Zsófia ​Sarolta 26 csillagozás

Sisi szenvedélyes kishúga
Christian Sepp: Zsófia Sarolta

A király jegyese volt, végül egy trónvárományos herceggel kellett „beérnie”. A „Mesekirály”, II. Lajos bajor király lefújt esküvője után a francia alençoni herceghez, Ferdinand d’Orléans-hoz adták feleségül. Ám a szerelemnek nem lehet parancsolni, Zsófia Sarolta, az osztrák császárné, Sisi húga közemberbe szeretett bele, az őt kezelő orvosba, Franz Glaserbe, akiért maga mögött hagyott volna minden főúri kiváltságot. A családja azonban, megelőzendő az újabb botrányt, a híres lélekgyógyász, a szexuálpszichológia elismert tekintélye, Richard von Krafft-Ebing magán-elmeszanatóriumába száműzte a renitens hercegnőt.

Zsófia Sarolta hercegnő életrajza – a nők önrendelkezési „szabadságharcának” közepette – egy szenvedélyes és bátor nő szerelemért és boldogságért folytatott küzdelmének megindító története – a 19. század második felének élénk korrajzával.

Európa, Budapest, 2021
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635043194 · Fordította: Kajtár Mária

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Nem romantikus regény formájában dolgozza fel Zsófia Sarolta élettörténetét a kötet, mégis nagyon érdekes, olvasmányos.
A magánlevelezésekből vett idézetek, a korabeli fotográfiák segítségével hiteles képet kapunk nem csak Zsófiáról, hanem családtagjairól, így Sisiről is. Kicsit bepillanthatunk abba is, hogy milyen volt az 1800-as évek második felében az európai uralkodó családok nőtagjainak élete. A könyv végén található családfák megkönnyítették olvasás közben a családok közötti eligazodást.

F_Bodroghalmi>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Nagyon tetszett a könyv, különösen azért mert rögtön megadta az író a forrásokat és azonnal elmagyarázta a történéseket, nem kellett apró lábjegyzeteket olvasgatni vagy hátralapozni. Szomorú történet, de sajnos sok ember sorsa ilyen.
Tetszett, hogy Zsófia Sarolta környezetében elő többi rokon/barát /ismerős /szerető is kellő képen be lett mutatva, így az író az ő bemutatásukkal és jellemzésükkel is segített megérteni az akkor történéseket.

Geomarcsi>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Nagyon olvasmányos, könnyen olvasható életrajz. Mindezek ellenére nem felszínes, igen részletes írás Zsófia Saroltáról. Nagyon tetszett ez a könyv, gyorsan el is olvastam.

weakup>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Nagyon érdekes és olvasmányos történelmi életrajz Sisi kedvenc kishúgáról, Zsófiáról. A könyv nem csak Zsófia, de a szülők és a többi testvér életét is nyomon követi. Akit érdekel a Habsburgok és Wittelsbachok élete, annak ez egy jó olvasmány. Egyáltalán nem száraz, sokkal inkább szórakoztató és olvasmányos, sok korabeli fotóval és nagyon szép kivitelezésben, ahogy az Európa Kiadótól már megszokhattuk.

fati_szabo>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Olvasmányos, jól illusztrált, alapos életrajzi írás.

SzBee>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Magával ragadó és hiánypótló, szívből ajánlom mindenkinek, aki érdeklődik a Wittelsbach család iránt. Kedvenc lett.

Acton>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Nagyon jól megírt, információgazdag, pontos és sok forrást felhasználó mű. Le a kalappal az író előtt. Hála neki megismerhettem Zsófia Sarolta életét. Köszönöm!

Topicica>!

Christian Sepp: Zsófia Sarolta Sisi szenvedélyes kishúga

Ez nagyon jól megírt könyv volt! Fordulatos, nem ragad le részleteken, nem akar évszámokkal és végtelenített családfákkal fárasztani (na jó, néha egy keveset), talán mert egy ilyen izgalmas, eseménydús élettörténethez nem kell töltelékoldalakkal növelni a könyvet. Én miközben olvastam, végig azon agyaltam, hogy miért csak Sisiről csináltak filmet? Zsófia Sarolta élete izgalmas, fordulatokban gazdag, igazán letehetetlen történet.

Könyvözön>!

Élete végén a könyvtárában huszonhétezer könyv volt.

kormoci_edit P>!

Mivel Krafft-Ebing a házasságot olyan intézménynek tekintette, ami biztosítja az állam folyamatos fennállását, az asszony házasságtörését „rendkívül súlyos dolognak” tartotta, amit büntetni is szigorúan kell.

214. oldal (Európa, 2021)

kormoci_edit P>!

Az után a szabadság után, amelyet a hercegi család gyermekei otthon élveztek, nehezen tudtak beilleszkedni a szigorúan szabályozott udvari életbe.

21. oldal (Európa, 2021)