hogy ne nyígjon már ezért. És tényleg. Mint a borítón is látszik, a kitartás elnyeri méltó jutalmát, jelen esetben egy nyulat.
Nem tudom eldönteni, hogy ez most jó-e, mert azt tanítja a törpiknek, hogy te is tudod gondozni a kisállatot, vagy rossz-e, mert azt tanítja a törpiknek, hogy a sok megfelelő nyavalygás eléri célját.
A lányomnak mindenesetre tetszett. Még nem nyúz kisállatért mondjuk, de tegnap már elhangzott az is (pláne, hogy az aktuális APG-kötetben is felmerült a kérdés).

karolka P>!
Christian Tielmann: Berci kisállatot szeretne

Aranyos kis történet. A majdnem hatévesem nagyon kedvelte. Egyszerű, érthető, szerethető.