A ​minizsiráf megmentése 24 csillagozás

Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

Robin Maccs a legszívesebben a tábortűznél üldögél, kezében gitárjával és közben kedvenc chipsét rágcsálja. De a lelke mélyén egy nyughatatlan kalandor lakozik, és ezt be is bizonyítja legjobb barátjának, Mollinak, az egérlánynak, amikor Fanni, a minizsiráf segítséget kér tőlük. Ám nemcsak a kis zsiráf társai tűntek el nyomtalanul, hanem velük együtt az érté!kes curry-rakomány is, ami pedig Robin Maccs kedvenc csemegéjéhez elengedhetetlenül fontos! Nincs idő hát késlekedni, azonnal indul a mentőakció!

Magával ragadó, mesés kaland macskával, egérrel, gitárral és sok-sok humorral.

Manó Könyvek, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634037569 · Illusztrálta: Christine Kugler

Kiss_Julianna>!
Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

Minizsiráf elvesztette a családját, annyit nézelődött útközben. Robinnak elfogyott a curryszósza ami a chips készítéshez nagyon fontos.
Így elindulnak megkeresni, mindkettőt.
Rövid egyszerű kis mese. A rajzok szépek.

Eule P>!
Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

Nekem nem tetszett, de a háromévesemnek igen. Én falra másztam a csipszzabálástól, a csomóra kötött nyakú zsiráfoktól és attól, hogy a második felében minden második oldalon elhangzott, hogy Robin Maccs egy hős. Meg attól is, hogy a tóba vízeséssel érkező folyón landolva felfelé viszi az ár a járgányukat. És a „dalok”! Szóval ha rajtam múlik, kb. másfél csillag, de az is csak azért, mert volt benne jó karakter is (Ming mester). De a gyereknek tetszettek a részletgazdag rajzok és a történet is. (Bár öt éves kortól ajánlják, simán vette a hároméves, csak pár szót kellett megmagyarázni pl. gejzír).

Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

Kalandos, kalózos, humoros, merész…
Robin Maccs és társai nem csupán igazi kalandra invitálják az olvasót, de olvasás közben hihetetlenül jól is szórakozhatunk az összetekeredett nyakú zsiráfokon (akiknek egyébként semmi bajuk, ilyen fajba tartoznak, ergó ez egy mese kérem szépen… ^^), a macsek chips-éhségén és a vicces párbeszédeken. Az illusztrációk gyönyörűek, az egész kötet rendkívül részletgazdag, percekig el lehet tanulmányozni egy-egy oldalpárt, mire minden elrejtett kis motívumot, karaktert, mellékszereplőt felfedezünk rajta. Kíváncsian várom a folytatásokat. :3 *-*

Vörös_Brigitta>!
Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

Az ötlet és az illusztrációk, a szereplők cukik. A megfogalmazás és a sztori már döcögött: értelmetlen mondat (mikor elindulnak és a leguán tüzet fúj) és elírt szó, valamint ellentmondásos cselekmény (kijutás az örvényből). Lehet, hogy felnőtt fejjel túl szigorú vagyok, a fiúk végighallgatták, de a nagy 8 éves és igazat adott a kételyeimnek.
A dalok meg jaj, inkább ne…

Kleine_Eule G>!
Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

Nekem nagyon tetszettek a rajzok! A szövegből nem mindent értettem (mi az a curryfűszer? És a gejzír?), de anya megmagyarázta, mert én még csak három éves vagyok. Nagyon szerettem Mollit! Fanni is aranyos volt, és Robin Maccs is tetszett. (K.E., 3 éves)

Nóri_és_Anya>!
Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

A fiamnak nagyon tetszett. A térképet is igencsak szemügyre vettük,és kíváncsi lenne a rajta ábrázolt helyekre. Várjuk a következő részt,már ha lesz.

windflower>!
Christian Seltman: A minizsiráf megmentése

4 éves kisfiam imádja, nagyon szép igényes, izgalmas kalandos mesekönyv vicces szövegekkel, szuper térképpel, böngészhető rajzokkal, gazdagon illusztrálva. Még több ilyen kellene, várjuk a többi részt is! Nálunk 10/10.

caledonia_konyvvara P>!

Robin Maccs és Molli – hogy felvidítsák – énekeltek neki. „Ne szomorkodj! Ne, ne, ne! Soha se! Feledd bajod reggel, este! Ne szomorkodj, soha se! Veled vagyunk, jó barátok! Segítünk, ha kell! Ne szomorkodj, kicsi zsiráf, soha se!”

windflower>!

Ó, baby, baby, húzz papucsot, babám,
de a chipset hagyd itt nekem hadd nyammogjak tovább!

caledonia_konyvvara P>!

Molli felállt, nagyot sóhajtott, és megkereste a házipapucsát: – Hosszú napunk volt, jó éjszakát mindenkinek! – ásított, majd elosont az alvóhelyére.
Robin előkapta a gitárját és búcsúdal énekelt neki: – Ó, baby, baby, húzz papucsot, babám, de a chipset hagyd itt nekem, hadd nyammogjak tovább!" A pálmaágak békésen ringatóztak a dallamra. A kövek halk subidubidúúúúval kísérték, és a kaktuszok adták a ritmust a… hát, nos… a kezükkel.