Berci ​a doktor bácsinál (Barátom, Berci) 21 csillagozás

Christian Tielmann: Berci a doktor bácsinál

Berci lázasan ébred. Ezen a napon nem az óvodába megy, hanem a gyerekorvoshoz. Fröhlich doktor bácsi alaposan megvizsgálja, végül megállapítja, hogy Berci jól megfázott. Az orrcsepp és a sok alvás biztosan segíteni fog. Pár nap, és Berci újra egészséges!

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634032496 · Fordította: Szűcs Kinga · Illusztrálta: Sabine Kraushaar
Manó Könyvek, Budapest, 2016

eeszter>!
Christian Tielmann: Berci a doktor bácsinál

Kislányommal már sok Boris történetet olvastunk, de beszereztem 1-2 Berciset is most, hogy lassan kisfiam is abba a korba lép, amikor már kezdhetik érdekelni ezek a mesék. Ahhoz képest mégis lányommal olvastam még ezt a részt, jól nyomon követi a sztori, hogy mi történik, amikor orvoshoz megyünk. Egyedül az nem tetszett benne, hogy az elején az apuka azt feltételezi a kisfiáról, hogy szimulál, amikor ágyban akar maradni! Ezen fel is háborodtam, és a következő felolvasásnál már biztos szépítem arra, hogy azt feltételezi, hogy mondjuk csak fáradt…

Baba082>!
Christian Tielmann: Berci a doktor bácsinál

A sorozat feszt Mamázik, Papázik, így átköltve kell olvasnom, de ezt a részt a doktornénitől való zsigeri irtózás ellen vettem ki a könyvtárból, így eleve átköltöttem a doktort is, akkor meg mehet a szülők megnevezése is.
Remélem Andris megbékél végre az időnkénti orvoslátogatással, nem lehet mondani, hogy minden résztvevő (szülők, doki néni, asszisztens, védőnő) nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy ne legyen végre pokoljárás számára ez az élmény.
Az illusztráció továbbra is szép ebben a sorozatban, az irodalmi érték pedig még mindig alacsony. Egy két évesnek mondjuk ennél több nem nagyon kell.

timionthebranch P>!

örülök, hogy orvosos
cenzúráznom kellett, hogy a „szimulálás” ne legyen benne, szánalmas hozzáállás apuka részéről, kifehéreztem :D

lakatoszoltan>!
Christian Tielmann: Berci a doktor bácsinál

Ez nagyon jó volt, sok dolgot elmagyaráz gyerekeknek érthető módon. Más könyvekben nyirokcsomóvizsgálat például nincs…

aagnes>!
Christian Tielmann: Berci a doktor bácsinál

Eddig csak ezt olvastuk a sorozatbol, de elhataroztam, hogy keresek majd mas ilyet is. Szeretheto szereplok, oszinte megnyilvanulasok, sokat segitett nekunk a nehez tema feldolgozasaban.

Manna2017>!

– Ne haragudj, Berci – mondta Papa, amikor a lázmérő pittyegni kezdett. – Nem szimulálsz, tényleg lázad van. Ma nem mész óvodába. Papa betelefonált az oviba, szólt, hogy Berci beteg. Aztán az irodát is felhívta, hogy otthon kell maradnia. Berci köhögött, majd visszaaludt. Lázas lajhárokról álmodott.

Manna2017>!

Ebben a pillanatban roppant be Rozi az anyukájával. Nem volt beteg. – Csak nem bírtam időben felkelni. -Akkor lustasági lázad volt – mondta Berci. Reméljük, nem fertőző – tette hozzá halkan Papa.